Calwen306 Calwen306 komentáře u knih

Annina dcéra Rilla Annina dcéra Rilla Lucy Maud Montgomery

Príbeh nádherný, postavy skvelé. Avšak i napriek mojej láske k celej sérii dávam "iba" 4 hviezdičky keďže Anna už nebola vnímaná ako hlavná postava.

09.03.2012 4 z 5

Dvojčata Pat a Isabela Dvojčata Pat a Isabela Enid Blyton

Na celú sériu príbehov o dvojčatách Pat a Izabele mám nádherné spomienky zo svojho detstva. Kniha je veľmi pútavá, zábavná a miestami aj poučná. Túto knihu jednoznačne doporučujem všetkým dievčatám. Ťažko vyberať najlepší diel, všetky časti sú rovnako kvalitné a čarovné!

09.03.2012 5 z 5

Sirota Podhradských Sirota Podhradských Terézia Vansová

Kniha sa čítala ľahko no samotný príbeh ma veľmi nezaujal. Celé dielo na mňa působilo príliš deprimujúco ako vačšina príbehov odohrávajúcich sa na území dnešného Slovenska v 19.storočí.

09.03.2012 3 z 5

Chrám Matky Božej v Paríži Chrám Matky Božej v Paríži Victor Hugo

Ak sa nenecháte odradiť nudnou popisnou pasážou na začiatku knihy tak sa dočkáte pútavého ale smutného príbehu.

09.03.2012 4 z 5

Mastičkár Mastičkár Tadeusz Dołęga-Mostowicz

Veľmi pekný a dojemný príbeh. Naozaj nezabudnuteľná kniha!

Prelet nad kukučím hniezdom Prelet nad kukučím hniezdom Ken Kesey

Jedna z najlepších kníh aké som v živote čítala. Je to kniha, ktorá Vás prinúti o nej premýšľať i po dočítaní. Jednoznačne každému foporučujem

Miláček Miláček Guy de Maupassant

Autor veľmi pútavo popisuje fungovanie francúzskej spoločnosti koncom 19.storočia. I keď sa jedná o knižnú klasiku, je veľmi prístupná a ľahko sa číta. Bolo veľmi zaujímavé čítať ako sa hlavný hrdina púšťa do nemorálnych intríg a autor ho po celý čas necháva nepotrestaného.

08.03.2012 4 z 5

Na cestě Na cestě Jack Kerouac

Na cestě je kniha s veľmi ťažko opísateľným dejom no je to jedna z kníh ktoré na Vás zapôsobia svojou živelnosťou a budete si na nich pamätať celý život. I keď ma trošku nudili pasáže popisu jazzovej hudby, postavy a ich osudy boli popsané veľmi reálne a zaujímavo. Jednoznačne doporučujem

Orlando Orlando Virginia Woolf

Pre mňa príliš zvláštna a nezmyselná kniha. Často som sa strácala a nechápala som čo tým všetkým vlastne chcela autorka povedať. Kniha ma takmer vôbec nezaujala.

08.03.2012 2 z 5

Bílý šum Bílý šum Don DeLillo

Bíly šum je prvou knihou od Dona Delilla, ktorú som čítala. Okamžite ma zaujala svojou originálnosťou a extravagantnými dialógmi. Hlavným motívom je strach zo smrti, okolo ktorého sa točí celý dej a núti čitateľov zamyslieť sa nad touto tématikou. Niekomu môže pripadať táto kniha príliš zložito napísaná, ale podľa mňa práve jej komplikovanosť ju radí medzi skvosty modernej literatúry.