Bryel Bryel komentáře u knih

Bolo raz jedno zlomené srdce Bolo raz jedno zlomené srdce Stephanie Garber

"Ještě pořád mluvíš o mém zlomeném srdci nebo o svém?"
"Jsi čím dál tím nepříjemnější, Lištičko. Zlepšuješ se. Jenže srdce musí fungovat, aby se mohlo zlomit. A to moje nefunguje."

Skvělé! Skvělé! Úžasné!!
Čtivě napsaný fantasy příběh s lehce pohádkovým nádechem, kterému nechybí spousta akce, zvratů, dobré dialogy a parádní chemie hlavních postav. Evu i Jacksa jsem si moc oblíbila. Obě postavy jsou zajímavé, tajemné a rozhodně mají velký potenciál k rozvoji do dalších dílů.
Vůbec si netroufám odhadovat, co se stane dál, ale moc.. MOC se těším na pokračování :)
Myslím, že se rýsuje další moje srdcovka!

10.07.2023 5 z 5

Eden Eden Mia Sheridan

(SPOILER) "Přestože život občas umí být děsivý a otřesný, strašlivý a tragický, najdou se v něm i okamžiky dechberoucí krásy. A občas stačí se smát."

Druhý díl ve mě nevyvolal ten wow efekt jako první díl, ale je to pěkná kniha plná romantiky s určitou filozofickou rovinou. Příběh lásky Povijničky a Karamela byl tak čistý a roztomilý..
Hlavní postavy prožijí několik let odloučení.
Po znovu shledání k sobě opět hledají cestu a učí se fungovat v moderním světě. Nacházejí své místo v životě a vyrovnávají se se svými traumaty. Opravdu krásné čtení!

"Některé věci jsou lépe vidět na světle a některé jsou jasnější za tmy."

07.07.2023 4 z 5

Věž Věž Skye Warren

"V tu chvíli, když se dívám do těch velikých očí, vím, že jednou to správné místo bude. A čas. Nedokážu ji nechat být, ne teď, když jsem ji viděl, dotýkal se jí. Bude moje. Bez ohledu na to, kolik starožitných váz bude zapotřebí.
Klidně skoupím celé město, abych vlastnil jednu mladou ženu."

Byla by velká škoda skončit u druhého dílu, který působil poměrně uzavřeně.. Věž mě velmi mile překvapila. Nečekala jsem, že má příběh ještě tolik co nabídnout. Ze všech tří knih mě tato oslovila nejvíc. Je plná temna, romantiky i akce. Plus za šachovou analogii, mínus za přezdívku (kterou už jsem ignorovala).
Gabriel se více otevřel a hned příběh dostal pořádné grády. Na povrch vyplouvají tajemství minulosti obou hlavních postav.
Mě se finále Koncovky líbilo..

"Královna má svobodu, jakou král nemá. O svém osudu rozhoduje sama."

05.07.2023 4 z 5

Válka dvou královen Válka dvou královen Jennifer L. Armentrout

(SPOILER) "Vždycky. Navždycky jsem patřil k Poppy. Přišel jsem si pro ni, ale to ona si mě našla v Rudé perle. Chtěl jsem ji unést, ale to ona mě zajala na masadonské Výšině. Byl jsem připraven ji využít, ale pod vrbou si mě bez většího úsilí omotala kolem prstu. Byl jsem připraven udělat cokoli, ale ona se pro mě stala vším tu noc v New Havenu, kdy mě požádala, abych zůstal. Vyžádala si mě."

Moje nadšení ze série Z krve a popela se vrací v plné síle!
Válka dvou královen přináší delší odloučení Poppy a Case a příběhu to rozhodně prospívá. Navíc o to sladší je jejich znovushledání (o romantiku nejsme rozhodně ochuzení). Reaver jako nová postava skvěle zapadá mezi známé hrdiny.
Kniha je plná akce, napětí, překvapivých odhalení a vynořuje se provázanost se sérií Žár těla o ohně (rozhodně má smysl knihy číst v pořadí, v jakém autorka doporučuje). Nechybí dost psychologického rozjímání, politických her a válečného tažení. Vyzdvihla bych závěr, který je naprosto zdrcující a naprosto epický.

