Hitlerova dcera přehled

Hitlerova dcera https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25279/bmid_hitlerova-dcera-QUd-25279.jpg 3 127 127

Mark, Ben, Anna a Malá Tracey hrají každý den při čekání na školní autobus zajímavou hru na vyprávění historek. Jednoho dne začne Anna s příběhem, který není ani pohádkový, ani veselý jako ty předešlé, ale vyvolává u Marka řadu otázek. Je to příběh o dceři německého diktátora Adolfa Hitlera. Co když opravdu existovala? Jaká byla? A kdyby Markův otec byl jako Hitler, mohl by ho mít rád? Anna na Markovo naléhání pokračuje každý den ve vyprávění a na konci strhujícího příběhu odhalí nečekanou pravdu.... celý text

Pro děti a mládež
Vydáno: , Mladá fronta

Hitlers Daughter , 1999

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hitlerova dcera. Přihlašte se a napište ho.

cori
26.11.2022 3 z 5

Originál vyšel v roce 1999, což je i vidět. Děti si ráno na zastávce před příjezdem školního autobusu vypráví příběhy, aby jim utíkal čas, dnes by surfovaly na internetu či natáčely videa. Australská autorka se snažila australské mládeži nedotčené evropskými dějinami 20. století přiblížit život v Německu během války a zároveň hledá odpověď na otázku, zda dítě nese odpovědnost za činy svého rodiče. Aby se titul dobře prodával, vymyslela si utajenou Hitlerovu dcera, přitom se mohlo jednat o dceru jakéhokoliv vysokého nacistického pohlavára. Příběh by tím získal na věrohodnosti.

klaraj093
29.01.2022 3 z 5

Pro děti možná fajn.. Ale mě to moc neoslovilo.

AlixPrincess
30.06.2021 odpad!

HRŮZA!
V knize se vůbec nic nedělo, točila se jen kolem jednoho nudného příběhu. Člověk by řekl, že příběh na takové téma bude určitě zajímavý. Jenže nebyl. Závěr byl úplně stejně nudný a neuspokojivý. Knihu jsem v podstatě jen tak prolétla, bavily mě jedině pasáže s Benem, kterých tam bylo až moc málo. Téměř všechny postavy se chovaly jako mimina, možná ještě hůř.
Shrnuto: téma dobré, zpracování strašné.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Hitlerova dcera v seznamech

v dalších seznamech4x