Calla2002 Calla2002 komentáře u knih

Zúčtování Zúčtování Kathy Reichs

Docela mě naštvalo že to skončilo s otevřeným koncem... Ale jsem ráda že je konečně Tory s Benem a taky si myslím že se Ella a Chance k sobě dokonale hoděj :-D Taky by mě zajímalo jaký bude mít Tory schopnosti a jestli to budou mít i ostatní.....taky je docela záhada že měla ty oči modrý.... Povedená série nepochybuju že se k ní později vrátím... ;-) rozhodně si zaslouží 5*

05.07.2017 5 z 5

V pasti V pasti Lenka Dostálová

Nádherná kniha čtivá a zajímavá četla se rychle a strašně se mi to líbilo a Leo? pane bože....ten konec? skončilo to dobře ale s otevřeným koncem zajímalo by mě jestli bude další díl .. :-)

03.06.2017 5 z 5

Démon stínů Démon stínů Lenka Dostálová

Kniha byla velice zajímavá strašně jsem si jí užila ale ten konec jsem trochu tušila i když jsem byla tak jako tak překvapená. Páni....Prostě páni. :-D
doufám že jsou nebo že budou další díly těším se :-)
DOPORUČUJI !

29.05.2017 5 z 5

Dívka dvou světů Dívka dvou světů Pierre Bottero

Panebože !!!!! To je flustrující když přečtete knihu s otevřeným koncem a pak to nemůžete číst dál, nedá vám to spát a furt vám to vrtá hlavou. Až na tento problém je kniha hodně čtivá a vřele doporučuji!!! pokud umíte mistrovsky anglicky a dokážete přečíst další díl....tak se máte protože já ne :-D :-(

18.04.2017 4 z 5

Dědictví Dědictví E. E. Holmes

Kniha mě zaujala, protože témata s duchy a vídáním mrtvých lidí mě vždycky bavilo a zajímalo. Pro lidi co znají můj vkus by vůbec nepřekvapilo, že jsem si tu knihu hned vzala se slovy „Jé! Mrtvý lidi! Super!”.
Teď k příběhu, postavy sympatické, líbil se mi i styl psaní, ze začátku jsem si na něj musela trochu zvykat, ale pak příběh pěkně ubíhal. Vedlejší postavy byly úžasné, od Ti po profesora Pierce, zamilovala jsem si je a pevně doufám, že se jim druhá kniha nevyhne. I když to naznačuje cestu do úplně jiného státu.
Když se k tomu všemu vracím, možná bych měla dát o hvězdičku méně? Konec mi totiž přišel asi až moc rychlý a s Evanem to bylo jaksi...prostě moc rychlý konec.
Ne, nechám pět, budu ale doufat, že příští díl bude aspoň stejně dobrý, ne li lepší.

03.07.2021 5 z 5

Přísaha krve Přísaha krve J. R. Ward (p)

Líbilo se mi to, strašně moc. Linka Rhage, Mary a Bitty byla úžasná, smutná, ale úžasná a skončilo to krásně. Musím říct, že Lassitera naprosto zbožňuju, je to takovej ten debílek podle mého gusta xD
Linka Axe a Elise mi přišla strašně rychlá, nevím, možná mi tak jenom připadala. Každopádně mi stejně přijde, že se to seběhlo moc rychle, neuškodilo by je dva trochu protáhnout, prodloužit vývoj jejich vztahu, ačkoliv jsou spolu super.

16.06.2020 5 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Na pět to není, ale tři je zase málo. Bylo to zajímavě podané téma Krásky a Zvířete. Není to sice kniha, ke které bych se podruhé vrátila, ale budu si jí pamatovat.