Poppy se v tomto díle stává výjimečnou v mnohem širším kontextu než jenom v očích Case. A pokud vám vadila v předchozích dílech určitá důvěrnost mezi ústřední dvojicí a Kieranem, tak tady hrozí prasknutí cévky :)

Válku dvou královen jsem doslova hltala kapitolu po kapitole a rozhodně doporučuju! :)

20.05.2023 5 z 5

Sladká nevědomost Sladká nevědomost Danielle Lori

"Mohl bych přetrhnout nit jejího života bez větší námahy. Z té myšlenky mnou projel mráz. Netušil jsem, co s ní mám dělat, ale bylo mi jasné, že si ji nechám. Kdykoli jsem ji spatřil, vařila se mi krev a v hlavě mi neustále znělo moje."

Příjemně čtivá oddechovka z mafiánského prostředí, která je především o jiskření a napětí mezi hlavní dvojicí. Moc se mi líbila určitá surovost vyprávění a doplňující citáty na začátku kapitol. První polovina mi přišla zbytečně natahovaná. Ale od Elenina přestěhování jsem se velmi dobře bavila.

"Život je ve skutečnosti jednoduchý.
To jen my trváme na tom, aby byl složitý."

15.05.2023 4 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

(SPOILER) "Nesta není žádná zkouška. Je... jiná."
"Já vím." Poznal to ještě předtím, než ji Kotlík přetvořil. A po tom strašném dni v Hybernu... Nikdy nezapomene slova, která ve Vězení šeptal Řezbář kostí.
Co když ti povím, co mi pošeptaly skály, temnota a moře za ní, Krvavý pane? Jak se na tom ostrově v moři třásli strachem. Jak se chvěli, když se objevila ona. Vzala si něco... něco cenného. Vyrvala to svými zuby.
Co jste to ten den v Hybernu probudili, Princi bastardů?

Dvůr stříbrných plamenů je další skvělá Maasovka plná akce, zvratů, napětí a emocí. Kdo by si myslel, že po válce s Hybernem nastane období míru a spojenectví, nemohl by být dál od pravdy.

Nesta v předchozích knihách vystupuje jako nesympatická zlá semetrika, spíš antihrdinka. Přesto nám ji Maas předkládá a servíruje tak, že si ji čtenář nakonec oblíbí. Její příběh je dlouhá, trnitá cesta k sebepřijetí, na jejímž konci jako Fénix vstává z popela a stává se někým mnohem lepším. Lidskou bytostí, bojovnicí, Valkýrou.
Zároveň Paní Smrt sehraje velkou roli pro záchranu ostatních. A těžko si představit, komu by tato promyšlená temná úloha seděla lépe.
Vztah Nesty a Casse není žádným překvapením, ale jejich vývoj je pozvolný a moc se mi se vším tím pošťuchováním líbil. Žhavými scénami se v knize rozhodně nešetří, ale k této dvojici to dobře pasuje.

I tento díl Dvorů si mě zcela získal!
Doporučuju přečíst i bonusové kapitoly v angličtině. Jsem moc zvědavá na pokračování příběhu ohledně Aze :)

25.04.2023 5 z 5

Ve stínu popela Ve stínu popela Jennifer L. Armentrout

"To nedělej."
"Co nemám dělat?"
"Neusmívej se na mě," zahučel s vířícími obláčky stříbra v očích.
"Proč?"
"Protože když se na mě usměješ, neexistuje nic, co bych ti nedovolil."
Usmála jsem se ještě víc.
"Sakra." Zasténal a mě unikl lehký smích.
"Tohle taky nedělej."
Usmívala jsem se od ucha k uchu. "Takže si s tebou můžu dělat, cokoliv chci?"
"Cokoliv."

D E C H B E R O U C Í ! MILUJU TO!
Ve stínu popela je nutnost pro každého, kdo si zamiloval sérii Z krve a popela. Jsou tu určité podobnosti, ale zároveň je to úplně něco jiného. :) A troufám si tvrdit, že lepšího!
V souboji hlavních hrdinů pro mě na celé čáře vítězí Sera a Nyktos. Sera není žádná nevyzrálá zakřiknutá Panna, ale cílevědomá nezávislá žena, která si jde za svým a nebojí se ušpinit krví ani intrikami. Nyktos i navzdory 600 stranám zůstává obestřen mnohým tajemstvím a... Bůh ze země stínů je prostě k sežrání. :D Dost mě zaujaly i vedlejší postavy včetně drakenů.

