Chipsonator Chipsonator komentáře u knih

Zvěrolékař na blatech Zvěrolékař na blatech James Herriot (p)

Nejsem žádnej MVDr. (jsem Ajťák) takže vůbec nemám šajna co na jakou zvířecí nemoc použít (když nefunguje kompjůtr, tak do něj kopnu, to by u zvířete asi neprošlo) ale přesto mě knížka velmi zaujala a čtení bylo radostí (sice nejsem MVDr. ale k zvířátkům mám velmi vřelý vztah, želvy 4ever!) a já jsem si tohle dvou set a něco stránkové povídání o vet. (zkratka pro veterináře kdyby to některým nebylo jasno) životě a zábavných příhodách které k tomu patří, vážně užil! 90%

PS: A teď mě omluvte, jdu najít nějakou těhotnou krávu do které bych mohl strčit svoje pracky a pomoc jejímu děťátku na svět! (ano, stále píšu o zvířátkách)
PSS: Želvy 4ever!!

02.08.2016 5 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Už méně tlustý V.V bez sklonů k sebevraždě w/Obraz dokonalého amerického syna VS Velký fanda Jimmyho Golda, co neměl moc hezký vztah se svou mámou. feat Bachatel co měl moc hezký vztah se svou mámou a má mozek na kaši.

Zakopaný poklad, Masakr u městského centra, Manželská krize, Pobyt ve vězení, Sračky jsou hovna, Spisovatel na samotě u lesa, Jimmy Gold, KLAP, Knihkupec se kterým by si Calvin Věž vytřel prdel, Knížky, Knížky, Knížky, Pan Mercedes, Právo nálezce, nejdivnější trio co snad lze zahlédnout v autě (mladý černoch, bílý důchodce a žena o které ve vašem okolí budou kolovat zvěsti že má 100 koček a určitě uctívá Satana) a mnoho dalšího, ve druhém díle trilogie z pera Mistra Kinga. Co mě trochu zamrzelo, že King už není tak "vostrej" jako za mlada, ale tak "vostrosti" si už užil dost, takže prominu. Kniha nenudí, skvěle utíká, stále se něco děje a King je mistr vypravěč, ale to už se tak po 100 jenom opakuji.

Je to nejlepší Kingova kniha? Určitě ne. Lze ji s klidným svědomím postavit k nejlepším Kingovkám? Určitě ne. Přesto je kurva skvělá? Určitě ano. 85%

16.06.2016 4 z 5

Všechno je definitivní Všechno je definitivní Stephen King

Fíháááá tady se mistr tedy vyřádil, 14 různorodých povídek, všechny dobré ba většina je naprosto úžasná! Tady jsou k některým mé zbytečné komentáře.

"Pitevní sál čtyři
Nojooooo, tak co čekáte když jste z Derry, to je diagnóza sama o sobě a není otázkou jestli ale kdy se vám v životě stane něco děsivého. Třeba to co Howardu Randolphu Cottrellovi, že vás živé dovezou na pitevní sál. 80%"

"Pán v černém obleku
Vsadím kecky a jednoho devatenácti palcového pstruha že Pán v černém obleku a Muž v černém jsou minimálně bratranci! 85%"

"Vše, co miluješ, ztratí se v dáli
"I kdyby tam někde byl, tak tady ne" 90%"

"Místnost smrti
Paráda. Přípomínalo mi to Orwella. Parádní atmosféra. A víte co je nejhorší? Já jim to žral, tu falešnou naději. 100%"

"Sestřičky z Elurie
Smutně krásné, jako celá Temná věž. 100%"

"L. T. a jeho teorie domácích zvířat
King opět zaválel! 90%"

"Silniční virus míří na sever
To je tak chlape, když jsi z Derry, to se pak nesmíš divit že si koupíš zabijácký vobraz. 85%"

"1408
Jednoznačně nejlepší povídka ze sbírky Všechno je definitivní. A rozhodně nejděsivější kterou jsem kdy četl. Kdybych si měl vybrat mezi Pokojem 1408 nebo 217, beru rozhodně pokoj 217. Ten je oproti 1408 rájem na zemi. 200%"

"Jízda na střele
Alanova volba. 90%"

