Cari Cari komentáře u knih

Jih proti Severu 1 Jih proti Severu 1 Margaret Mitchell

Takhle si představuji skutečné milostné drama bez přikrášlování, jaké je typické pro většinu ženských autorek. Souhlasím s tím, že některé popisy byly zbytečné dlouhé a daly by se proškrtat, ale druhá půlka byla skvělá - četla jsem jim jedním dechem! Postavy jsem si oblíbila, ač jsem se Scarlett nesouhlasila ohledně mateřství a absolutně se mi nezamlouval ten chladný vztah k jejímu dítěti. Ta válečná doba je tady opravdu dost autenticky vykreslená, autorce jsem věřila každou část. Skvělá klasika... řadím ji ke svým srdcovkám!

08.07.2017 5 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Kniha je čtivá, na jedno odpoledne. Ovšem některé pasáže byly až neuvěřitelné... :D Typická holčičárna, tak jak si žena představuje, že by chtěla, aby to bylo. Ačkoliv, konec mě dostal! To jsem jaksi nečekala. Kdyby autorka knihu více propracovala, tak by to byla fakt skvělá záležitost. Není to kniha, která vám zůstane v hlavě, ale i tak si ujít druhý díl nenecháte. Stejně jako já. :))

11.05.2017 1 z 5

Vadná Vadná Cecelia Ahern

Kniha se mi četla dobře, nápad autorky je skvělý, už jen ten hodnotím pěti hvězdičkami... poslední stránky jsem doslova zhltla! Jsem zvědavá na druhý díl. :)

16.02.2017 5 z 5

Propast času Propast času Roman Bureš

Jsem někde za polovinou asi, takže ještě nemám dočteno... Protože mě to pravě trochu přestalo bavit. Proč? No, musím uznat, že začátek je perfektní. Má úžasný spád, a skvěle zvraty!! Čtenář si říká, že tohle čtení bude boží. Ale pak přijde romantická linka, a úroveň klesá... I když jsem žena, nejsem zrovna fanynkou naivních love story. Hlavně mi vadila ta předvídatelnost. Myslela jsem si, že takhle píšou ženy. Připadalo mi to totiž, jako by tu romantickou linku psala žena. No, asi jsem se zmýlila... můži se od žen moc neliší, co se týče představ o lásce. :D Škoda, kdyby tohle autor udržel více rozumové úrovni, tak by byla kniha úplně perfektní! Jinak má autor příjemný a čtivý styl. Hned vtáhne do děje! Zpočátku mě trochu rušily české nazvy, jména... ale člověk si zvykne, když je dobrý děj. Jinak nacistické pasáže mě vůbec nezaujaly, škoda že tam neměl více prostoru středověk, myslím, že by byl mnohem zajímavější. Jak tu někdo psal, byla tam tahle část skvěle rozehraná, přímo se to nabízelo. Díky střetu různých kultur, a náboženství jsou tam vtipné party, takže se čtenář dost pobaví. Ještě čtu, takže zatím nehodnotím. Jsem zvědavá, kam to povede...

09.12.2016 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Nemám slov... prostě paráda! Už ted netrpělivě čekám na druhý díl!

16.05.2016 5 z 5

Šepot vzdálených chvil Šepot vzdálených chvil Kate Morton

Bože, úvodní příběh o Bahnivci by klidně mohl vyjít jako samostatná kniha! Jen žasnu nad autorčinou fantazii, a nad jejím uměním nádherně vystihnout ponurou atmosféru - zejména v této knize! Ještě nejsem na konci - upřímně, šetřím si příběh, abych si ho mohla vychutnávat co nejdéle.
Román bych s klidem zařadila mezi nejkrásnější gotické romány. Podobné těm, jaké psala Daphne du Maurier... Stejně tak jako Maurier i Morten ovládá mistrovsky své vypravěčské nadání k vykouzlení přímo magické atmosféry. Z každé stránky je cítit láska k fantazii a psanému slovu. Tahle paní má nakročeno k legendám...