Kniha je vystavená na perfektní chemii hlavní dvojice a na vybroušených dialozích, které přináší správnou měrou vtip i sarkasmus. Zároveň je kniha bohatá i obsahově s pořádnou dávkou akce a vystupňovaným napětím. Pokud to budete hledat, lze najít určité podobnosti i s Maasovkami (Dvory i Skleněný trůn), ale rozhodně nebijí do očí.

Ve stínu popela považuju za vůbec tu nejlepší knihu, jakou jsem od mé oblíbené Armentrout četla! Vřele doporučuju vyhradit si pár volnějších dní, protože je téměř nemožné se od ní odtrhnout.

27.03.2023 5 z 5

Království prokletých Království prokletých Kerri Maniscalco

(SPOILER) „Něco si ujasníme. Jsi příjemný na pohled. A když mě příležitostně zradí rozum, mohla bych po tobě zatoužit, ale nikdy tě nebudu milovat. Užij si včerejší iluzi. Byla a bude to jen představa.“
„Uvidíme.“
„Bylo by lákavé se vsadit, ale odmítám klesnout na tvou úroveň.“
„Myslím, že by sis vychutnala každou vteřinu poklesnutí na mou úroveň. Každé uklouznutí a propadnutí ti zrychlí tep a roztřese kolena. Chtěla bys vědět proč?“
„Vůbec ne.“
„Láska i nenávist pramení z vášně.. Zvláštní, jak se ta hranice časem rozmaže.“

Království hříšných mě zaujalo, ale Království prokletých mě uhranulo. Identita Iry se jasně nabízela už od začátku, kdy Emilii provokativně vmanipuloval do krevní přísahy a očividně byl s tímto vývojem až příliš spokojený. Pak když na hostině všichni ztuhnout po jejím zvolání, nebylo pochyb.
Výstavba knihy se mi opravdu zalíbila. Peklo je vykreslené jako návykový, temný, tajuplný svět plný hříchu, který s Emilií silně cloumá. Do popředí se tentokrát dostává vývoj vztahu hlavní dvojice, mají mezi sebou neskutečnou chemii, jiskry létají do všech stran. Ovšem rozhodně tu nechybí ani napětí, překvapující odhalení, záhady a akce. Vyzdvihla bych dialogy plné cynismu a dvojsmyslů - někdy k zasmátí, jindy k zamyšlení. Emilia a pekelní princové mi rozhodně přirostli k srdci a těším se na završení série..

03.01.2023 5 z 5

Corrupt: Skazení Corrupt: Skazení Penelope Douglas

„Chutí tak dobre, ako vyzerá?“ spýtal sa Kai.
Zdvihla som hlavu, spomenula som si, že nás pozoroval.
„Lepšie,“ odpovedal Michael pokojne.

Nespoutané? Rozhodně. Zvrácené? Určitě. Kontroverzní? Jistě. Toxické? Bezpochyby. Dostalo mě to? Absolutně!
Dark romance s dvěma časovými linkami, která zachycuje příběh dvou mladých lidí, Michaela a Riky, jejich působivý vývoj a vliv jednoho na druhého.
Spousta chaosu, pomsty, strachu, lehkomyslnosti a sebehledání zlaté mládeže.
Moc se mi líbila i ta stránka o sebepřijetí, o tom, že přijímáme druhé s jejich dobrými i horšími stránkami.
Musím připustit, že některé slovní obraty obzvlášť na začátku nedávaly smysl, ale celkově je Corrupt ve své nedokonalosti téměř dokonalá jízda. Čtenářům temnějších žhavých romancí vřele doporučuju!

