Hitlerova dcera

Hitlerova dcera https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25279/bmid_hitlerova-dcera-QUd-25279.jpg 4 126 32

Mark, Ben, Anna a Malá Tracey hrají každý den při čekání na školní autobus zajímavou hru na vyprávění historek. Jednoho dne začne Anna s příběhem, který není ani pohádkový, ani veselý jako ty předešlé, ale vyvolává u Marka řadu otázek. Je to příběh o dceři německého diktátora Adolfa Hitlera. Co když opravdu existovala? Jaká byla? A kdyby Markův otec byl jako Hitler, mohl by ho mít rád? Anna na Markovo naléhání pokračuje každý den ve vyprávění a na konci strhujícího příběhu odhalí nečekanou pravdu.... celý text

Pro děti a mládež

Vydáno: , Mladá fronta

Hitlers Daughter , 1999

cori
26.11.2022 3 z 5

Originál vyšel v roce 1999, což je i vidět. Děti si ráno na zastávce před příjezdem školního autobusu vypráví příběhy, aby jim utíkal čas, dnes by surfovaly na internetu či natáčely videa. Australská autorka se snažila australské mládeži nedotčené evropskými dějinami 20. století přiblížit život v Německu během války a zároveň hledá odpověď na otázku, zda dítě nese odpovědnost za činy svého rodiče. Aby se titul dobře prodával, vymyslela si utajenou Hitlerovu dcera, přitom se mohlo jednat o dceru jakéhokoliv vysokého nacistického pohlavára. Příběh by tím získal na věrohodnosti.

klaraj093
29.01.2022 3 z 5

Pro děti možná fajn.. Ale mě to moc neoslovilo.

AlixPrincess
30.06.2021 odpad!

HRŮZA!
V knize se vůbec nic nedělo, točila se jen kolem jednoho nudného příběhu. Člověk by řekl, že příběh na takové téma bude určitě zajímavý. Jenže nebyl. Závěr byl úplně stejně nudný a neuspokojivý. Knihu jsem v podstatě jen tak prolétla, bavily mě jedině pasáže s Benem, kterých tam bylo až moc málo. Téměř všechny postavy se chovaly jako mimina, možná ještě hůř.
Shrnuto: téma dobré, zpracování strašné.

akamasu
03.01.2020 odpad!

hrozný

JulianaH.
29.12.2019

Četla jsem asi jako čtrnáctiletá, kdy už jsem pohádkám odrostla, zato mě zajímalo téma. V záplavě poválečné (1999) spojenecké propagandy určené dětem je to jedna z těch lepších knih. Námět mi přišel poměrně originální, zpracování zajímavé, docela realistické. Závěr předvídatelný. Prvoplánové bylo autorčino moralizování (zlý Hitler, hodní Spojenci, nevinní trpící Židé), ovšem bez něj se literatura o druhé světové válce, žel, neobejde.

DK197
17.12.2019 4 z 5

KNIHA: Knížka je pro děti vhodná určitě jen s rodičovským komentářem. A jen pro rodiče, kterým nevadí dětské zvídavé otázky. Příběh je jednoduchý. Asi jsem čekala větší nářez, moje chyba, je to přece pro malé čtenáře. I tak se mi dějová linka "líbila", ačkoliv šokují závěr jsem tušila od začátku. :-) Vystavěné je to tak, že i dospělý kroutí hlavou a říká si, co kdyby to byla pravda... Palec nahoru.

"Jak poznáme, že to, co děláme, je správné, a co není? Nepomůže ani to, že budeme dělat, co všichni ostatní... Vždyť Hitler dokázal, že se může mýlit celý stát." (parafráze z knížky, míněna genocida a koncentrační tábory)

MarMarMar007
20.09.2019

Málo stránek, hodně myšlenek. Doporučuji i starším.