09.11.2019 4 z 5

Souboj na Araluenu Souboj na Araluenu John Flanagan

Ty poslední dva díly byly oddechovka no, chyběl mi tam Will, Halt a spol, ale jinak to bylo fajn počteníčko. Flanagan ví co dělá, a hlavně co píše, protože to co z toho vychází je neuvěřitelné. Stojí za to, přečíst si všechny jeho knihy, a já se vrhám na Bratrstvo, protože přesně to mám v plánu já ;)

04.10.2019 5 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Nevím, jestli je to dobře, nebo blbě, ale líbilo se mi, že se autor nebál používat sprostý slova, krev, zabíjení, i sexuální scény. Je to něco, co mě oslovilo asi jako první, hned potom místo, kde se to odehrávalo, popravdě, ze začátku jsem byla teda dost dobře zmatená, ale pak už to bylo v pohodě. Líbili se mi postavy, ale když On umřel, tak jem nebrečela, nevím, nebylo to napsané tak, abych u toho brečela. Možná bych to napsala trošku víc procítěně, nebo dramaticky, nevím, tohle se mi asi jako jediné nelíbilo. Přišla mi to škoda. Jako, je mi jasné, že tohle rozhodně nemá být román, nemá to mít nějakou propletenou milostnou linku, ale stejně bych to napsala trochu jinak.
Konec byl neočekávaný, nečekala jsem, že zradí ten, kdo zradil. Vlastně jsem celou dobu tipovala spíš Pšta, a proto mě dost překvapilo, kdo to byl. Do toho ještě to odhalení ohledně jejího bratra, a pak ještě t kniha...musím říct, že se těším na další díl, a už mám zapsané v diáři datum vydání :DD

12.09.2019 5 z 5

Thorovo kladivo Thorovo kladivo Rick Riordan

Aaa, zase nezklamalo. Druhý díl byl bomba. Mám pocit, že každou knihou od Ricka se to zlepšuje. Percy, Bohové, Apollón a teď Magnus a je to prostě čím dál lepší. Už jsem na začátku třetího dílu a to moje tvrzení jenom potvrzuje. Btw, mám mega radost, že se tam objevila Anabeth a že tam bude i Percy!
Zaslouží si 5* ❤

21.06.2019 5 z 5

Prastarý meč Prastarý meč Rick Riordan

Rick rozhodně nezklamal, kniha vás vtáhne do děje a skoro pořád se smějete, nemůžete si pomoct, hlavně když tak máte neustále vtipné scény, myšlenky a hlášky :DD kdo by to nemiloval! Kniha si rozhodnopádně zaslouží 5*

19.06.2019 5 z 5

Rebelové vln Rebelové vln Sara Raasch

AAAAAAAAAA!
Toto je moje reakce po dotčení poslední kapitoly se zjištěním, že na další stránce je poděkování! HEJ! Jak to mohla udělat? Nechat to takhle skončit? Prostě takový BUM! A najednou konec! Měla by myslet na své čtenáře, když už chce něco takového psát! O můj bože, já se z toho zblázním! Kniha samostatné úžasná a děj taky, postavy dokonalý a konec drtivý. Zaslouží si 5*

21.05.2019 5 z 5

Tajemství kůže Tajemství kůže Alice Broadway

Je to tak 4,5* když se nad knihou teď tak zamyslím, do poloviny se tam v podstatě nic nedělo, ale vynahradil to konec a to, že mě velice zaujal ten svět. Přišlo mi to kouzelný, konečně něco nového, co člověka nadchne a překvapí. Četlo se to rychle, možná spíš oddychovka, ale myslím, že to stálo za to.

03.05.2019 4 z 5

Krev polobohů Krev polobohů Rick Riordan

Dokonalý, co říct? Miluju to, polobohy, bohy, lidi, monstra, proroctví, Řeky a Římany a prostě všechno.
Úžasnej konec a celý průběh, užila jsem si to ❤

08.04.2019 5 z 5

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

Co říct? Celou sérii jsem za chvíli zhltla.
Říkáte si, knihy nebudu číst, stejně jsem viděl film. Ale pak se začtete do pár prvních stránek prvního dílu a říkáte si „CO? JAK?”
Je to v podstatě jako rododendron a mahonie, neskutečný rozdíl. Kniha a film spolu mají společného leda tak bohy.
Série si nezaslouží míň jak pět hvězdiček ❤

28.03.2019 5 z 5

Jasným plamenem Jasným plamenem Patricia Briggs

Četlo se to rychle, jako všechny knihy od Patricie. Kniha mi přišla nejslabší ze série, ale pořád to bylo úžasné. Když Anna narazila do stromu, dostávala jsem jeden infarkt za druhým se strachem, že Charles umře. Asi bych to potom dál už nečetla xd
Kdo je zrádce jsem opravdu nečekala a dost mě to překvapilo, je mi docela líto Asila....
4,5*

