chrudas chrudas komentáře u knih

Deník kastelána Deník kastelána Evžen Boček

Deník kastelána mě velmi mile překvapil. Také jsem napřed přečetla sérii Aristokratka a popravdě Deník kastelána jsem dlouho odkládala. Do hororů bych to neřadila, i když některé části o Evičce byly o "nervy". Jinak to bylo spíše o dobrém humoru pana autora a samozřejmě na konci nechyběli mufloni. I u této knihy bych si dokázala představit pokračování. Doufám, že se dočkáme ještě nějaký knih od pana Bočka.

03.05.2024 5 z 5

Hvězdná hodina Hvězdná hodina Corina Bomann

Andělé v bílých pláští bylo příjemné čtení. Od této autorky to byla má první kniha a vůbec to nebylo špatné. Zajímavé téma a pro mě spousta nových informacích z historie. Ráda si přečtu pokračování této série.

30.04.2024 4 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Prameny Vltavy jsou velmi zajímavým místem a jsem moc ráda, že jsem si mohla přečíst knihu s příběhem, který se zde odehrává. Celkově je příběh dobře vymyšlený. I když mi nebyla sympatická ani jedna vystupující postava , kniha se četla dobře. Paní autorce se příběh povedl jak po detektivní stránce, tak i o životě v pohraničí se zajímavou historii.

21.04.2024 5 z 5

Příběh mateřídoušky Příběh mateřídoušky Miriam Blahová

Příběh mateřídoušky se mi líbil. Dějová linka z historie byla opravdu velmi zajímavá a čtivá, možná těch stránek o Věrce a Adamovi mohlo být o trošku více. Dějová linka ze současnosti také vůbec nebyla špatná, sice napsaná spíše povrchově, ale dojem z příběhu mi to nezkazilo.

10.04.2024 5 z 5

Tiché hlasy Tiché hlasy Patricia Gibney

Úžasné a promyšlené jako vždy u této série. Napětí nechybělo a musím přiznat, že tentokrát mě mrazilo při popisu smrti obětí. Lottie a její rodině bych přála trošku více štěstí a klidu. Jinak super počteníčko.

06.04.2024 5 z 5

Kniha o Věrce a její rodiny je velmi smutná i přesto se četla dobře. Z deníku se dozvídáme jak se za hrůz druhé světové války snažili děti i jejich rodiče o normální život. Toto si v dnešní době málokdo dokáže představit nebo se o tom aspoň zamyslet.

31.03.2024 4 z 5

Závod s časem Závod s časem Lisa Regan

Úžasné jako vždy, není co vytknout. Detektivní linka opět nápaditá a napínavá. Linka ze soukromého života Josii a Trinity předčila očekávání. Smekám před autorkou má celou dosavadní sérii velmi dobře promyšlenou.

22.03.2024 5 z 5

Příběh se četl dobře, líbil se mi. Dějové lince Alžběty nemám co vytknout i Alžběta jako taková zaujala. U Niny už tolik nadšení nebylo. Nemůžu říct, že by se mi Niny dějová linka četla špatně, ale něco mi tam chybělo.

15.03.2024 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Volání kukačky mě mile překvapilo, četlo se dobře. Detektivní linka dobře promyšlená. Cormoran a Robin vytváří sympatickou a sehranou dvojku. Určitě si přečtu další díl.

10.03.2024 5 z 5

Neviditelné kořeny Neviditelné kořeny Hynek Čapka

Neviditelné kořeny - dobře vybraný název pro skvělý příběh. Tento knižní počin se dle mého velmi povedl. Uchvátila mě historie Baťovců, rozesmutnila temná doba komunistického režimu, životní příběh Anežky a Tomáše mi připomněl jak je důležité mít v životě spřízněnou duši a kolem sebe rodinu. Pavlova časová linka se také dobře četla, šťastný konec byl třešnička na dortu. Tento příběh určitě stojí za přečtení.

29.02.2024 5 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Tíživé ticho se četlo dobře. Určitě to není klasická detektivní Bryndzovka, ale vůbec mi to nevadilo. Příběh byl čtivý, po Bryndzovsku napínavý a to, že to občas bylo "neuvěřitelné" mi nevadilo. Vždyť příběhy se tvoří díky autorovi představivosti, která je pro dobrý "napínavý " příběh důležitá. Dle mého pan autor nezklamal, jen je to zas něco jiného než Erika či Kate.