„Vieš, prečo je väčšina ľudí na svete nešťastná, Rika? Pretože nemajú odvahu urobiť jedinú vec, ktorá by zmenila ich život.“

10.05.2024 5 z 5

Mrtvá říše Mrtvá říše Stacey Marie Brown

„Přitahovala jsi mě jako světlo můru. Ani já se nedokázal zarazit. Jsem legenda. Válečník. Sama smrt na mě nemůže… ale tobě jsem odolat nedokázal.“
„Možná jsem já smrt.“
„Ne. Ty jsi život. Vzduch v mých plicích."
„Nejsem o nic lepší než oni. Další přízrak… další démon, který se tě pokouší vysát. Zničit. A nikdy nemám dost.“
„Jedině dobře.“

Pro mě vlastně zklamání. Rozdělila bych to na dvě části; před a po.
Začátek je dobrý, prostředí nejen dystopické Budapešti, ale i Prahy. Rychle jsem se začetla, vcelku mě bavila i ta spousta násilné přitažlivosti a sdílené energie mezi hlavními postavami.
Pak mezi nimi dojde na věc a celá kniha jde najednou od desíti k pěti. Kovácsová i Farkas se chovají nesmyslně, přehnaně sebevědomě, jejich plochý "vztah" pohání jenom a jenom to jediné, vlastně celou knihu. Děj se úplně zastaví a cokoliv se od této chvíle stane, vždy je do toho zamíchán zcela nevhodně sex.
Jediný šokující zvrat, který čtenář očekává téměř celou knihu, to na závěrečné straně nevytrhne.
Vyzdvihla bych práci s vedlejšími postavami, ty mě moc bavily, především známé superduo Opie + Mrňouska. Zato hlavní postavy se mi svým vývojem v průběhu Mrtvé říše úplně zprotivily.
Ale pokládám si otázku, jaký je v této knize dějový posun, když si odmyslíme ten koktejl laciných řečí a sexuálního harašení? No, téměř žádný.. Opravdu doufám, že další díl bude lepší. Logičtější. Akčnější. Velkolepější šokujícími událostmi, nikoliv eskapádami.

01.05.2024 3 z 5

Zajatkyně Zajatkyně Sarah Rivens

„Když se nacházel v takovém stavu, bála jsem se jeho slov i jeho chování. Ještě víc jsem se ale obávala jeho mlčení."

DARK rozhodne, ale ROMANCE si nejsem úplně jistá. Hodně za vlasy přitažený vztah (bývalé sexuální) otrokyně a jejího pána. Temnota a mafie.
Knihu bych rozdělila zhruba na dvě poloviny. Z té první jsem byla zoufalá. Vše bylo špatně - nezáživný příběh, často postrádající logiku s velice pomalým tempem. Postavy, které mě permanentně rozčilovaly. Hlavní hrdinka Ella je naivní hloupá husa (i když oběť okolností), kterou hlavní hrdina krutě ponižuje a vysmívá se jí.
Hlavní (anti)hrdina Asher, tak jako ho Ella celou knihu nazývá, je uzavřený psychopat, který asi není až tak špatný, dokud se nedostane do jedné místnosti se svou zajatkyní. Brutalita a žádná chemie.
Druhá polovina knihy, kde už jsou náznaky solidní interakce mezi postavami, je mnohem lepší, vtipnější a čtivější. Konečně se objeví taky trocha akce a napětí. Už jsem byla optimističtější, když se přiblížil prapodivný závěr a můj názor znovu upadl.
Je v této knize jediná postava, která se chová logicky, normálně, dospěle? Ne, není.
Nejspíš by bylo lepší, kdyby nebylo vyprávěno z jediného pohledu (toho nejvíce naivního). Okolnosti spousty události mi jsou záhadou. A nejsem si vůbec jistá, jestli je chci pochopit s pokračováním.. S přivřenýma očima hodnotím 2,5*

17.04.2024 2 z 5

Naše bouřlivé konce Naše bouřlivé konce Chloe Gong

(SPOILER) „Pokoušíš se mě zabodnout?“
„Co je mezi milenci malé bodnutí?“
„Budeš tam mít jizvu?“
„Jen ať. Bude ti připomínat, že se mě jen tak nezbavíš.“

Naše bouřlivé konce uzavírají zdařilý a promyšlený příběh na motivy Romea a Julie.
Války gangů, krevní msta, skvěle zachycená atmosféra roztříštěné Šanghaje a zasazení do reálných událostí roku 1927.
Nestvůra, která šíří nákazu, se vrátila a vydírá šanghajské podsvětí. A její vyšetřovaní se v první polovině knihy dost vleče. Tuto část bych zkrátila a ubrala politikaření a popisných částí. Ovšem ve stínu gangsterů narůstá větší společný nepřítel, revoluce.
Druhá polovina knihy už se zabývá nastupující občanskou válkou a děj rychle graduje.. Až vygraduje do strhujícího závěru. Tuto část knihy, stejně jako celou romantickou linku, hodnotím pouze v superlativech.

