cace cace komentáře u knih

Ve stínu zlaté hory Ve stínu zlaté hory Colleen McCullough

Román se mi četl velmi dobře. Oddychové, předvídatelné. Přesně , co je potřeba pro relaxaci. Ke konci mě bavil čím dál méně, což by asi mělo být naopak. Doporučuji k přečtení.

22.01.2014 4 z 5

Zapomenuté šaty Zapomenuté šaty Riikka Pulkkinen

Krásná obálka, zajímavé téma. Sem tam se mi líbila nějaká myšlenka, tak jsem knížku přečetla do konce. Ale jinak obtížná orientace v postavách, děj mě nevtáhnul. Pořád jsem byla v očekávání odhalení velkého tajemství, ten příslib tam byl, ale nakonec se vůbec nic nestalo.

18.01.2014 2 z 5

Pád Pád Simon Mawer

Po skleněném pokoji, četbou kterého jsem Mawera objevila, Pád rozhodně nezklamal. Pro mě úžasná četba. Doporučuji.

06.01.2014 5 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Knížku jsem koupila v novém vydání dceři. Novou proto, aby měla více chuti do čtení. Kniha účel splnila, není cizí ani generaci dnešní mládeže. je jemná, vhodná pro citlivé děti, přináší hodnoty, které jsou v dnešní době vytlačované na samý okraj, ne-li považovány za směšné. Je mě mrzí, že součástí knihy je i druhý díl. Raději bych ho bývala nečetla a celkový dojem z románu by byl dokonalý.

03.01.2014 5 z 5

Knihy této autorky jsou podobné jako vejce vejci a přesto mě nepřestávají bavit. Pro pedagogy by to snad měla být povinná literatura. Mně vyhovuje si čas od času nějakou přečíst a připomenout si postupy práce s dětmi, jsou zde určitě náměty k přemýšlení. Každé dítě je individualita, netýká se to určitě jen dětí ve speciálních třídách či školách. Za důležité považuji - neškodit.

03.01.2014 5 z 5

Chata děsu Chata děsu Jan Karel Čemus

Vzpomínám si na knihu, když jsem na ní narazila na databázi. I když je asi spíš určená chlapcům, jako dítě jsem ji zhltla. Asi jsem měla nějaké dobrodružné období.

28.12.2013 5 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

kniha je hodně poutavá, hodně krutá, ale hodně poučná. Stojí za přečtení, propracovaná psychologie postav, režimu, člověka. Důvěřuj, ale prověřuj. Něco, co jde proti sobě. Dobro a zlo. Souhlasím však s uživatelem triatlet, že od návštěvy rodičů se tam objevuje taková ta americká přehnanost, která to trochu znesvěcuje. Ve Lvovi je od začátku cítit i to dobré a to je vzrušující. Změna v supermana nemusela proběhnout zcela. Ale to jsem hodně náročná. Už dlouhou dobu jsem si tak dobře nepočetla. Navíc je to žánr, který cíleně nevyhledávám, takže je až s podivem, jak mě kniha upoutala. Doporučuji. Velmi oceňuji, že otvírá oči ve srovnání s dneškem. Jak poučné.

22.12.2013 5 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Na knihu jsem se těšila. Autor je velmi populární a oběpředchozí knihy jsem četla a vcelku se mi líbily. Početla jsem si dobře, na konci i zaplakala a padla na mě deprese z toho, jak to všechno letí a za chvíli je po životě. Ale potěšilo by mě trochu víc happy-endu (vím, že to tak nebývá, ale přesto). Khaled Hosseini je dobrý spisovatel, další knihu si zase ráda přečtu, ale není to můj nej, nej.

13.12.2013 3 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Knihu jsem četla, abych zjistila, zda ji dát přečíst dceři. Příběh mě chytil, nepustil, kapesníky jsem promáčela asi tři. Knížka se mi líbila, přinesla čtenářský zážitek i poučení. Dceři ji ale nijak nutit nebudu. Pro citlivější děti je to kruté, počkám, až si k podobné literatuře najde cestu sama.
Srovnám ještě s ostrovem v ptačí ulici - příběh pro děti z Waršavského ghetta. To jsem11-ti .letému synovi přečíst dala. Bylo to trochu méně realistické a popisné.
Ale zpět k šedým tonům - pěkný počin.