08.03.2019 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Škoda, že nemám knihu v papírovém vydání, ale jenom stáhlou na mobilu. Ale i tak jsem si knihu moc užila, i když musím uznat, že ze začátku mě to tolik nebavilo...nevím proč xd
Ale od půlky to bylo úžasný! Bylo to akční a konečnej zvrat mě zabil. Zabil mě ve stejnou chvíli kdy Rhysovi přestalo bít srdce a rozeběhlo se taky ve stejnou chvíli kdy se Rhysovi srdce znovu rozeběhlo. Brečela jsem celý konec a u smrti Suriela, to mě dostalo.
Kniha si nezaslouží míň jak pět hvězdiček, už jenom kvůli konci..

02.03.2019 5 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

OBSAHUJE SPOILERY!
ČTENÍ NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ!

Začnu tak, že by to nebyla Maasová, kdyby to nenapsala dokonale a neskutečně chytlavě. Upřímně? Chaol se mi v Královně stínů zhnusil, to jak řekl Aelin, že je zrůda mě dostalo na kolena a od tý doby jsem ho vůbec neměla ráda. Proto pro mě bylo těžké překousat se přes začátek, když mi došlo, že je v tomto díle hlavní postava on. Nakonec jsem to nějak zvládla a i přes Chaola, se mi kniha moc líbila. Dostala mě ta scéna, když ho Yrene urdravovala, to jak dopouštěl sobě a ostatním a uvědomil si, jak to bylo strašný, když nazval Aelin zrůdou, že to chápal. To mi u něj udělalo plus a pokud to v dalším díle neposere, možná bych ho mohla mít znovu ráda...
Yrene jsem měla ráda už v Krvavém ostří, a to tam ani nebyla nějak extra dlouho, takže jsem měla strašnou radost, že je tam zrovna ona. Nesryn a Sartaq je od teď můj oblíbenej ship, hned po Rowelin ♥ byla jsem moc ráda, když se nakonec postavy z krvavého ostří opravdu objevili, byla jsem neskutečně dojatá, když se Falkan pro Nesryn a Sartaqa obětoval, pobrečela jsem si a byla jsem neskutečně vděčná, když to nakonec přežil.. A to je strýc Lyssandry? O můj bože! Nikdy by mě to nenapadlo!
Jinak Borte a Yeran k sobě patřej, neodmyslitelně. I když bych možná i shipovala Borte s Falkanem xd možná xd
Konec... No... Co k tomu říct? Celkem mě mrzí, že tam nebyla napsaná scéna když se Yrene a Chaol brali. A ještě se neskutečně moc těším na to, až Chaol Yrene poví, že jí pomohla přes može Aelin, Merline, tak se těším na její reakci!
PS: ta scéna nakonci s Aelin, mi nahnala husí kůži..

02.03.2019 5 z 5

Ledová krev Ledová krev Elly Blake

Co říct? Knihu jsem měla za den přečtenou, protože mě to pohltilo. Pohltil mě ten svět a postavy v něm. Četlo se to rychle a snadno. Moc se mi líbilo, že jsem se u knihy zasmála, zesmutněla, naštvala a pocítila spoustu dalších emocí a pocitů. Myslím, že jsem zamilovala do té knihy. Zamilovala jsem se do Arcuse, zamilovala jsem se do Ruby, zamilovala jsem se do celého příběhu. Toho jakým stylem je to napsané, jak se příběh rozvíjí a kam směřuje. I přes to, že jsem od knihy tolik neočekávala, mě uchvátila a já můžu jenom na každém svém kroku tuto knihu všem doporučovat a všude jí chválit. Těším se na další díl.

18.10.2018 5 z 5

Pořád mi pijou krev Pořád mi pijou krev Kimberly Pauley

Super série jediný co mi tam tak trochu vadilo ža nakonec nebyla s Cameronem :-/ vždyť byl úúžasnej! :D
George je super ale na Camerona prostě nemá.
Mina byla taky super ❤

10.02.2018 5 z 5