"Čtvrťák pro štěstí
Přečteno jedním dechem (určitě tomu pomohlo i to že to má nějakých 9 stránek, jinak by mi ten jeden dech asi nevystačil) a opět parádní Kingovská práce. 85%"

14.10.2015 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Povinná četba. O to víc bylo fájn že se kniha četla sama, odsejpala (ještě aby né když je plná obrázků víííí) a překvapila tím kolik zajímavých myšlenek v sobě skrývá. 80%

08.01.2015 4 z 5

Krakatit Krakatit Karel Čapek

S Krakatitem to je jak na houpačce. Chvílemi je skvělý a stránky mizí samy a chvílemi je nudný a každá stránka se vleče. Hlavní hrdina Prokop snad trpí roztříštěnou osobností, jinak si neumím vysvětlit jeho velké změny chování počas knihy (jednou je to naprostý dement, pak tvrdý chlápek co se nebojí ničeho pak to je věčný panic a pak bum prásk lamač dívčích srdcí). Celkově je však Krakatit i přes to že je dost nevyrovnaným románem, celkem fajn jednorázové počteníčko. 60%

30.11.2014 3 z 5

Paprsky už drží stěží

Hopala-hop Sussanah-Mio
I tebe vítám Detto
Modré oči svítí
Dogan se do propasti řítí

Hopala-hop Rolande
Smilnil jsi s dcerou tvou
Zkázu jsi přivodil

Srdce slzi roní

Hopala-hop Jakeu Ejku
Zdravím i přítele čtyřnohého
Ocha statečného
Snímž po boku se vstříc mýtině vydáváš

Hopala-hop Callahane
Na cestu ses opět vydal
na jejímž konci se buď pistolníkem staneš
a nebo mrtvý padneš

Hopala-hop Stephane Kingu
Stvořiteli pistolníků
Temné věži jsi život dýchnul
abys ho pak v jejím jménu na silnici vydíchl

Hopala-hop devatenáci ka-tet
Temná věž se boří jako domeček z karet
Pospěšte na cestě své
než celý vesmír vezme za své

Pustiny překonány, buď zdráva Mio, buď zdráva Matko! 100%

03.07.2014 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Alapoh-eledpr, elhumot mákíř íšjěvisědjen ahink oc mesj ydk lteč. Ám ot uréfsomta ez éretk áhěb zárm op hcedáz, uoretk ětšej ejuňcomu ýlěvks vůrtsim sipop. An elhét ezink ínen éšjvěisědjen loteh Koolrevo, ina ohej elétavybo, okaj abeřt anež v ijokop 732, ela at ánláer aněmorp ohícíjulim ecto v ecnelíš. Mákems eřtsim! 59%

15.06.2014 5 z 5

Fiesta / Stařec a moře Fiesta / Stařec a moře Ernest Hemingway

Je hezké letní odpoledne, sedím na brigádě u skákacího hradu, všude kolem mě řvou haranti = ideální na povinnou četbu. Pouštím se tedy do toho. Ernestova forma psaní je velmi dobře čtivá, přestože jak se lidově říká píše o hovně. Slunce pálí, dny plynou a já se pomalým tempem dostávám na 60 stranu a říkám jsi že jsem frajer, když v tom zjišťuji že nečtu Starce a moře, nýbrž Fiestu (Já si říkal že kdy se konečně zestárne a půjde na lov té ryby + taky jsem si říkal že by měl mít Stařec a moře takových 80 stránek a né dvěstě pade). Nuže, tak listuji, konečně nacházím knihu vo kterou mi jde a to Starca a moře, hurá! Pouštím se tedy do čtení, haranti řvou, skáčou, brečí a já čtu vo starém muži, co chytá jednu rybu. Čte se to dobře, Ernestův styl psaní je jednoduchý a čtivý. Jednoho sluného parného dne konečně dočítám poslední stránku, je to za mnou. Stařec a moře se mi četl dobře a poměrně rychle, to je plus, ale že bych na konci našel něco co by z téhle knížky dělalo něco víc? To nikoliv, příjemná jednohubka. 70% PS: Teď už jen čekám kdy zjistím že i Fiesta je na seznamu povinné četby a poseru se.

