CarolineAn CarolineAn komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Skvělá kniha, donutí vás přemýšlet o věcech, o kterých jste zatím ani nepřemýšlely. Doporučuji!

29.10.2020 5 z 5

Klíč k času Klíč k času Natalja Ščerba

Skvělá fantasy kniha, která mě hodně bavila. Dobře vymyšlený svět, promyšlená magie (časodějnictví), zajímavé postavy a zvraty v příběhu. Určitě si brzy přečtu i další díly.

06.09.2023 5 z 5

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

Skvěle napsaná a napínavá detektivka z viktoriánské Anglie. Hlavní hrdinku jsem si docela rychle oblíbila, hlavně její sem tam morbidní náhled na věci. Druhý díl si určitě brzy přečtu!!!

01.09.2022 4 z 5

Případ pohřešovaného markýze Případ pohřešovaného markýze Nancy Springer

Knihu jsem si koupila k vůli stejnojmenému filmu, který jsem si zamilovala. Kniha má sice trochu odlišný děj, ale to mi vůbec nevadilo. Jsem ráda, že jsem se jí rozhodla přečíst a těším se na další díly(série- 6 dílů). Doporučuji!!!

27.03.2021 4 z 5

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

Knihu jsem tenkrát dostala k vánocům nebo narozeninám ( už si nejsem jistá), když jsem byla mladší a moc mě nezaujala. Po opravdu dlouhé době jsem se k ní vrátila a jsem nadšená. Svět ve kterém chodí pohádkové postavy do školy, dvě holky které jsou odlišné jak den a noc a tajemný nepřítel. Doporučuji!!!:)

Srdce času Srdce času Natalja Ščerba

Tento díl byl snad ještě lepší než první! Děj pěkně odsýpal, bylo tu plno příležitostí se dozvědět více o časodějnickém světě a o klíčnících a i nové postavy jsou fajn, hlavně Zachara. Už se těším jak to bude s Vasilisou a jejími přáteli dál!

16.03.2024 5 z 5

Korunní princezny Korunní princezny Catherine Doyle

Skvělá kniha! Zpočátku jsem se bála, že hnedka první díl (má to být trilogie) má skoro 500 stran, ale kniha mě chytla hnedka od začátku a nepustila až do konce. Protagonistky Wren a Rose jsou milé a dobře propracované postavy, a i vedlejší postavy neměli chybu (Shen, Tor, Celeste atd.) a i příběh má zajímavý námět. Jinak určitě doporučuji!

20.12.2023 5 z 5

Preludia a nokturna Preludia a nokturna Neil Gaiman

Po tomhle komiksu jsem šáhla hlavně k vůli stejnojmennému seriálu a ....nevím co říct. Zamilovala jsem si ho stejně jako seriál a určitě si brzy přečtu i další díly!

28.12.2022 5 z 5

Spy x Family 1 Spy x Family 1 Tacuja Endó

Tohle je můj první komiks/manga a musím říct, že jsem si čtení užila. Je to vtipné, zábavné a vůbec jsem to celé přečetla na jeden zátah. Určitě si brzy přečtu i další díly. Doporučuju!

03.12.2022 5 z 5

Případ zlověstných kytic Případ zlověstných kytic Nancy Springer

Další skvělý díl! Nemůžu se dočkat pokračování.

15.10.2022 5 z 5

Jediný skutečný král Jediný skutečný král Soman Chainani

(SPOILER) Skvělý závěr druhé trilogie ze série školy dobra a zla. Není si na co stěžovat, jen možná na to, že mě občas přišlo, že je příběh uměle natahovaný a tomu i odpovídalo počet stránek. (Někomu to asi nevadí, ale jsou lidi, které knížka odradí jakmile vidí, že má skoro 500 stran) Jinak se mi i líbila změna charakteru u některých postav, zejména u Sofie, ze které už není ta otravná holka, která jen využívá Agátu, aby se dostala ke svému šťastnému konci. Konečně se stala její dobrou kamarádkou a přijala samu sebe.(A vážně jsem šťastná, že se dala dohromady s Hortem️) Konec byl tak akorát, nic bych neměnila. Určitě doporučuji!

