Calla2002 Calla2002 komentáře u knih

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Tohle je první co jsem od spisovatelky četla. Viděla jsem film Nástroje smrti, takže se mi nechtěla číst hlavní série, ani jsem nevěděla, že to je z tohoto světa, chtěla jsem knihu odložit, protože se mi z nějakého důvodu příčilo to číst, nevím čím to bylo, jestli kvůli filmu? Ale to by nedávalo smysl, protože film mám celkem ráda, takže nevím, proč se mi od ní nic číst nechtělo. Už jsem knihu odkládala, ale pak jsem si nemohla pomoct a otočila na další stranu, a pak na další a na další a pak zase a zase a zase a najednou jsem byla u epilogu a já "Co?". Nečekala jsem to, opravdu jsem nečekala, že by mě to mohlo chytit, můj nejlepší kamarád to četl taky, takže je to takový plus. Jakmile dočtu tuto sérii, vrhnu se na sérii Nástrojů smrti, naštěstí mám první tři díly doma, a pak taky na všechny ostatní série, těším se na to :3

PS: Ať se jde Will bodnout, Jam je lepší!!!

21.11.2019 5 z 5

Dny krve a hvězdného třpytu Dny krve a hvězdného třpytu Laini Taylor

Tahala jsem se za vlasy, když jsem pozorovala, jak se tím parchantem nechává ovládat a manipulovat, tahala jsem se za vlasy z toho, co udělal Ziri, tahala jsem se za vlasy kvůli Hazelovi, tahala jsem se za svoje krásný vlasy kvůli konci a jediný na co teď myslím je, že prostě potřebuju třetí díl! (Ale na pět to pořád nevidím :( )

21.11.2019 4 z 5

Dcera kostí a dýmu Dcera kostí a dýmu Laini Taylor

Je to fakt dobrý, ale na pět to přímo nevidím. Líbí se mi, že se to odehrává v Praze, líbí se mi svět, postavy, bytosti i průběh, ale v trvalo mi chvíli se začíst, ale nakonec si mě to získalo :3

21.11.2019 4 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Zbožňuju Liu, a popravdě, první díl jsem fandila Rafovi, druhý Kadenovi a dokonce jsem chvíli shipovala Liu s Káčkem :D třetí díl se to střídalo xd Nakonec jsem ráda jak to skončilo, kdo s kým skončil a podobně. Je to úžasně sepsané a líbí se mi, jak se to všechno odehrává a vyvíjí, myslím, že si zaslouženě zaslouží 5 hvězdiček :3

14.11.2019 5 z 5

Bouří prokletá Bouří prokletá Patricia Briggs

Jenom další důvod, proč patří Patricia mezi mé topovky. Tohle mi přišlo spíš jako oddechový díl, než aby se tam dělo něco příliš...BUM. Jestli mě chápete. První díly jsou hold nejlepší, ale to neznamená, že poslední díly jsou špatné. Vlastně na to, kolik má tato série dílů, si vede dost dobře. Rozhodně má můj obdiv a já budu jenom doufat, že bude další díl, který budu moct přidat na seznam úžasných příběhů.

......Dloub......

11.11.2019 5 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Na pět to není, ale tři je zase málo. Bylo to zajímavě podané téma Krásky a Zvířete. Není to sice kniha, ke které bych se podruhé vrátila, ale budu si jí pamatovat.

09.11.2019 4 z 5

Meč a ptáček Meč a ptáček Amy Harmon

Moc jsem z toho nečekala, vlastně jsem si myslela, že tomu dám tak průměr, ale kniha mě příjemně překvapila. Bez váhání řeknu, že je to oddychovka, ale nádherná. Příběh mě vtáhl do děje, chvílemi to bylo trošku zvláštní, ale jinak nemám moc co vytknout. Mělo to takovou fascinující auru, kvůli které se vám od toho nechtělo odcházet. Škoda, že to skončilo tak rychle, k příběhu se stoprocentně vrátím.

09.11.2019 5 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Miluju miluju miluju! Co víc říct? Ani k jednomu z dílů nemám námitky, miluju to! Kaz a Inej? O můj bože, orgsm! Stejně jako ostatní páry. Naprosto to zbožňuju. Jediné co tam mohlo být na víc, třeba i chvilička, je to, jak Inej představila Kaze své rodině. To bych chtěla vědět, jak by to vypadalo. Nejspíš by to dopadlo tak, že bych se potrhala smíchy. každopádně se autorka vyšvihla a já můžu jenom doporučit!