„Válka plane dál a město vypráví příběh. Mluví o Romovi Montagovovi a Juliette Caiové jako o lidech, kteří se odvážili snít. A za to je město stravované nočními můrami bez slitování zničilo."

24.02.2024 4 z 5

Hector Hector Marcy Jell

Zábavné a lehce melancholické rozloučení s rodinou Delaneyových.
Příběh nejdrsnějšího Jezdce byl přesně takový, jak se dalo očekávat a s Elenou k sobě dobře pasovali. Nebezpečí, zbraně, spousta nábojů.
Skvělá čtivost, skvělé humorné hlášky.

13.02.2024 4 z 5

Soumrak Edenu Soumrak Edenu Lucie Ortega (Navrátilová)

„Já jsem přesvědčená, že dokonalé společnosti neexistují, protože jsou tvořené nedokonalými lidmi. Neustále budeme hledat rovnováhu mezi individuálním a kolektivním, mezi právem a povinností, mezi zákony a osobní zodpovědností. A nikdy ji skutečně nenajdeme, protože každý si ji představuje jinde. Snad alespoň získáme v očích Elohim body za snahu.“

Od této autorky je to moje třetí a jednoznačně nejlepší kniha. Soumrak Edenu je originální temné fantasy s výraznými společensko-filozofickými prvky.
Mystika a náboženství, mravnost a inkvizice. Svět rozdělený na Pravověrné, Heretiky, Označené. Na jedné straně ctnost a fanatismus bez špetky sebereflexe, na straně druhé neřesti a důvod úpadku celé společnosti.
Hlavní hrdinka se nestaví do role oběti, ačkoliv čelí mnoha útrapám a honí se za pomstou v silně patriarchálním světě, do kterého se neúspěšně snaží začlenit. Příběh nešetří i drsnými scénami.
Vyzdvihla bych podíl mnoha postav na celkovém výsledku a i decentní romantická linka se mi líbila.
Proč tolik chválím a nakonec nehodnotím plným počtem? Kvůli závěru. Dobro společnosti je nadřazeno dobru postav, které se o něj zasloužily. To je až příliš reálné a konec mi přišel vůči tolika postavám hořký, až to můj celkový dojem lehce srazilo. 4,49/5.
Takže sice v depresi, ale doporučuju!

13.01.2024 4 z 5

Ostrovy bohů Ostrovy bohů Amie Kaufman

"Stejný příběh vypráví každý úplně jinak. A jediná verze, ve které jsme hrdiny, je ta naše."

Ostrovy bohů prožíváme očima celkem pětice vypravěčů, což hodnotím velmi pozitivně.
Je to YA dobrodružná jízda (plavba) plná magických duchů a mořské soli, okořeněná špetkou romantiky. Zajímavý fantasy svět. Víra, oběti a hrozící válka mezi národy, potažmo mezi bohy. Drobet mi neseděly reálie typu současných dopravních prostředků.
Celkově hodnotím knihu jako zdařilý úvod do série, i když mi v ní něco chybělo.

"Někdy je třeba dějiny studovat. Ale někdy je třeba je utvářet. Ať to stojí, co to stojí."

09.12.2023 4 z 5

V znamení rubína V znamení rubína Majka Danihelová

"Pověz mi nějaké tajemství."
"Byl jsi moje poslední i první vzpomínka. Možná proto jsem tě vídala ve vizích. Měl ses... Měl ses..."
"Co jsem měl?"
"Měl ses stát mým světlem."

"To ty ses měla stát mým, ne já tvým, rusovlásko."