31.12.2015 5 z 5

Půl krále Půl krále Joe Abercrombie

Kniha se mi líbila, ale asi z ní nejsem tak nadšená jako ostatní... Asi to chtělo více stránek na rozvinutí světa? Chybělo mi tam. Trochu víc popisů, historie atd. Jinak Jarvi mi byl sympatický, ale na chlapa až moc často plakal. :D No, ale být na jeho místě, asi bych z toho všeho co se mu dělo, brečela taky. Je to taková klasická high fantasy. Konec docela nečekaný. Kniha je psaná příjemným stylem, rychle odsýpá. U dialogů jsem se dobře bavila. Jen tomu něco chybělo... Ale druhý díl si asi stejně přečtu, ten konec celkem navnadil.

24.11.2019 4 z 5

Láskohledači – Zrádná vrtkavost srdce Láskohledači – Zrádná vrtkavost srdce Tereza Barvíková Marková

Nedočteno. Začátečnický počin, plný kostrbatých vět a naivního vyprávění.

09.10.2019 1 z 5

Panství krve a kovu Panství krve a kovu Sara Holland

První polovina téhle knihy je absolutně skvělá. Má spád, je to napínavé... Ale pak mi přišlo, že autorka ztrácela dech a podivně se v tom motala. Konec takový... Jen aby nějaký byl. Nedomyšlené a trochu mi vadila i psychologie postav - miluje, ale pak nemiluje. Nemiluje, ale pak asi miluje... :D Jinak ale čtivé a obálka je krásná.

29.09.2019 3 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

S touhle knihou, mám tak trochu problém. Na jednu stranu se mi líbila, na druhou ne...

Začátek neskutečně zdlouhavý, zmatený až mě to čtení snad fyzicky bolelo. Právě díky tomu začátku mi trvalo spousty Nikdynocí tuhle všemi chválenou věc dočíst. Jakmile se však hrdinové přesunuli do Rudé církve, příběh nabral spád a autor konečně usměrnil svoje myšlenkové pochody... Nebo jak to nazvat. Škoda jen, že nemá větší smysl pro originalitu. Protože jsem se nemohla ubránit dojmu, že jsme opět navštívili Bradavice, jen v temných kulisách. Bylo tam i pár dobrých nápadů, jako třeba ty zbraně z hrobové kosti. Ostatní nápady mi ale nepřišly příliš originální.

Chyběla mi větší míra invence že strany autora - všechno, co se v Nikdynocí objevilo, už jsem někde četla, nebo to bylo jen odvozeno ze zkratky něčeho jiného. Výtky mám i k hrdinům. Přistupovala jsem ke knize s tím, že konečně budu číst příběh vyspělých postav, ale chyba lávky! To vám byly takové přisprostlé děcka! Tipovala jsem tam všem tak čtrnáct let. Autor se snažil vyjet že zajetých kolejí YA, ale bohužel ten dětinsky styl jakým píše tomu nikterak nepomohl.

Což mě přivádí k těm erotickým scénám! Já po vší té hysterii na sociálních sítích čekala, že si přečtu nejméně nějaké porno a ony tam byly všeho všudy dvě a půl peprné scény?! Ke všemu nijak extra detailně popsané. :D Takže těžko říct, z čeho jsou všichni tak paf. Jestli ze slova penis? Jinak ten vztah mezi hrdiny mě vůbec nebavil. Chemie mezi nimi totiž vůbec nefungovala, takže bych se bez něj klidně obešla. Abych to tak nějak shrnula. PRVNÍCH 150 stran katastrofa! Poznámky pod čarou naprostá zbytečnost. Pak příběh pěkně odsýpal a konečně mě to bavilo. Hrdinka Mia celkem sympatická (mimochodem, celou dobu jsem si jí představovala jako Hermionu), až na okamžik, kdy chce chlapa zabít a zároveň ošukat? Wtf!? :D

Takže moje hodnocení se zmítá mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Já po vší té chvále čekala VÍC. Víc originality a brutality, víc dospělosti.

PS: Young Adult to bezpochyby je!

