Bunburistka Bunburistka komentáře u knih

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Kniha, která se mi vryla hluboko, opravdu hluboko do srdce. I když už je to pár měsíců, co jsem ji přečetla, zanechala ve mě plno myšlenek, které mě provází téměř každý den. Nádherná, čistá a hluboká knížka ! Všem vřele doporučuji :)

Bolavá. Tak strašně moc.

19.01.2023 5 z 5

Sukuby to rády horké Sukuby to rády horké Jill Myles

Miluju tuhle sérii. Určitě předčila i jiné, o dost dražší erotické romány. Tato série je naprosto skvělá. Krásné, erotické a oddychové čtení. Všem doporučuji ! :)

16.02.2014 5 z 5

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Tentokrát nemůžu nenapsat komentář, protože mě kniha opravdu dostala a v mnoha ohledech rozervala na kusy. Neustále se k ní musím vracet a přemýšlet nad vyřčenými slovy a nad tím, co je skryto mezi řádky. Tolik činů, myšlenek a pocitů, a tak málo stránek...
Všem opravdu doporučuji, je to výjimečná kniha.

15.04.2016

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Tak tato knížka určitě stojí za přečtení. Je skvělá. Mnohokrát jsem si přála, aby se zvířata probudila z toho "snu", ve kterém uvízla - ale jejich hloupost a především zaslepenost jim bere jakoukoliv šanci k procitnutí. A prasata, ty nestojí ani za zmínku. Jenže tohle je přesně to, co ve vás má knížka vyvolat (a přesně za tím účel autor dílo sepsal) - totiž jde o to zamyslet se - být šokován z nespravedlnosti, absurdity a naivity na Farmě zvířat.
Čtyři a půl hvězdičky. Všem vřele doporučuji :)

11.07.2014 4 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Když celou knížku po přečtení shrnu, musím ji hodnotit jak jinak než kladně. Knížka (či Nastya) odkrývá svá tajemství opravdu pozvolna, a tak vás to nutí číst dál a dál. A nejen neodkrytá tajemství ale i postavy vás u knížky přinutí zůstat. Každá postava je svým způsobem jedinečná. A ještě abych nezapomněla, také se mi velmi líbila symbolika jmen, jméno Nastya se mi upřímně moc nelíbilo, ale důvod jeho použití, to už jo :) .
A za ten konec, za ten jsem opravdu ráda!
Všem vřele doporučuji! :)

11.04.2014 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Co říct, právě jsem tuto knížku dočetla. Nenacházím vhodná slova, abych vyjádřila, jak krásná je. Neskutečně smutná knížka s krásnými, hlubokými myšlenkami. Široce mi otevřela oči okolnímu světu a nejen k němu, nýbrž i k drobnostem, kterých je život plný. Jsem opravdu ráda, že jsem knížku četla v tichosti domova, kde nikdo nemohl vidět, jak moc a jak dlouho mi tekly slzy.
Smutněkrásná knížka s krutou realitou, plná metafor ...

08.04.2014 4 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Musím říct, že tuto knihu jsem také četla jako povinnou četbu do školy a souhlasím s předešlými názory, asi také neumím autora dostatečně ocenit. Určitě jsem již přečetla lepší knížky, byť byly delší. K Hrabalovi se už asi vracet nebudu.

16.02.2014 2 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Tato kniha mě chytla od začátku do konce. Vůbec jsem nevěděla, jak má tato kniha skončit a její konec mě opravdu překvapil.