07.11.2019 5 z 5

Boží hrob Boží hrob Jay Kristoff

Autor opět nezklamal. Zvraty, temnota, stíny, sarkasmus a napětí. Musím říct, že se autor vyšplhal hodně vysoko v mých měřítkách. Jde vidět, že se nebojí toho, čeho se bojí ostatní autoři. Krutost, krev, vulgarismus a přitom do toho všeho dokázal přimíchat určitou..něhu? Dá se to říct takhle? Je to první slovo co mě napadlo. Radši tohle ukončím, než začnu blábolit. Každopádně konec mě dostal a překvapil a já už se třesu na další díl.

07.11.2019 5 z 5

Pod maskou lži Pod maskou lži Tarun Shanker

Co říct? Další kniha, které jsem nucena dát průměr. Nápad není originální, ale příběh mohl být o dost lepší, kdyby se spisovatelka víc snažila, nebo tak, tak by to mnohem chytlavější. Napínavější. Vzrušující. Ale to jak je toto téma podané mi přijde chabé. Obal je taky průměr.
Postavy byly zajímavé, ale jediná věc, kterou jsem nečekala bylo to, že pan Kent přežil, malá Rose umřela a Sebastian zdrhnul. Zbytek? Předvídající, až skoro nudný. Za den přečtený.

07.11.2019 3 z 5

Princezna popela Princezna popela Laura Sebastian

Nejsem náročný čtenář, kdo by si prohlédl moje hodnocení ostatních knih, viděl by, že většina má 5 hvězdiček, je opravdu málo knih, které by měly méně. Tato kniha podle mě na pět nemá. Přišlo mi to trošku zvláštní, hlavní hrdinka...nevím přesně jak to popsat, asi tak, že byla dost poznat pomalá změna její osobnosti, a přesto mi dál přijde jako zbabělec. Nevím, jak bych reagovala já, ale v některých chvílích mi byla Theo dost nesympatická a v jiných chvílích jsem jí naprosto chápala. Jenom si nejsem jistá, jestli je to v tomto momentě pozitivní.
Je pravda, že to celkem ubíhalo, vtáhlo mě to do děje. A přesto, ano, znovu je tam to "Přesto" a to je důvod, proč tam ty hvězdičky prostě chybí. To "přesto" tam je a vždycky tam bude.
Ale přečtu si další díl. Už jenom ze zvědavosti jak to dopadne se Sórenem.

07.11.2019 3 z 5

Vyděděnci Vyděděnci John Flanagan

Skandijci, miluju Skandijce, protože jsou svý a mají prořízlou držku. Jejich děsivý vzezření, bojový umění, styl života, to všechno mě zaujalo už na začátku a já jsem ráda, že John Flanagan se rozhodl napsat sérii i o nich. A nelitovala jsem, uteklo mi to jako voda a splnilo to má očekávání, doufám, že ostatní díly na tom budou stejně, ne-li lépe :333

05.10.2019 5 z 5

Souboj na Araluenu Souboj na Araluenu John Flanagan

Ty poslední dva díly byly oddechovka no, chyběl mi tam Will, Halt a spol, ale jinak to bylo fajn počteníčko. Flanagan ví co dělá, a hlavně co píše, protože to co z toho vychází je neuvěřitelné. Stojí za to, přečíst si všechny jeho knihy, a já se vrhám na Bratrstvo, protože přesně to mám v plánu já ;)

04.10.2019 5 z 5

Klan Klan Adrienne Young

Asi bych to popsala jako oddechovku. Nemělo to nějak extra složité dění, bylo jasné jak to skončí, ale přesto to bylo pěkné počtení. Pět si to ale nezaslouží, 3,5 - 4* by to tak vystihovalo. Jenom tam teda mohla být víc popsaná ta bitva. Nic jsem z toho neměla, tohle bylo opravdu odfláknuté.

