Bílý šum

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Hořce ironická karikatura postmoderní západní společnosti, jež vytváří virtuální mediální svět, v němž se ztratily opravdové lidské prožitky.

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27339/bily-sum-7fs-27339.jpg 3.829
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Votobia
Orig. název

White Noise, 1985

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Bílý šum

Přidat komentář
KapitánSmrt
06.11.2019

Klidný život středostavovské rodinky naruší nečekaná katastrofa (nebo série katastrof). Toto nečekané vlomení se do děje je příležitostí k reflexi svého života, jeho smyslu a nevyhnutelné konečnosti, k přehodnocení toho, co je opravdu důležité a co je jen zdání. Jako bonus pak otázka po roli techniky a zábavního průmyslu v našich životech. DeLillo v nejlepší formě.

Serja
11.07.2015

K zamyšlení dobré, ale příběh je "o ničem".


Bolkonská
11.07.2012

Pro mě byl Bílý šum taky to první, co jsem od DeLilla četla, a taky se mi zatím líbil nejvíc.
Složitost docela dobře opravdu může být překladem; já jsem to měla v angličtině a zdálo se mi to naopak velmi lehce, svižně, prostě napsané...

Calwen306
08.03.2012

Bíly šum je prvou knihou od Dona Delilla, ktorú som čítala. Okamžite ma zaujala svojou originálnosťou a extravagantnými dialógmi. Hlavným motívom je strach zo smrti, okolo ktorého sa točí celý dej a núti čitateľov zamyslieť sa nad touto tématikou. Niekomu môže pripadať táto kniha príliš zložito napísaná, ale podľa mňa práve jej komplikovanosť ju radí medzi skvosty modernej literatúry.

asam
15.01.2011

Jedna z knížek, kterou jsem nedočetla.Bohužel mě vůbec nezaujala

Matej

Zbytečně složitě napsané, možná to je překladem?!?