09.09.2019 3 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Krutý princ je jedna z nich, kterou se vůbec nechtěla číst. Poslední dobou mě totiž příběhy z dílny CooBoo vůbec nebaví. Přijde mi, že vydávají pořád to samé na jedno brdo. Po dočtení této knihy? (Někde se diskutovalo, že dvůr víl? To nejspíše bude kopírka Dvorů od Maas! Moje reakce: Ha, ha, ha...) Dvůr trnů a růží mě osobně vůbec nebavil, odložila jsem tu knihu, byla to příšerná slátanina. Ale Krutý princ je opravdu bombastická kniha! Troufám si říct, že tohle je (o dost!) lepší než Dvory. Kam se hrabe Maas!

Pravda, začátek byl trochu slabší, ale pak se to rozjelo a četlo se to jedním dechem.

Souhlasím, že ačkoliv je to YA, je trochu jiná. Postavy jsou fakt skvělé, největší předností této knihy. Prostě jednají podle svých tužeb a ty jsou pro ně na prvním místě. Na nějakou morálku kašlou. A o to to bylo lepší. Fakt už mě nebaví číst o dokonalých hrdinech, kteří vždy všechno udělají správně. Bavila mě škola, kde se vždycky něco dělo. :D

Konečně kniha, která nebyla úplně předvídatelná. Takže koukáte, co se to děje...
Autorka vás donutí postavy milovat, nesnášet, pochybovat o nich. Vážně mě to bavilo!

Těším se na druhý díl! A určitě doporučuji i přes pozvolný začátek!

18.01.2019 5 z 5

Klíč k času Klíč k času Natalja Ščerba

(SPOILER) Ano, je vidět, že je kniha dost inspirovaná Harrym Pottrem, ale stejně se to čte jedním dechem. Autorka do příběhu vložila něco svého a tak je svým způsobem originální. Upřímně, nejvíc se mi líbila část, kdy se hrdinka přestěhovala ke svému otci a sourozencům. Sourozenecká válka byla napínavá a přitom tak nějak úsměvná. V knize se pořád něco děje, takže se čtenář nenudí. Mimochodem, Elena je super záporák! Myslím, že jim ještě ukáže, co dokáže. :D A ty obálky jsou perfektní, působí strašně luxusním dojmem. Knihy Natalji Ščerby mně vytrhly z čtenářské krize, po dlouhé době mě něco bavilo číst. Autorka má čtivý styl a super smysl pro humor. :)) Těším se na další díly.

09.01.2019 5 z 5

Švadlena z Dachau Švadlena z Dachau Mary Chamberlain

Příběh zněl lákavě... A byl by skvělý, kdyby autorka dokázala napsat živé postavy! Osud Ady byl smutný, ale mě se nedotkl. Důvod je ten, že autorka neumí líčit emoce. Scházela mi propracovanější psychologie postav, která by jim vdechla život, aby s nimi čtenář mohl soucítit.
Kdyby autorka dokázala líčit emoce tak, jako lásku k látkám a šití, mohla to být vynikající kniha. Protože popis látek, stehů a krejčoviny tu byl tak krásně popsány, že jsem měla chuť začít s tím taky. A to jinak šití nesnáším! :D

13.05.2018 3 z 5

Algar tarch Algar tarch Karolina Francová

Musím říct, že jsem mile překvapená! Krásná a čistá fantasy. Plná nádherných popisů přírody a magie. Příběh je psaný kvalitním a lehkým jazykem! Vážně se to krásně čte a téměř samo. Jediné, co mi občas nesedělo, byla psychologie postav. Některé jejich reakce byly jako by nedomyšlené a urychlené... Stejně tak dialogy. Hlavně mezi sestrou a Princem bojovníkem. Místy jsem jim nerozuměla, připadaly mi nepřirozené. Na druhou stranu rozhovory mezi muži byly vtipné! Občas jsem se musela smát nahlas. :D Celkově knihu hodnotím pozitivně. Protože když přihlédnu k tomu, že je to prvotina, tak je nadprůměrně napsaná! Věřím, že se od autorky dočkáme ještě velkých věcí. Rozhodně má velký talent! Brzy si zase od ni něco přečtu a věřím, že nebudu litovat. Škoda, těch otřesných obálek... Uvnitř se však skrývá poklad.

