chaera chaera komentáře u knih

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Naprosto fenomenální. Agatha Christie nikdy nezklame. 5/5

26.06.2019 5 z 5

Kniha upírů Kniha upírů Ditte Bandini

Dobře napsané, spousta zajímavých informací, příběhů a ilustrací, nadšenci vampirismu určitě ocení. Na plný počet hvězd to není, ale zasloužené čtyři hvězdy tomu dám. 4/5

19.06.2019 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Skleněný trůn mě bavil od začátku do konce. Postavy byly skvělé propracované, ale Celaena mi jako hlavní hrdinka nesedla. Vůbec nepůsobila jako nájemná vražedkyně, a ještě ke všemu nejlepší v zemi. Byla tam sice spousta nelogičností, ale když nad tím přimhouřím oči, byla to docela fajn kniha na odreagování. 4/5

08.11.2015 4 z 5

Jednou ano, dvakrát ne Jednou ano, dvakrát ne Cylin Busby

Do poloviny to byla jen dobře napsaná (avšak obyčejná) kniha o dvou teenagerech, kteří se shodou náhod poznají v nemocničním prostředí. Pak přijde menší odhadlení, při kterém jen zalapáte po dechu, a přehodnotíte dosud přečtené stránky. Téma autorka pojala přímo geniálně a líbilo se mi přemýšlení nad světem "mezi". Navíc si o věcech zjistila fakta a napsala o stavu Westa na základě zkušeností ostatních lidí. Dokonce mě i rozbrečela, což třeba takové Hvězdy nám nepřály nedokázaly. 4/5

06.08.2015 4 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Ruta Sepetys je úžasná vypravěčka a skvěle dokáže popisovat o tom žádná, ale bohužel obsah pokulhavá. Chyběla mi tam ta atmosféra 50.let a kdyby to nebylo v anotaci, asi bych to ani nepoznala. Knize by taktéž neuškodilo, kdyby se objevilo více zvratů nebo alespoň ta romantika, která zde byla jen lehce nastíněna. 4/5

Příběh dvou staletí Příběh dvou staletí Rachel Harris

Druhá kniha se mi líbila ještě více než první díl, snad proto, že to vypráví Less. Její příběh byl rozhodně poutavější a zajímavější (hlavně, když se snažila si zvyknout na 21.století), ale na druhou stranu mi tu chyběla renesanční Florencie. Konec není v žádném případě předvídatelný a vy budete překvapení jak se to nakonec vyvine. 4/5

Hitlerova dcera Hitlerova dcera Jackie French

Pro nečtenáře a mladší osoby je tohle ideální kniha. Je poutavě a realisticky napsaná, až to člověka nutí přemýšlet, zda na tom není náhodou něco pravdy. Navíc je to taková jednohubka, kterou přečtete za jeden den a klidně vám pak zbyde čas ještě na další knihu 4.5/5

20.06.2015 4 z 5

Anna - Krok za krokem do nového života Anna - Krok za krokem do nového života Justus Pfaue

Zatím můžu s ledovým klidem říci, že tohle je zatím ta nejhorší kniha roku 2015. Četlo se to strašně. Neustálé přeskakování od jedné postavy ke druhé, osoby bez větší hloubky a zranění (a léčení) Anny se odbylo hned na začátku knihy. Děj byl urychlený a odfláknutý a lituji času, který jsem nad ní strávila. Rozhodně nedoporučuji a vám upřímně říkám, sáhněte po jiné knize. 0.5/5

20.06.2015 odpad!

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Prvních sto stran ubíhalo strašně pomalu. Neustálé popisování, realita a několik stran jen o zakladateli hry. O jeho minulosti, životě a bla bla bla. Pak ale Parzival konečně našel klíč a stránky začali mizet. Tuny odkazů na manga, knihy, filmy a hry tomu dávají jedno velké plus. Šlo vidět, že autor měl počítačové hry opravdu rád a všechno dávalo dokonalý smysl. Místo kapitol levely a bravůrně vymyšlené kredity, kterými jste mohli platit i ve skutečném životě. Co mi vadilo, bylo neustálé štěstí hlavního hrdiny, a to, že mu všichni pomáhali, aby vyhrál. 5/5

20.06.2015 5 z 5

Polibek pro Annu Polibek pro Annu Stephanie Perkins

Ze začátku jsem si moc nerozuměla s Annou - kdo by nechtěl strávit rok v Paříži? Když jsem se ale přes tenhle fakt přenesla (a Anna taky), stala se jednou z mých oblíbených hrdinek. Kniha se četla rychle a lehce, stránky ubíhaly pod rukama samy, a opravdu se mi moc líbila. Ještě jsem neměla možnost přečíst si i druhou knihu autorky: Lola a kluk odvedle, ale pokud budu mít příležitost, určitě si jí přečtu. 4/5

Procitnutí Procitnutí Kai Meyer

Začátek sice nic moc, ale když se to rozjede, nestačíte obracet stránky. Po dlouhé době je tu konečně hrdinka, která se nenechá zachraňovat, je chytrá a vtipná a není dokonalá. Příběh Arkádských dynastií je promyšlen do nejmenších detailů, až to člověka nutí přemýšlet, jetli na tom není něco pravdy. Nezbývá než si počkat na další díl.

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Začátek mi přišel trochu zdlouhavý, ale když se děj pořádně rozjel, nemohla jsem se odtrhnout.

14.02.2015 4 z 5

Prožila jsem něco neuvěřitelného Prožila jsem něco neuvěřitelného Věra Řeháčková

Nápad dobrý, ale ten slang jsem nemohla vystát. Každou chvíli jsem měla nutkání jí odložit.

24.08.2014 2 z 5