16.02.2014 4 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Druhý díl opět skvělý ! Nemohla jsem oči odlepit od řádků. Stránky mi téměř protékaly pod rukama. Přála jsem si, aby se více projevil vztah mezi Katniss a Peetou, což se moc nestalo, ale Peetu jsem si opravdu moc zamilovala. A ten konec? Vyrazil mi dech ! Doporučuji :)

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Skvělá knižní série. Jedna z mým nejoblíbenějších. Knihu jsem si přečetla až po shlédnutí filmu a opravdu nelituji. Takovýto námět byl po poměrně dlouhé době nový, vše je skvěle vymyšlené. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Přečetla jsem ji již dvakrát a hodlám po čase opět znovu. Všem doporučuji ! :)

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Po přečtení knihy Než jsem tě poznala, jsem se s radostí a chutí vrhla na čtení knihy Poslední dopis od tvé lásky. Knihu jsem si kupovala s velkým očekáváním. Musím říct, že nelituji. Mám jen malilinkaté mínus oproti Než jsem tě poznala a to v tom, že v této knize jsem se občas ztrácela a souvislosti nacházela až v následujících stránkách. Ale konec mi vše absolutně vynahradil a tato kniha se stala nezapomenutelnou. :)

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Vše důležité a podstatné již bylo řečeno
...Love is just a word...

15.10.2014 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Velice zajímavý konec knihy. Chudák Lennie, nebo snad ten šťastný? doporučuji :)

16.02.2014 3 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Musím uznat, že tento román je mnohem lepší než sága Stmívání. I když nemusím žánr Sci-fi, někdy se po něm vyplatí sáhnout. Hlavní hrdinka Melanie mi byla vcelku sympatická a takto vytvořený svět se mi opravdu líbil. Hostitel určitě stojí za přečtení :)

16.02.2014 3 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Musím přiznat, že jsem nejdříve viděla film, který jsme si pouštěli na základní škole. Natolik mě zaujal, že jsem si půjčila knihu a vůbec nelituji. Naopak, kniha mě obohatila o veškeré detaily, které ve filmu chyběly, jelikož je mysl mocnější než plátno.
Všem vřele doporučuji :)

16.02.2014 5 z 5

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Tak na tuto knížku jsem byla dost zvědavá, a protože jsem si chtěla přečíst něco opravdu strašidelného, a protože popis knížky i její krásná obálka to splňují, neváhala jsem. Hned po prvních stránkách jsem zjistila, že je knížka velice čtivá. Také v ději nejsou žádné zbytečné pasáže, které by vše jen natahovaly. Což je skvělé. Co mě ale mrzí...určitě by to celé mohlo být strašidelnější. Prostě jsem od knížky čekala větší "duchařinu", čekala jsem, že se v noci budu bát tak, že celá budu schovaná pod peřinou, srdce mi bude zběsile tlouct a já budu po očku pokukovat, odkud se na mě Anna vynoří. Nestalo se. Uznávám, že jsem asi očekávala trošičku dospělejší, hrůzostrašnější vydání. Přesto jsem si čtení užila. Je to velice čtivě napsaná, zajímavá (a oddechová?) knížka. :)

24.07.2014 3 z 5

Easy? Easy? Tammara Webber

Další příběh téměř ze života. Líbilo se mi, jak jsem se ani jednu chvíli nenudila, protože děj plynul velice rychle - bez zbytečných pasáží. Také jako plus hodnotím to, jak jsou pěkně vykreslené charaktery postav. Kennedyho bych nejraději za Jecqueline profackovala a Bucka? Nemám slov ... :X !

Moc se mi líbí věta, která se týká autorky a která je na obalu knížky: " ... miluje romány se štastným koncem, protože ve skutečném životě je těch nešťastných dost. "

Každopádně tato knížka stojí za přečtení, všem ji vřele doporučuji !

16.04.2014 4 z 5

Musím říct, že mě knížka chytila a už nepustila. Opravdu jsem si její čtení užívala, protože upouštěla svá tajemství postupně a dokonce mě opravdu moc bavily linie ostatních lidí, kteří žili v tajemně krásném městečku. Všem tuto knížečku doporučuji. Škoda, že nemá více stránek! :)

15.03.2014 4 z 5

Arthur v zakázánem městě Arthur v zakázánem městě Luc Besson

V dětství jsem neodolala a přečetla i tento díl. Líbil se mi :)

17.02.2014 3 z 5