Bílý šum

Hořce ironická karikatura postmoderní západní společnosti, jež vytváří virtuální mediální svět, v němž se ztratily opravdové lidské prožitky.

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27339/bily-sum-7fs-27339.jpg 3.829
Vydáno, Votobia

White Noise, 1985

Kniha Bílý šum

KapitánSmrt
06.11.2019

Klidný život středostavovské rodinky naruší nečekaná katastrofa (nebo série katastrof). Toto nečekané vlomení se do děje je příležitostí k reflexi svého života, jeho smyslu a nevyhnutelné konečnosti, k přehodnocení toho, co je opravdu důležité a co je jen zdání. Jako bonus pak otázka po roli techniky a zábavního průmyslu v našich životech. DeLillo v nejlepší formě.

Serja
11.07.2015

K zamyšlení dobré, ale příběh je "o ničem".

Bolkonská
11.07.2012

Pro mě byl Bílý šum taky to první, co jsem od DeLilla četla, a taky se mi zatím líbil nejvíc.
Složitost docela dobře opravdu může být překladem; já jsem to měla v angličtině a zdálo se mi to naopak velmi lehce, svižně, prostě napsané...

Calwen306
08.03.2012

Bíly šum je prvou knihou od Dona Delilla, ktorú som čítala. Okamžite ma zaujala svojou originálnosťou a extravagantnými dialógmi. Hlavným motívom je strach zo smrti, okolo ktorého sa točí celý dej a núti čitateľov zamyslieť sa nad touto tématikou. Niekomu môže pripadať táto kniha príliš zložito napísaná, ale podľa mňa práve jej komplikovanosť ju radí medzi skvosty modernej literatúry.

asam
15.01.2011

Jedna z knížek, kterou jsem nedočetla.Bohužel mě vůbec nezaujala

Matej

Zbytečně složitě napsané, možná to je překladem?!?