15.06.2014 3 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Cestování v čase a alternativní historie od Mistra Kinga? No tak TO si nechám líbit (stejně jako si nechám TO líbit v příběhu)! Už od prvních stránek jsem si Dallas 63 zamiloval. Hlavního hrdinu jsem si ihned oblíbil (protože stejně jako já nepatří k mužům kteří brečí), styl psaní byl opět výborně výživný (jako vše od mistra) a popisování atmosféry dávných amerických let nemá chybu (navíc díky panu Kingovi mám už dlouho neodolatelnou chuť po zázvorovém pivu!). Co se týče příběhu je napínavý, King skvěle kloubí historii s fikcí. Ale Dallas 63 není o atentátu na prezidenta stejně jako film Titanic není o té obří lodi. Oba dva příběhy jsou o lásce, o lásce na pozadí katastrofy, o obrovské osudové lásce, která bohužel není naplněna. Dallas 63 patří rozhodně k nejlepším knihám Mistra Kinga! 100% PS: Vsadím se že nejsem jediný kdo začal po dočtení knihy shánět informace o atentátu na JFK. PSS: Ka je kolo.

05.04.2014 5 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

První setkání s Rolandem, jehož chladné pistolnické oči si získali mé srdce. Pistolník je zcela jiný než jeho pokračování nebo než jakákoliv další Kingova tvorba. Stylem psaní prostě není typický Kingovský a i proto se mi to občas hůře četlo. Co se mi nejvíc líbilo na Pistolníkovy byla dozajista atmosféra, ta byly skvělé syrová a drsná. Pistolník je pouze začátkem Kingova největšího díla a jednoho z největších literárních dobrodružství. Otázkou je, jste připraveni přidat se k Rolandovu ka-tet a pronásledovat muže v černém, a následně putovat k temné věži? 80%.

25.02.2014 4 z 5

Ostrov Duma Key Ostrov Duma Key Stephen King

S knihou je to jako s obrazem. Každý si v tom najde to svoje. A já si to svoje opět našel. Díky mistře Kingu. 90%

27.11.2016 5 z 5

Potoky krve Potoky krve Steven Erikson (p)

Moje první knížka ze světa MKP. Uznávám, že je asi celkem nelogické začít zrovna touhle knihou, bez jakékoliv znalosti a fungování onoho světa, ale tak co už, i tak jsem si tenhle šálek čistokrevné fantasy užil.

Potoky krve.
Nejkratší povídka, vlastně taková seznamovací. Setkáváme se s charistmatickým nekromantem Bauchelainem, dále s jeho tajemným, divným, úchylným kolegou Korbalem Špičákem a jejich sluhou, smolařem, podpantoflákem, se slušným náběhem na feťáka Emanciporem Reesem. A už hned v první povídce člověk pochopí, že tam kde tahle trojce zavítá, poteče krev a sto let tam tráva neporoste. 75%

Klidné vody Předejsmíchu.
Vtipné, akční, absurdní, fraška. Autor se zde prostě baví, a já se bavím s ním! 80%

Zdraví mrtví.
Město Malebné, zdraví nezdraví životní styl, nespokojení občané a nabídka pro naše trio, aby opět dělali to co jim jde nejlíp. Aby za sebou zanechali spoušť. No řekněte sami, to se přece nedá odmítnout! 85%

Jsem namlsaný, a doufám že se s těmito třemi nosiči pohrom potkám i v dalších knihách MZP.

25.06.2015 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Mistr psaného slova, pan Stephen King mě prostě rozmazlil. U něj když čtu, tak mám pocit že sleduji živé bytosti. A to je ten hlavní problém u Netopýra. Tady ten pocit prostě není, postavy mluví protože to chce spisovatel a né proto že by to mohli být skutečné osobnosti.

