Calwen306 Calwen306 komentáře u knih

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

I keď nie som zástancom klasickej anglickej literatúry, táto kniha ma veľmi príjemne prekvapila. Dialógy sú hodnotné a často aj vtipné, zmýšľanie hlavnej hrdinky veľmi originálne. Celkovo veľmi pekne zpracovaný príbeh, ktorý možem každému doporučiť.

14.03.2012 4 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Dokonalá séria príbehov. Dospievala som spolu s Harrym Potterom a ostatnými postavami. Je veľmi zložité vybrať najlepšiu časť, všetky diely totižto tvoria jeden nádherný celok. Všetky príbehy su skvelé, jednotlivé diely som prečítala niekoľko krát a som si istá že sa knim ešte s radosťou vrátim :)

14.03.2012

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

14.03.2012

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

14.03.2012

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

14.03.2012

Harry Potter a Kameň mudrcov Harry Potter a Kameň mudrcov J. K. Rowling (p)

Dvojčata v pátém ročníku Dvojčata v pátém ročníku Enid Blyton

Na celú sériu príbehov o dvojčatách Pat a Izabele mám nádherné spomienky zo svojho detstva. Kniha je veľmi pútavá, zábavná a miestami aj poučná. Túto knihu jednoznačne doporučujem všetkým dievčatám. Ťažko vyberať najlepší diel, všetky časti sú rovnako kvalitné a čarovné!

Dvojčata a Claudine Dvojčata a Claudine Enid Blyton

Dvojčata zpátky ve škole Dvojčata zpátky ve škole Enid Blyton

Dvojčata ve druhém ročníku Dvojčata ve druhém ročníku Enid Blyton

Žhářka Žhářka Stephen King

Úžasná kniha, moja prvá skúsenosť s Kingom. Knihu som čítala bez prestávky, proste som musela zistiť ako to skončí. Skvelý nápad, pekné myšlienky a perfektné spracovanie. Táto kniha ma uviedla do Kingovho sveta do ktorého sa vždy rada vraciam.

12.03.2012 5 z 5

Posledný Mohykán Posledný Mohykán James Fenimore Cooper

Príbeh veľmi zaujímavý avšak miestami ma určité pasáže nudili. Čakala som historický román, ale dočkala som sa akčného popisu vtedajšieho sposobu života v amerike, čo ma trošku sklamalo. Stáva sa to iba veľmi zriedka, ale v tomto prípade je filmové spracovanie oveľa lepšie ako knižná verzia.

12.03.2012 3 z 5

Podivný případ dr. Jekylla a pana Hyda Podivný případ dr. Jekylla a pana Hyda Robert Louis Stevenson

Od tejto knihy som čakala niečo viac. Príbeh zaujímavý, ale podľa mňa podaný nie práve najlepším spůsobom.

Jak na věc Jak na věc Nick Hornby

Veľmi pekný príbeh, miestami dojemný, miestami vtipný. Kniha vhodná na pohodové čítanie.

12.03.2012 4 z 5

Podobne ako prvý diel, aj táto kniha ma pobavila. I keď pokračovanie stratilo čaro, ktoré mala prvá kniha, stále ide o príjemné oddychové čítanie.

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Príbeh vtipný a zábavný. Hlavnú hrdinku som si okamžite obľúbila. Veľmi príjemné oddychové čítanie.

Všechny moje lásky Všechny moje lásky Nick Hornby

Príbeh jednoduchý, občas čitateľa pobaví, ale to je asi tak všetko. Táto knižka vo mne nezanechala žiaden hlbší dojem

O myšiach a ľuďoch O myšiach a ľuďoch John Steinbeck

Dej alebo popis tejto knihy je veľmi ťažké zhrnúť do niekoľkých viet. Táto knižná "klasika" určite stojí za prečítanie. Autor zaujímavo popisuje jednotlivé postavy, analyzuje ich charakter a vytvára tak príbeh hodný zamyslenia. Podľa mňa jedno z najlepších diel klasickej americkej literatúry.

12.03.2012 4 z 5