Calwen306 Calwen306 komentáře u knih

Měsíční svit ti sluší Měsíční svit ti sluší Mary Higgins Clark

K tejto knihe som sa dostala náhodou pred niekoľkými rokmi. Keďže som od príbehu nič nečakala, príjemne ma prekvapila kriminálna zápletka a miestami až hovorové situácie, v ktorých sa ocitá hlavná hrdinka. Kniha vhodná na oddychové čítanie.

12.03.2012 4 z 5

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Zaujímavá zápletka, všetky kroky do seba zapadali, ale samotému deju niečo chýbalo. Kniha sa číta rýchlo a ľahko, avšak toto dielo sa určite nedá považovať za literárny skvost.

12.03.2012 3 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Dej tejto knihy mi prišiel až príliš zapletený a neuveritelný. Celkovo na mňa táto kniha nezanechala žiaden dojem. Autorove sústredenie na akčnú zápletku úplne posunulo do úzadia postavy a ich charakteristické vlastnosti.

12.03.2012 2 z 5

Evropa a občanská společnost: Projekt evropské identity Evropa a občanská společnost: Projekt evropské identity Karel B. Müller

Táto filozoficko-politologicky ladené kniha je dosť zložitá na čítanie. Niektoré pasáže som musela čítať opakovane, aby mi to dávalo nejaký zmysel. Kniha vhodná iba pre štdentov politológie.

11.03.2012 2 z 5

Češi a občanská společnost Češi a občanská společnost Karel B. Müller

V tejto knihe autor popisuje historický vývoj pojmu občianskej spoločnosti vo svete. Neskôr sa venuje formovaniu občianskej spoločnosti na území Českej republiky od rakúskeho obdobia až po súčasnosť. Problematika ma sama o sebe veľmi nezaujala, kniha je ladená filozoficky, avšak dozvedela som sa zopár zaujímavostí z histórie a rozšírila som si obzory čo je vždy veľké plus.

11.03.2012 3 z 5

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Jeden z najlepších Kingových príbehov a jeden z mála príbehov kde nefigurujú nadprirodzené sily. Príbeh ma úplne dostal a ešte dlho po prečítaní som o tom musela premýšľať. Oplatí sa prečítať!

10.03.2012 5 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Netradičný príbeh, ktorý sa veľmi ľahko čítal. Bohužiaľ, celkovo na mňa veľmi nezapôsobil.

09.03.2012 3 z 5

Hamlet, princ dánský / Hamlet, Prince of Denmark Hamlet, princ dánský / Hamlet, Prince of Denmark William Shakespeare

Príbeh a dej zaujímavý, ale celkovo sa mi nepodarilo prísť na chuť tejto tragédií. Shakespearov štýl mi proste nesedí.

09.03.2012 2 z 5

Temná půle Temná půle Stephen King

Absolútne perfektná kniha. Podľa môjho názoru jeden z najlepších Kingových príbehov. Je temný, prekvapivý a napínavý. Jednoznačne doporučujem!

09.03.2012 5 z 5

Prekvapivo veľmi vkusne a zaujímavo napísaná novela. Perfektne doplňuje Twilight ságu. Jedinou chybyčkou je fakt, že príbeh je dosť krátky.

Dívka s perlou Dívka s perlou Tracy Chevalier

Krásny príbeh a veľmi pekne napísaná kniha. Jeden z najkrajších historických románov aké som čítala.

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Túto knihu som čítala v originále (neviem teda posúdiť český alebo slovenský preklad) a okamžite ma očarila. Je to kúzelný príbeh, ktorý sa dá čítať stále dookola a nikdy ma neprestane baviť.

09.03.2012

Toxin Toxin Robin Cook

Táto kniha mi navždy ostane v pamati. Bola šokujúca, napínavá, smutná... proste skvelo napísaný príbeh.

09.03.2012 4 z 5

Anna v Redmonde Anna v Redmonde Lucy Maud Montgomery

Príbehy o Anne som si obľúbila od samého začiatku. Je ťažké vyberať, ktorý diel zo sérii je najlepší. Ale táto kniha mi tak nejak najviac prirástla k srdcu, veľmi rada sa k nej vraciam a stále ma rovnako baví.

Anna z Avonlea Anna z Avonlea Lucy Maud Montgomery

Nádherný príbeh, skvelo spracované postavy. Pokračovania vačšinou bývajú slabšie, ale táto kniha sa vo všetkom vyrovnáva prvému dielu.

Anna zo Zeleného domu Anna zo Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Nádherný úvod ku knižnej sérii. Annu a ďalšie postavy som si okamžite obľúbila a vždy sa knim rada vraciam :)

09.03.2012 4 z 5

Anna v Summerside Anna v Summerside Lucy Maud Montgomery

Ďalší príbeh z nádhernej série. Postavy sú opísané do najmenších detailov. S hlavnou hrdinkou budete prežívať všetky jej radostí, strasti i potešenia. Jednoznačne doporučujem!

Anna v Glene St. Mary Anna v Glene St. Mary Lucy Maud Montgomery

Veľmi pekný príbeh, ktorý dokáže čitateľov potešiť. Príbehy z Anninho života sú pútavé a zaujímavé. Vrelo doporučujem!

Annine lásky Annine lásky Lucy Maud Montgomery

Autorka opať nesklamala, skvelé pokračovanie príbehov zo života jednej z mojich najobľúbenejších knižných hrdiniek!

Annin vysnívaný domov Annin vysnívaný domov Lucy Maud Montgomery

Opať nádherne spracovaný príbeh zo života Anny. I keď je už Anna dospelou a vyzretou ženou, srdom je stále tým bláznivým dievčaťom ako si ju pamatáme z prvých dielov :)