07.12.2017 4 z 5

Plamen v temnotě Plamen v temnotě Sabaa Tahir

Zpočátku mě to moc nebavilo, ale od chvíle, kdy se tam přidal pohled Heleny se to krásně rozjelo! Nebýt jejího pohledu, tak by to byla tuctová kniha, ale takhle to celému příběhu dalo úplně jiný rozměr. Podle mě je Helena nejlépe vykreslená postava, miluju ji! Naopak Laia je typická a otravná Mary Sue. Vůbec mě její části nebavily a většinu dobu mi lezla krkem. Dle mého názoru není ta, která by měla skončit s Eliasem, ale hádám, že to od začátku přesně k tomu směřuje. Bohužel. Někde v polovině to vážně začala být jízda a já četla jedním dechem! Autorka pěkně rozehrála druhý díl - líbí se mi víc, než první. Upřímně nechápu, proč chce autorka ze série udělat tetralogií? Myslím, že trilogie by úplně stačila. Ale, co já vím... Tak snad tedy další díly nebudou mít sestupnou tendenci. Opravdu jedna z těch dobrý YA, pěkně jsem si početla!!

26.09.2017 5 z 5

Ostrovy přízraků Ostrovy přízraků Colin Falconer (p)

Skvělá kniha, napínavá od začátku až do konce! A vzhledem k tomu, že se zakládá na skutečnosti, byla ještě o to víc fascinující... Příběh neměl žádná hluchá místa, ani chvilku jsem se nenudila. Rozhodně umí autor skvěle zacházet s jazykem a dokáže navodit dechberoucí atmosféru. Brilantně napsáno. Miluju historické knihy, které se opírají o skutečnost a tady jsou navíc skvěle doloženy, takže většina toho se skutečně stala. Děsivé, ale čtení jsem si vážně užila...

29.07.2017 5 z 5

Vyjednavač Vyjednavač Brandon Sanderson

Skvělá kniha! Vzala mi dech a ani nechci aby mi ho vratila! :D Ze začátku mi trochu dělalo problém se orientovat, ale když jsem se začetla, tak už to bylo pohlcující čtení. Spletitý příběh, plný úžasných postav a pěkných zvratů. Sanderson umí skvěle popisovat pocity svých hrdinů, smekám! Prostě pán SPISOVATEL!

02.02.2017 5 z 5

Společenství růže Společenství růže Marie Lu

Mě se druhý díl moc líbil. Oceňuji, že to nebylo nic přeslazeného, jako většina YA fantasy. Hlavním tématem nebyla láska, ale pomsta... Adelina je hodně temná hrdinka, až to čtenáři není někdy příjemné. Je zde hodně akce, je to čtivé... doporučuji!

19.11.2016 5 z 5

Svévole Svévole Lena Andersson

Knihu jsem přečetla za jeden, a líbila se mi... jinak si myslím, že je úplně jedno, jestli je člověk vzdělaný, když se prostě zamiluje, tak mu je všechna moudrost světa na houby. Kniha je skvělá, protože vystihuje dobrovolnou slepotu člověka... I když víme, že je všechno špatně, děláme, že nevidíme. Úplně přirozená reakce zoufale zamilovaného člověka... :)

21.08.2016 5 z 5

Královna Tearlingu Královna Tearlingu Erika Johansen

Tahle kniha se mi moc líbila... pár stran mi trvalo než jsem se začetla, ale pak už to bylo super! Jako všem ostatním, i mě se neskutečně líbí hrdinka příběhu. Konečně jedna z nás! :D Dál se mi líbilo, že autorka nenacpala do jednoho dílu všechno, a milostnou linku jen naznačila - tudíž má o čem psát i v dalším díle. Už se nemůžu dočkat druhého dílu! Fantasy, která se vážně povedla... :) Hodnotím pěti hvězdičkami...

29.08.2015 5 z 5