Jirinamac
23.04.2019 2 z 5

Asi bych nechtěla seznamovat a zatěžovat dětské hlavičky tímto příběhem už od devíti let. I když je příbeh smyšlený, tak některé pasáže knížky jsou dost pravdivé, aby dětem zamotaly hlavu. Bez vysvětlení rodičů, bych tuto knížku dětem nedoporučovala

TerkaProchajda
14.03.2019 4 z 5

Zajímá knížka, rychlé čtení, čte se sama :-)

Nielada
14.09.2017 5 z 5

Vydařená novela, jejíž největší překvapení čeká na samém konci (ačkoliv ho pomalu ale jistě čím dál tím víc tušíte). Svižně vyprávěný příběh o tak známém člověku ze zcela neobvyklého pohledu, ve kterém se prolíná realita současného světa a jeho rasových problémů s realitou 2. světové války a nabízí tak dost podnětů k přemýšlní. Podle mého názoru vhodná pro děti od 10 let.

Princezna22
09.01.2017 3 z 5

Kniha je napsaná spíše pro děti,ale i přes to se mi tento nápad líbil a knihu zhltla za chvilinku. Opravdu těch pár stránek co má bylo coby dup.. Kniha je zajímavá a určitě stojí za to přečíst. Jen bych uvitala více stránek,ale jasné je to formou pro děti takže nečekejte bichli ;-)

medlovice
20.12.2016

Talent na popisování pocitů a okolí. Dovedla jsem si představit děti jak čekají na autobus a poslouchají....Ty mokré vlasy a potůčky vody jsem cítila. A k tomu knihy jsou, aby nás přenesly do jiného světa.

stafbul
16.10.2016 2 z 5

Knihu jsem si půjčila v knihovně do dospělé a byla jsem zklamána. Je to spíš knížka pro malé děti. Každopádně otevírá spoustu otázek založených na hypotetických situacích, ale nedává žádné odpovědi. Takže kniha pro děti, která vám dost možná dobře zavaří, pokud nemáte vše sami v hlavě srovnáno dostatečně na to, abyste svému dítěti dokázali odpovědět na zvídavé otázky.

hana1984
20.06.2016 4 z 5

K přemýšlení pro všechny.

kacenka33
29.05.2016

Zajímavá knížka. Četla jsem ji už dřív a velmi mě zaujala.

MonaRůža
25.12.2015

Opravdu zajímavá kniha, jednoduše napsaná, přečtená za chvíli. Přestože je tak krátká, mě zaujala a donutila přemýšlet.

milamarus
22.09.2015 5 z 5

Nalezena mezi dětskými knížkami, a přesto nutila k přemýšlení a nedala mi spát. To se mi líbilo.
Mark, Ben, Malá Tracey a především Anna jsou skvělí. Její vyprávění je totiž kombinací toho, co drtivá z nás zažívá (lásku, bolest a smrt) a toho, co jsi pamatujeme z hodin dějepisu (nacisté, koncentrační tábory, Židé…) Ano, konec je asi odhadnutelný, ale i když jste četli nějaká svědectví, konspirační teorie a dohady o tom co by kdyby, vyplatí se číst do poslední stránky.

chaera
20.06.2015 4 z 5

Pro nečtenáře a mladší osoby je tohle ideální kniha. Je poutavě a realisticky napsaná, až to člověka nutí přemýšlet, zda na tom není náhodou něco pravdy. Navíc je to taková jednohubka, kterou přečtete za jeden den a klidně vám pak zbyde čas ještě na další knihu 4.5/5

Knihomura
23.04.2015 5 z 5

Je skvělé a řekla bych, že velmi nutné, aby se psaly DOBRÉ knihy o 2. světové válce pro děti. Toto je jedna z nich.

warca
16.12.2014 4 z 5

Byl to zajímavý příběh, který mě opravdu zaujal.

druhá světová válka (1939–1945) Adolf Hitler pro mládež otcové a dcery

Autorovy knížky