Ale i tak to rozhodně nen špatná kniha, ba naopak, je to velice dobré oddechové čtení. Harry sympoš, případ zajímavý, lokace Austrálie fájn, a ani tady několikrát omílaný pomalý rozjezd nevadil, spíš naopak. Celkově jsem tak s Netopýrem spokojený a na další setkání s Harrym se těším. 70%

10.02.2015 3 z 5

Komornější dílko mistra Kinga. Jedna Holčička, Red Sox, Tom Gordon, mnoho stromů, sem tam nějaká bažina s kapradím, komárů a much jak nasraných, jeden vosí kněz a jeden bůh ztracených. To všechno na 220 stránkách rozjíždí napínavou cestu malé holčičky která měla ráda Toma Gordona a ztratila se v lese. 85%

13.12.2014 4 z 5

Tommyknockeři Tommyknockeři Stephen King

Garde Gárdíííčku! Zelené světlo vše zaplaví a Tommyknockeři klepou u dveří. Zelená zář line se ze stodoly, Tommyknockeři do dveří vstupují. Zelené slunce pálí, zuby vypadávají a Tommyknockeři plány spřádají. Nakonec zelená vše pohltí a Tommyknockeři se probudí! 85%

08.11.2014 4 z 5

Dům mrtvých Dům mrtvých Steven Erikson (p)

Raraku pustá jest
tisíce vran
slzy roní

Databáze Knih
Chipsonator

Pro Mistra Kápě! Pro Mistra Kápě! A nejspíš ještě tisíckrát, pro samotného Mistra Kápě, pána všech mrtvých! Když už se člověk konečně pořádně začte a dostane se do příběhu, tak náhle přijde konec.

Dům Mrtvých, druhý díl Malazské knihy padlých (a že těch padlých přibývá rychlostí rozmnožujících se králíků), rozhodně nebylo žádné jednoduché počteníčko, do kterého bych se rychle dostal, několikrát jsem byl zmaten (Silanda whaaaaat? co to jako bylo, no what the fuck?) a několikrát na dně sil (ta část, kdy se Heborik dotknul toho velkého prstu, to byl očistec) ale já vytrval a především příběh prchající krvácející obří zmije přes svatou poušť Raraku která jednoduše odmítá zemřít, mě dostal (ke konci husina jak cyp pro Mistra Kápě!). Takže ta pátá hvězdička je především za Coltainův psí řetěz, jehož příběh mě konečně pořádné dostal do světa MKP. 90%

A tisíce vran oblohu náhle pohltilo.

24.07.2016 5 z 5

Marťanská kronika Marťanská kronika Ray Bradbury (p)

Zajímavá povídková kniha která mapuje kolonizaci Marsu méně čí vůbec propojenými povídkami, během asi 30 let. Styl Bradburyho je čtivý, a vůbec nevadí že se nevěnuje technickým záležitostem, protože jeho psaný projev prostě strhne. Jako povinná četba velmi příjemné. 80%

Nejlepší povídky: Usher II, Pozemšťani, Třetí expedice, Marťan, Má duše se vznáší ve výši

11.07.2015

Král Krysa Král Krysa James Clavell

Zaujala mě obálka a to že to bylo v topce. Dal jsem se tedy do čtení a po pár stránkách jsem vědět, že tohle je správná šálek kávy, a taky že byl. Král je frajer, sympaťák a bylo pro mě nemožné mu nefandit. Navíc celá kniha je tak skvěle popsána (a to bez jakýchkoliv zbytečností), že jsem děj viděl před očima jasně, jako kdybych se díval na film. 95%

08.01.2015 5 z 5

Závan klíčovou dírkou Závan klíčovou dírkou Stephen King

Příjemný to závan, který připomněl staré časy s jedním ka-tet z mnoha kde a kdy. 85%

PS: Randall je prostě ďábel!
PSS: Parádička toto https://www.youtube.com/watch?v=rJkdX83F0ZI

01.09.2014 4 z 5

Carrie Carrie Stephen King

//Databáze knih, 6. 7. 2014 Profil Chipsonator, 26 hodnocení, 22 komentář//

Je zde vskutku cítit že se jedná o jednu z mistrových prvních knih, ale i přesto King rozjíždí skvělý příběh s hromadou postav a to na necelých dvou seti stránkách. Příběh okamžitě vtáhne, opět nabídne kvantum živých postav jak to u Kinga máme rádi, a samozřejmě se dočkáme hromady krve a taky (opět) zjistíme že zlo se skrývá hlavně v lidech a že lidé jsou ti kdo to zlo vyvolává. Co se mi pak na knize hodně líbilo, tak bylo to jak King příběhem prokládal novinové/knižní články a výpovědi svědků před porotou, které dodávají skvělý feeling a pocit reálnosti. 75%

06.07.2014 4 z 5