(Každopádně se moc těším na film, který má být natočený podle prvního dílu, má vyjít na Netflixu na podzim, tak jsem zvědavá...)

22.06.2022 4 z 5

Nocte Nocte Courtney Cole

Předem musím říct, že kniha není pro každého. Jednoduše je hodně na zamyšlení. Líbyl se mi námět sourozeneckého pouta mezi Calou a Finem, který je blázen.Největší překvapení pro mě byl konec. Už se těším na další díl

13.05.2020 4 z 5

Soumrak Edenu Soumrak Edenu Lucie Ortega (Navrátilová)

Knihu jsem se rozhodla přečíst k vůli zajímavým tématům a protože je autorka češka a tak jsem byla zvědavá a.....je to velmi dobrá kniha. Líbí se mi jakým způsobem rozebrala téma společnosti, křesťanství, ale i postavení žen a mužů atd. a i hlavní hrdinka Ada je přijemná, zábavná a HLAVNĚ uvěřitelná. Zkrátka jsem si knížku užila a hodnocení bych vyděla na něco mezi 3 a 4 hvězdičkou.

04.02.2024 4 z 5

Domeček pro panenky Domeček pro panenky Neil Gaiman

Druhé pokračování Sandmana bylo prostě.... skvělé, úžasné, prostě jsem se od toho nemohla odtrhnout. Těším se až si přečtu další díl a doporučuji!

12.02.2023 5 z 5

Chodící pohroma Chodící pohroma Caleb Krisp

(SPOILER) Je to skvělá kniha na oddych, sice není nic světoborného, ale pobaví. Akorát mě rozčilovala Ivy jak pořád přehlížela jasná vodítka a věřila všemu, co jí slečna Alwaysová řekla skoro až do konce knihy, kdy jí to konečně docvaklo. Vím, že je to součástí Ivyjiny osobnosti, ale občas jsem měla chuť jí jednu vlepit. Jinak to bylo fajn čtení a určitě si přečtu i další díl.

03.08.2022 3 z 5

Případ levoruké dámy Případ levoruké dámy Nancy Springer

Na druhý díl jsem se těšil jako malá, jsem ráda že jsem měla tu trpělivost čekat až do Vánoc . Knížka je stejně úžasná jako první díl a už se nemůžu dočkat až přeloží další. Doporučuji!

28.12.2021 5 z 5

Caraval Caraval Stephanie Garber

Už dlouho jsem nepřečetla knihu takhle rychle. Na Caraval jsem se hodně těšila a nejsem sklamaná. Je to velmi zajímavé, čtivé a napínavé až do konce. Asi nejvíc jsem si oblíbila Scarlet, Juliana, Aiko a Tellu. Doporučuji.

23.08.2020 5 z 5

Verum Verum Courtney Cole

Popravdě, druhý díl byl o něco zmatenejší než první. Myslela jsem, že by mohla autorka trožku osvětlit Calino šílenství, ale celou knížku se podstatě dělo jenom to, že se Cala snažila zjistit co před ní ostatní skrývají. Až posledních pár kapitol už vás knížka vedla k tomu, že se něco stane a když už Cala zjistila "pravdu", sama jsem si nebyla úplně jistá co z toho si vlastně představovala a co ne. I tak bych ráda zjistila, co se bude dít dál, bohužel třetí díl u nás nepřeložily.

28.06.2020 3 z 5

Poslední navěky Poslední navěky Soman Chainani

Na třetí díl jsem se moc těšila. Byl to skvělý zážitek jako u předešlých dílů, ikdyž jsem se musela hodně držet abych ve svých myšlenkách nenakopla Sofii nebo osobně nezabila Rafala (Sofie je fajn, ale ta její manipulace...). Jinak konec byl to nejmilejší překvapení. Doporučuji.

22.05.2020 4 z 5

Označená Označená Kristin Cast

Je to má nejoblíbenější kniha o upírech i po těch letech co upíry nemusím, doporučuji.:)