Calwen306 Calwen306 komentáře u knih

Klub mrtvých Klub mrtvých Charlaine Harris

Zatiaľ jednoznačne najlepší a najakčnejší diel. Páčila sa mi najma nová postava - Alcide a som veľmi zvedavá ako sa to všetko vyvinie v ďalších dieloch. Navyše, Eric mi začína byť oveľa sympatickejší ako Bill, čo som veru nečakala. Opať nenáročné a pohodové čítanie.

06.04.2012 3 z 5

Upíři v Dallasu Upíři v Dallasu Charlaine Harris

Začiatok knihy veľmi nudný, takmer ma to odradilo od čítania. Ale potom sa to rozbehlo, príbeh bol celkom napínavý a knihu som prakticiky prečítala za chvíľu. Podobne ako u prvého diel šlo o veľmi jednoduché a oddychové čítanie, avšak toto pokračovanie sa mi páčilo viac ako prvý diel.

06.04.2012 3 z 5

Mŕtvy do súmraku Mŕtvy do súmraku Charlaine Harris

Kniha vhodná na oddychové a nenáročné čítanie, jednoznačne oveľa lepšia ako seriál. Príbeh a postavy zaujímavé, ale nie natoľko aby ma prinútili knihu nepustiť z rúk. Ten kto hľadá nejaku vyššiu hodnotu pri čítaní, táto kniha určite nie je pre neho. Ale pre tých ktorí chceú pri čítaní relaxovať a "vypnúť", táto kniha je určite dobrou voľbou.

26.03.2012 3 z 5

Podařená dvojčata Podařená dvojčata Enid Blyton

Po prečítaní tejto knihy v období keď som mala asi tak 11 rokov som definitívne opustila svet rozprávkových knižiek. Kniha je veľmi pútavá, zábavná a poučná. Dvojčatá a ďalšie postavy som si okamžite obľúbila a jednoznačne doporučujem túto knihu všetkým dievčatám. Celá séria sa skladá zo 6 knižiek a všetky sú rovnako kvalitné a čarovné :)

17.03.2012 5 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Stephen King

Veľmi podarený a zaujímavý príbeh, autorovi sa podarilo do hĺby rozobrať rozpoluplné pocity hlavného hrdinu. Dej príbehu veľmi originálny a zakončenie ma dosť prekvapilo. Túto knihu možem každému vrelo doporučiť, oplatí sa prečítať si ju!

Misery Misery Stephen King

Úžasný a napínavý príbeh v ktorom King opať raz ukázal svoje majstrovstvo. Knihu som nedokázala spustiť z ruky až pokiaľ som ju nedočítala. King sa vyžíva v príbehoch o spisovateľoch (viď. Temná půle) a i tentokrát sa mu podarilo napísať nezabudbuteľný príbeh.

16.03.2012 5 z 5

Úroveň príbeho vysoká, kniha zaujala, ale určite by som to neradila medzi Kingove najlepšie kúsky. Prvý príbeh ma zaujal o čosi viac ako ten druhý, Policajta z knihovny preto doporučujem prečítať.

16.03.2012 4 z 5

Časožrútov som prečítala na jeden šup, nemohla som sa od príbehu odtrhnúť. Veľmi napínavý príbeh, na ktorý sa len tak nezabúda. Druhý príbeh trošku slabší, ale to asi hlavne kvoli tomu že som pri jeho čítaní ešte stále myslela na časožrútov :)

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

Fenomenálne príbehy, ťažko vyberať ktorý je najlepší. Mňa osobne najviac uchvátil Nadaný žák, po prečítaní ktorého som musela nad príbehom ešte dlho dlho premýšlať. Všetky štyri príbehy sa líšia od klasiských hororových "kingoviek" tým, že neobsahujú žiadne nadprirodzené prvky. King opať dokázal, že patrí medzi najlepších spisovateľov súčasnosti.