23.02.2024 4 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Knihu Jana Eyrová mám ve své knihovně hodně dlouho a i dlouho jsem jí přehlížela. Po přečtení této úžasné knihy nechápu proč. Nejvíce se mi líbila první třetina knihy, ale ani zbylé dvě třetiny knihy nemeškaly za tou první. Dle mého je to úžasný příběh, který ať čtěte v jakékoliv době vám něco přinese, rozesmutní i pohladí na duši.

20.02.2024 5 z 5

Paříž pro jednoho a jiné povídky Paříž pro jednoho a jiné povídky Jojo Moyes

Povídky se četli dobře, sice v nich nenajdete klasickou Jojo, ale určitě to má něco do sebe. Každá povídka zaujala nečím jiným, různé příběhy, různých osob, situacích a v každé i "poučení ".

16.02.2024 4 z 5

Ďáblové jsou tu Ďáblové jsou tu Louise Penny

Případy vrchního inspektora A. Gamache je výborná detektivní série. Tentokrát mi bylo na začátku knihy líto, že se příběh odehrává mimo oblíbenou vesnici Three Pines. Po pár kapitolách byla lítost pryč, tento díl se opravdu vyvedl. Detektivní linka super, promyšlená a velmi napínavá. Osobní linka celé rodiny inspektora byla tentokrát taky velmi napínavá a konec byl třešnička na dortu. Skvělé počteníčko....

11.02.2024 5 z 5

Příběh se dle mého vyvedl. Asi není úplně lehké zasadit něčí život do románu a psát nezaujatě. Tady se to myslím povedlo, někomu byla Eugenie sympatická a někomu ne. Období před, po a během druhé světové války je plné zajímavých příběhů o zajímavých lidech, jsem moc ráda za české autory/ky, kteří nás těmito příběhy zásobují....

02.02.2024 5 z 5

Podivná Sally Diamondová Podivná Sally Diamondová Liz Nugent

Velmi zdařilý příběh, který mě překvapil. Četlo se samo, po prvních pár stránkách jsem byla nadšená a to mi vydrželo celou knihu. Jen mě trošku zklamaly poslední dvě stránky, ale není to nic co by zkazilo celou knihu. Sally mi byla velmi sympatická i se svými zvláštnostmi, ta se autorce opravdu povedla.

28.01.2024 5 z 5

Přes zákruty řeky Přes zákruty řeky Aimie K. Runyan

Půjdu trošku proti proudu - líbilo se mi to. Už jsem pár knih z druhé světové války přečetla a ano, tato je úplně jiná. Taky souhlasím, že jsou tu až moc velké náhody. Na druhou stranu si myslím, že šlo autorce spíše o příběh s dobrým koncem, který má pohladit na duši i když se odehrává ve velmi zlé době.

23.01.2024 5 z 5

Hluboký sníh Hluboký sníh Brian Freeman

Hluboký sníh se četl sám, velmi dobře psaná jak detektivní linka i vše okolo. Zajímavé příběhy ze života postav, jen mi vadila přezdívka Postýlka. Dle mého mohl více autor využívat jméno než přezdívku. Ale chápu, že v originále to může vyznít lépe než v našem překladu.

19.01.2024 5 z 5

Návrat domů Návrat domů Kate Morton

Velmi povedený příběh. Návrat domů je jedna z nejpovedenějších knih od Kate M., klobouk dolů. V příběhu jsem nenašla nic co by tam chybělo nebo bylo "zbytečně" navíc, všeho tak akorát. Postavy velmi sympatické a dobře představené nám čtenářům, jen nevím co si myslet o Noře, ale tak to má asi být. Moc mě kniha bavila.

15.01.2024 5 z 5

Oko Oko Bernard Minier

Oko se četlo samo, ale přišlo mi to tentokrát moc temné. Asi bych uvítala více stránek s Martinem a jeho kolegy než o lidech z filmu a jejich až nezdravé nadšení v utrpení odehrávající v hororech. Předchozí knihy této série se mi líbili daleko víc.

07.01.2024 4 z 5