12.09.2019 4 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Nevím, jestli je to dobře, nebo blbě, ale líbilo se mi, že se autor nebál používat sprostý slova, krev, zabíjení, i sexuální scény. Je to něco, co mě oslovilo asi jako první, hned potom místo, kde se to odehrávalo, popravdě, ze začátku jsem byla teda dost dobře zmatená, ale pak už to bylo v pohodě. Líbili se mi postavy, ale když On umřel, tak jem nebrečela, nevím, nebylo to napsané tak, abych u toho brečela. Možná bych to napsala trošku víc procítěně, nebo dramaticky, nevím, tohle se mi asi jako jediné nelíbilo. Přišla mi to škoda. Jako, je mi jasné, že tohle rozhodně nemá být román, nemá to mít nějakou propletenou milostnou linku, ale stejně bych to napsala trochu jinak.
Konec byl neočekávaný, nečekala jsem, že zradí ten, kdo zradil. Vlastně jsem celou dobu tipovala spíš Pšta, a proto mě dost překvapilo, kdo to byl. Do toho ještě to odhalení ohledně jejího bratra, a pak ještě t kniha...musím říct, že se těším na další díl, a už mám zapsané v diáři datum vydání :DD

12.09.2019 5 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Je to tak 4,5*, neřeknu přesně proč, nemám přímo důvod, vím jenom, že pět je moc a čtyři málo xd
Co se mi knize strašně líbí, je to prostředí a to, že, mě osobně, přijde nepředvídatelná, a překvapující, nevím jak vy, ale spoustu věcí jsem netušila, ani mě nenapadli :D Takže si myslím, že kniha si nezaslouží malé hodnocení, myslela jsem, že to bude zvláštní, nebo něco takového, ale nakonec moje očekávání o dost překonala. Cardana jsem ze začátku přímo nesnášela, ale pomalu jsem ho začínala mít v oblibě, už se nejevil přímo jako bezzcítnej parchant, nebo aspoň ne až takovej xD
Jude, s tou je to trošku složitější, nemůžu popřít, že jí nemám ráda, už to chování a odvaha, v některých případech teda víc činu než rozumu, ale to je asi to, co s ním mám společného xDDD
Ostatní jako třeba Taryn, tak ta mě naprosto sklamala xd u Lockea bylo jasné, že to bude hajzl, Vivi dopadala tak, jak se dalo čekat. Madoc, ani si nejsem jistá, co jsem od něj čekala :D Šváb, Přízrak a Puma se mi líbili, dávali tomu takovou tu třešinku. Z ostatních mám takový nemastný neslaný pocit, možná proto půlka hvězdičky dolů? Kdo ví :D
Celkem se těším na dalčí díl, snad bude mít čistých pět :33

08.09.2019 5 z 5

Jiskra Jiskra Alice Broadway

Konec jsem čekala a přitom nečekala xD nevím jak to popsat, hodně mě překvapili některé postavy. Najednou je z dobré zlá a Ostříž loutka. Všechno to bylo dobré, ale...jenom dobré. Nebylo to vynikající ani uchvacující, 5* je moc a 3* jsou zase málo, myslím, že 4* to naprosto shrnují. Samozřejmě si přečtu další díl, až vyjde, ale jenom abych věděla, jestli budou Oskar a Leora spolu, a jestli bude Obel v pořádku xd

03.07.2019 4 z 5

Loď mrtvých Loď mrtvých Rick Riordan

Ano. opět si nemůžu pomoct a dám 5*
Když ono to jinak nejde xD Loď mrtvých to všechno kolosálně ukončila a já se už můžu těšit na ten dodatek, co už mám půjčený z knihovky :3 taková tenká knížečka :DD
Průběh celé serie byl úžasný a musím říct, že mě mega potěšilo Fierrochace. Milovala jsem ty dva už od té doby co mu uřízla hlavu xDDDD Škoda, že tam Prcy a Anabeth nebyli dýl, ale co se dá dělat no, Loki volal xd
Rozhodně doporučuju :)

27.06.2019 5 z 5

Thorovo kladivo Thorovo kladivo Rick Riordan

Aaa, zase nezklamalo. Druhý díl byl bomba. Mám pocit, že každou knihou od Ricka se to zlepšuje. Percy, Bohové, Apollón a teď Magnus a je to prostě čím dál lepší. Už jsem na začátku třetího dílu a to moje tvrzení jenom potvrzuje. Btw, mám mega radost, že se tam objevila Anabeth a že tam bude i Percy!
Zaslouží si 5* ❤

21.06.2019 5 z 5

Prastarý meč Prastarý meč Rick Riordan

Rick rozhodně nezklamal, kniha vás vtáhne do děje a skoro pořád se smějete, nemůžete si pomoct, hlavně když tak máte neustále vtipné scény, myšlenky a hlášky :DD kdo by to nemiloval! Kniha si rozhodnopádně zaslouží 5*

19.06.2019 5 z 5