30.11.2013 5 z 5

Historie Evropy - Obrazové putování Historie Evropy - Obrazové putování Daniela Krolupperová

Kupuji synovi k vánocům. Dlouho jsem kvůli ceně přemýšlela, ale je to pěkné dílo. Za nedostatek bych označila, že text se na barevném papíru obtížně čte.

05.11.2013

Stoupání na horu Stoupání na horu Ernest Thompson Seton

Pěkné. Přečetla jsem to v knihkupectví a hned jsem to koupila synovi k vánocům. Malé, pěkné, výchovné. líbí se mi ilustrace.

05.11.2013 5 z 5

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Mám přečtené tři knihy z pentalogie a asi končím. První stojí za přečtení a dávám 5 hvězdiček. Není to úplně můj typ četby, ale vypravěčka je autorka úžasná. Umí zaujmout a od knihy se neodtrhnete.

05.11.2013

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

Natěšená jsem na tento díl byla, ale o to víc jsem byla zklamaná. Napětí jen na začátku a pak jen samý happy-end. Co mi hlavně chybělo byla ztráta osobností postav. Mike už nebyl ten Mike a Robert už nebyl Robert z prvního dílu. Scházelo tam napětí, jiskření oddalování, vzrušení se dostavilo opravdu jen svátečně a spíš v začátku knihy. Knížku jsem dočetla, nápad tam byl, ale autorka by si příběh měla nechat více uzrát, aby to nebyla " rychlokvaška". Prvním dílem jsem byla nadšená. Těším se, co autorka dál vymyslí a zda se nenechá zlákat laciností.

05.11.2013 4 z 5

V zemi bílého oblaku V zemi bílého oblaku Sarah Lark (p)

Příjemné, uklidňující čtení. Shodnu se s předchozími čtenářkami, že rodinné ságy mám moc ráda. Navíc nechybí láska a dobrodružství.

26.10.2013

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Knížka je čtivá, líbivá. Jen ten konec je snad až moc předvídatelný a udělaný k zaplakání. Mohlo by to zůstat otevřenější a ne dokončeno do každého detailu. Lehčí čtení, ale zhltnete ho jedním dechem. Doporučuji.

02.10.2013 4 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Super kniha, jedna z nejoblíbenějších.

20.08.2013 5 z 5

Markéta Přemyslovna - Česká princezna na trůně dánském Markéta Přemyslovna - Česká princezna na trůně dánském Soňa Sirotková

Kniha se mi hezky četla. Historické událaosti jsou spíše v pozadí oříběhů hrdinů. Všemu dominuje láska a vášeň, dobře se to čte. Kniha mě potěšila a také už vím, kdo byla královna Dagmar.

09.08.2013 5 z 5

Tango Tango Sveva Casati Modignani

Knížku jsem si vypůjčila kvůli vysokému hodnocení zde na databázi. Nakonec jsem ji přečetla do konce, ale vlastně mi to přišlo jako slátanina nepravděpodoných historek. Příznivci prominou, nerada takhle kritizuji, protože sama bych to lépe nezvládla, ale očekávám od knížky zanechání jakéhosi poselství a tady...nic. Už vlastně ani nevím, že jsem ji četla.

06.08.2013 1 z 5

Past na Sněhurku Past na Sněhurku Krystyna Kuhn

Četla dcera celkem svižným tempem. Dala se slyšet, že kniha c ní nic hlubšího nezanechala, spíš oddechové čtení.

06.08.2013 2 z 5

Opřete se do toho Opřete se do toho Sheryl Sandberg

Kniha mě hned na začátku velmi zaujala. Jsou zde zajímavé myšlenky ohledně komunikace. Hodně mě motivoval k přečtení TEDtalk, tak jsem věděla, co mám očekávat. Po skvělé 1/2 knihy však přišla trochu únava a postoje se mi zdály být dost vyhrocené - nejspíš je zkrátka naše prostředí trochu jiné. V každém případě doporučuji k četbě, kniha Vám může dodat odvahu, pokud se nad svojí kariérou zamýšlíte, potřebujete popostrčit nebo si o tom jen nemáte s kým popovídat. Knížka má své místo v mojí knihovně, mám v ní podtrhané celé věty a k myšlenkám se budu vracet. Také ji určitě půjčím ženám, o kterých si myslím, že by je mohla zaujmout. Nejprve jsem dala 4 hvězdy, ale upravuji na pět, protože se ke knize vracím a čerpám z myšlenek sílu. Přestože se v mnohém od autorky liším, čerpám v knize sílu. Děkuji.

06.08.2013 5 z 5