Carrie Carrie Stephen King

Jedno z najelpších Kingových diel. Počas čítania som musela s Carrie súcitiť a prežívať jej trápenia.Štýl písania v tejto knihe sa odlišuje od Kingových ostatných kníh no na kvalite to určite neuberá, práve naopak. Už sa teším keď si Carrie znovu prečítam, je to jedno úžasné literárne dielo!

Hobbit Hobbit J. R. R. Tolkien

Ako veľká obdivovateľka Tolkiena a Stredozeme musím konštatovať, že Hobit je nádherne napísaná kniha. Tolkien povodne napísal tento príbeh ako rozprávku pre svoje deti, takže táto kniha je na rozdiel od Pána prsteňov určená aj pre mladších čitateľov. Tento príbeh plný dobrodužstiev možem každému zo srdca odporučiť, neoľutujete!

Bod Omega Bod Omega Don DeLillo

Ak ste ešte nikdy nečítali nič od Dona Delilla, určite nezačínajte s touto knihou. Tento kratučký román je podobne ako ostatné diela Dona Delilla písaný svojským, originálnym sposobom avšak chýba mu určitá celistvosť, preto mu nemožem dať 5 hviezdičiek. V tejto knihe autor filozofuje o príčinách vojny, nad plynutím času, a nad poznaním samého seba. Ten kto našiel záľubu v iných výraznejších dielach od Dona Delilla si určité vychutná aj tento román, ktorý je popretkávaný zaujímavými myšlienkami.

Osvícení Osvícení Stephen King

Wow wow wow! Na opísanie tejto knihy sa len ťažko hľadajú tie správne slová. Pre mňa jeden z najlepších Kingových príbeh a jedna z najlepších kníh aké som kedy čítala. Pri jej čítaní som sa naozaj bála. Nezabudnuteľná kniha!

Srdce v Atlantidě Srdce v Atlantidě Stephen King

Séria veľmi pekných príbehov, avšak nepatria medzi moje obľúbené od Stepehena Kinga preto dávam "iba" 4 hviezdičky. Nenechajte sa však odradiť, kniha je i tak nádherná (vpodstate tak ako všetky kingovky).

14.03.2012 4 z 5

Ostrov Duma Key Ostrov Duma Key Stephen King

Zaujímavý a netypický príbeh plný hodnotných myšlienok. Som veľkou fanúšičkou Stephena Kinga a touto knihou mi opať raz dokázal prečo je "kráľom" medzi spisovateľmi.

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Veľmi zaujímavé hororové poňatie upírskej tématiky. Knihu som čítala nočnou cestou vlakom sama v kupé, v polovici som musela prestať a knihu som dočítala až za denného svetla... Príbeh temný, strašidelný a plný strachu. Jedinou chybyčkou bol fakt, že ešte predtým ako som knihu začala čítať som vedela, že to bude o úpíroch čo ma pripravilo o moment prekvapenia počas čítania.

14.03.2012 4 z 5

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Biblia Stredozeme! Ten kto si v trilógii Pána Psteňov obľúbil tento fantasy svet bude Silmarilionom očarený. Tolkiena úprimne obdivujem a asi nikdy nepochopím ako mohol jeden človek tak dokonale vymyslieť svoj vlastný svet s vlastnou históriou, jazykmi a bytosťami. Proste nádhera!

Návrat kráľa Návrat kráľa J. R. R. Tolkien

Celá trilógia Pána prsteňov sa ku mne dostala v mladom veku ešte pred filmovým zpracovaním. Aj keď sa jednalo o dosť náročné čítanie, svet Stredozeme ma okamžite očaril a vtiahol do seba. Tolkien je PÁN spisovateľ s neskutočnou predstavivosťou a darom reči. Tento príbeh o odvahe, priateľstve a nádeji je podľa mňa najúžasnejším fantasy dielom aké bolo doteraz napísané.

Dve veže Dve veže J. R. R. Tolkien

Spoločenstvo prsteňa Spoločenstvo prsteňa J. R. R. Tolkien