cedos cedos komentáře u knih

Zuřivý tajfun Zuřivý tajfun Clive Cussler

Opět napětí, akce, technické novinky až z oblasti sci-fi, na tomhle autorovi mě baví několik rozpracovaných dějů na začátku, zdánlivě nesouvisejících, které se nakonec změní v jeden příběh. Je to prostě dobře napsaný napínavý thriller a přesně to jsem od knihy očekávala.

13.01.2021 5 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Pan Chris Carter mě ještě nikdy nezlamal ... a problematika válečných veteránů výborně začleněná do závěru knihy mě překvapila i potěšila.

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Skvěle, skvěle, skvěle paní Marsons ... jedinou nevýhodou téhle knihy je, že jsem jí nečetla na Databázi knih jako první :) ... při tolika pozitivních komentářích už není moc co dodat.

Dopisy od mrtvého Dopisy od mrtvého Steve Robinson

Výborně vystavěný příběh, zdravá dávka napětí, nevyhrocené akční scény, prostě hodně dobré čtení. Dvě linie příběhu a obě stojí za to, přiznávám, že tu negenealogickou linku příběhu bych klidně mohla číst jako samostatnou knihu.

Pohřbená tajemství Pohřbená tajemství Joseph Finder

Moje první kniha od autora a zklamaná jsem rozhodně nebyla. Kniha se mi četla svižně, má linku příběhu, napětí a sympaťáka hlavního hrdinu. Nick Heller mi trošku připomíná Bena Hopa z knih Sotta Marianiho. Rozhodně přečtu další díl. Vadily mi dvě věci: popis týrání zvířat /prostě to tak mám .../ a velké množství tiskových chyb.

21.10.2020 5 z 5

Rakvář Rakvář Sharon J. Bolton

Dobré recenze, ale mě kniha zklamala. Jak zápletkou, tak hlavně způsobem psaní, je to můj subjektivní názor, ale četla se mi špatně a ani mě to moc nebavilo. Nemluvě o tom, že ač mi běžně více jmen a postav nevadí, tak zapamatovat si celou vesnici a celý policejní sbor jmenovitě mi dělalo trošku problém.

23.07.2020 1 z 5

Pavučina lží Pavučina lží Dan Brown

Potěší, když "zavedený" autor s nálepkou "šifra" napíše něci "jiného" a je to super. Mě kniha potěšila, má zápletku, spád a nutí k zamyšlení.

26.06.2020 5 z 5

Nikdo není doma Nikdo není doma Tim Weaver

Po přečtení desátého dílu série už nemám nápad ani slova jak knihu pochválit, abych se neopakovala .... hlavně, že skvělé nápady a slova má pan Weaver .... snad v tom bude pokračovat.

26.06.2020 5 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Zatím poslední díl ... co k tomu říct, abych se neopakovala? .... budou další díly ? ... série je prostě skvělá

19.06.2020 5 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Opět kniha, ke které jsem se po letech vrátila, dojemný, nadčasový příběh u kterého má člověk slzy v očích. Nemám ráda zfilmované knihy, málo kdy splní moje očekávání, ale musím říct, že jako je výborná kniha, je úžasný i film.

09.06.2020 5 z 5

Kytička z náčrtníku Kytička z náčrtníku František Hrubín

Kniha mého dětství, jsem ráda, že díky čtenářské výzvě, jsem jim opět otevřela a potěšila dušičku krásnými básničkami a a úžasnými ilustracemi. Nejvíc mě potěšilo, že si spoustu těch básniček ještě pamatuji.

09.06.2020 5 z 5

Letiště Letiště Arthur Hailey

Po letech jsem se vrátila k téhle knize a zůstává mou srdcovkou ... ano doba je už někde jinde, ale v leteckém prostředí jsem strávila kus svého života a proto si myslím, že lepší to autor napsat nemohl.

08.06.2020 5 z 5

Zabijákovo mlčení Zabijákovo mlčení Ward Larsen

Třetí díl stejně dobrý jako předchozí díly a za mě ještě víc napínavý. Snažím se nesrovnávat knihy různých autoprů, každý má svůj styl, svoje plusy i mínusy a pan Ward toho asi ví víc než si myslíme. Moc bych si přála další díly v češtině.

08.06.2020 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Kdyby bylo více hvězd , dala bych nejvyšší možné ohodnocení. U knihy Zlámané kosti jsem psala v komentáři, že mě těší, že další díly nespadají do stereotypu a kniha Skryté karty to jen potvrdila … skvělé čtení, ale smutný konec

03.06.2020 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Angela Marsons mě nikdy nezklame, její knihy mají spád, napínavý děj a je potěšující, že nejsou s dalšími díly stejné a stejné.

03.06.2020 5 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

První dojem na mě udělalo poděkování českým čtenářům, za něj patří panu Weaverovi mé poděkování. Kniha se čte skvěle od první stránky, příběh je výborně vystavený, má spád i gradaci a konec vždycky trošku jinak, než čtenář čekal. Líbí se mi dvě roviny příběhu a styl thrillerů od tohoto autora. Věřím, že další kniha bude stejně dobrá.

19.05.2020 5 z 5

Maltézská výměna Maltézská výměna Steve Berry

Zcela určitě výborně napsaná kniha, ale její přečtení mi trvalo, na knihu od pana Berryho, neobvykle dlouho. Téma pro mě bylo obtížně uchopitelné a těžké. Celkově je však kniha výborně napsaná, a jako vždycky u zmíněného autora, se čtenář dozví spoustu nových a zajímavých věcí.

09.05.2020 4 z 5

Muž bez minulosti Muž bez minulosti Tim Weaver

Netuším, kam pan Weaver chodí pro náměty ke svým knihám ani kdo je múzou pro skvělé zpracování jeho příběhů, ale věřím, že napíše ještě hodně takhle skvělých knih.

21.03.2020 5 z 5

Probuzení Probuzení Amanda Stevens

Série Hřbitovní královna přinesla něco dalšího na trh a do nabídky knih vydaných v České republice a mě vždycky potěší, když je nové téma. Milá duchařina s troškou romantiky, někdy strašidelná jindy úsměvná. Poslednímu dílu dávám 5 hvězd především za hodně dobře zpracovaný závěr příběhu. Co mě trošku rušilo byly tiskové chyby a spousta jakoby odkazů na předchozí díl, ten kdo nečetl postupně, mohl těžko porozumět některým pasážím vracejícím se do minulosti. Četla jsem všechny díly a i tak jsem se občas v minulosti Amélie ztratila … asi proto, že poslední předchozí díl vyšel v roce 2018. V případě takto navazujících sérií bych uvítala kratší časový odstup. I tak mohu celou sérii jen a jen doporučit.

23.02.2020 5 z 5

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

Trošku jsem se bála druhého pokračování, abych nebyla zklamaná po skvělé první knize. Chvíli trvalo, než jsem "vklouzla" do příběhu, ale pak už to bylo "jedním dechem". Závěr s kocourkem mi nijak nevadil, jednak vím, co umí hodně naštvaná kočka a navíc vím, že čtu thriller a ne literaturu faktu. Takže 5 hvězd a snad bude další kniha s Frostem a samozřejmě se Shackem.

09.02.2020 5 z 5