Annin vysnívaný domov

Annin vysnívaný domov

V poradí už piata kniha známej spisovateľky, kde ústrednou postavou je Anna Shirleyová, sirôtka, ktorú si kedysi adoptovali súrodenci Marilla a Matej Cuthbertovci. Romanticky založená Anna, ktorá hádam najviac túži po láske, porozumení a priateľstve, si postupne získava nielen obyvateľov Zeleného domu, v ktorom Cuthbertovci bývajú, ale aj kritických a nedôverčivých susedov a nezbedných spolužiakov. Všetci si ju obľúbia, obdivujú jej fantáziu a zmysel pre humor, prežívajú s ňou všetky dobrodružstvá, ktorých nie je málo, pretože Anna je dosť tvrdohlavá a niekedy sa jej aj smola lepí na päty. No čo je pre ňu najdôležitejšie, získa priateľku na celý život. Anna je veľmi šikovná a inteligentná, ďaleko prevyšuje svojich rovesníkov, súťažiť s ňou môže iba Gilbert Blythe, spočiatku jej úhlavný nepriateľ. Neskôr sa však spriatelia, spolu sa vydajú nielen na štúdiá, ale nakoniec aj na spoločnú cestu životom. Anna sa vydáva, odchádza zo Zeleného domu do prístavu Four Winds a prežíva prvé radosti, ale aj strasti manželského života....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33330/annin-vysnivany-domov-33330.jpg 4.470

Anna ze Zeleného domu (5.)

Anne´s House of Dreams (1917)

Vydáno:, Mladé letá

Lessana

Keď mám občas chuť na tzv. dievčenský román, príbehy o Anne sú stávkou na istotu. Ani tento diel nesklamal, hoci výstavba je rovnaká ako u predošlých. Anna obklopená čarokrásnou prírodou a so svojimi najbližšími (tuto, samozrejme, najmä s Gilbertom v ich vysnívanom domci) a vôkol niekoľko spriaznených duší (ťažko životom skúšaná Leslie, múdry kapitán Jim, večne proti mužom naladená slečna Kornélia...). Mohlo by to znieť banálne, no opisy okolia sú také podmanivé a dialógy sú natoľko ušľachtilé, že ma to vždy zláka aj napriek predvídateľnosti deja a štruktúry príbehu. V tomto pokračovaní navyše oceňujem, že sa autorka nenechala strhnúť úplne ružovou líniou v rodinnom vývoji hlavnej hrdinky, hoci happyend sa, samozrejme, koná. Teším sa na ďalšie diely :).

Andvejka
17.02.2016

Kniha mě bavila, po knize Anna ze Zeleného domu se mi snad líbila nejvíce. Velmi jsem si oblíbila Leslie, Owena, kapitána Jima a slečnu Kornélii, jejich příběhy byly velmi milé. Kniha se velmi příjemně četla.

Jozefina
26.12.2014

Krásná kniha.Dobře se četla.Pojednává o 17 leté Anně, která učí na kanadském ostrově prince Edwarda o jeho krásné přírodě. A zážitků ze školy kde Anna učí a sousedských pěkných vztahů. Velký sen o lásce a štěstí, slzy i smích najdeme v této knize.

Ita
12.01.2014

Jedna z nejlepších knih Aninna pokračování. K této knize se určitě ještě vrátím, na čtení jsem se vyloženě těšila a užívala jsem si každou kapitolu.

Calwen306
09.03.2012

Opať nádherne spracovaný príbeh zo života Anny. I keď je už Anna dospelou a vyzretou ženou, srdom je stále tým bláznivým dievčaťom ako si ju pamatáme z prvých dielov :)