Tomu říkám pořádné nakopnutí uprostřed okurkové sezóny!
Geniálně promyšlený příběh plný zvratů, akce i napětí. Prostředí Ametystového lesa se mi silně zavrtalo pod kůži svou nápaditostí a to stále zbývá obrovský potenciál k prozkoumání.
Meggie a Sky jako ústřední dvojice fungují skvěle. Obě postavy jsem si zamilovala, dojímala se s nimi, prožívala jejich těžkosti a lítosti. Jejich slow burn romance? Naprostý top strop!
V znamení rubína je kniha plná intrik a manipulace a o pořádný kus převyšuje úvodní knihu. Na pokračování si moc ráda a natěšeně počkám.. Doporučuji!

08.08.2023 5 z 5

Jak se zbavit hraběte v deseti týdnech Jak se zbavit hraběte v deseti týdnech Jenni Fletcher

"Jestli její smích dokázal rozzářit celý pokoj, pak při tom jeho jistě roztála veškerá zmrzlina v cukrárně."

Příjemné, romantické, letní čtivo! Vtipný a milý příběh emancipované rebelky, která pilně vzdoruje společenským normám 19. století a svému letitému papírovému snoubenci dává pořádně zabrat.
Jedná se o zdařilý mix knih Pýcha a předsudek a Vévoda a já, primárně určenou pro mladší čtenáře se spoustou romantiky a humoru.

22.07.2023 4 z 5

Korunní princezny Korunní princezny Catherine Doyle

"Jistě máš poslední přání."
"Princezno, jestli ti to udělá radost, klidně si kleknu. Ale mýho koně nikam tahat nebudeš. Bouřka je jako já, narozená v poušti a volná jako vítr." Ušklíbl se a na pravé tváři se mu objevil dolíček. "S tou by sis neporadila."

Parádní jízda!! Pohádkově laděné fantasy okořeněné ne jednou, ale hned dvěma romantickými linkami.. To přesně můžu!

Co bych vyzdvihla na této knize, je skvělá ukázka toho, jak je pravda relativní. Sestry, které by nemohly být rozdílnější a každa vnímá stejné události odlišně, jejich vzájemné prolínání a pochopení se mi moc líbilo. Zamlouvaly se mi obě linie příběhu, o ždibec víc mi byla sympatičtější Rose, naivní princezna, které se v okamžiku zhroutil celý svět a vše, v co kdy věřila. Líbil se mi její klidnější charakter a vývoj, kterým prochází. Druhá sestra Wren jakožto protřelá divoká čarodějka vychovaná pro nastolení spravedlnosti a pomsty byla se svými drzými poznámkami zase zdrojem mnoha vtipných situací.
Bylo to akční, bylo to čtivé a celé takové roztomilé. Rozhodně doporučuju a budu se moc těšit na pokračování..

"Mám i jiné zbraně."
"Nebojím se tě, čarodějko."
"A já se nebojím tebe, krotiteli. Chytil jsi mě čirou náhodou."
"A chytil bych tě mnohem dřív, kdybys mě nerozptylovala."
Wren se mu zasmála do tváře. "Prosím tě. Líbilo se ti to. Chtěl jsi to. Chceš to i teď."

08.06.2023 5 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Stacey Kennedy

"Chyběla jsi mi. Nikdy mi nikdo nechyběl, až ty, Hazel. Chtěl jsem být s tebou tady a to bylo pro mě nový."

Další svižný, vtipný a čtivý příběh z Phoenixu. Milá pohádka pro dospělé s tentokrát větší romantikou. Dvojice Hazel a Kieran opět vládne skvělou vzájemnou chemií. Příběh mohl být propracovanější a delší, ale krásně to jako celek funguje.

25.05.2023 4 z 5

Šílená posedlost Šílená posedlost Danielle Lori

"Ještě tě nezkrotili, jak vidím."
"Nedám se zkrotit."
"Oba víme, že to není pravda."
"Nech mě hádat, že ty sis vzal na tři roky pracovní volno, aby sis splnil sen a předváděl pánské spodní prádlo?"

Toto čtivé pokračování z mafiánského prostředí o Gianně a Christianovi mi sedlo ještě lépe než první díl. Čtenář sice celou dobu ví, kam příběh směřuje, ale vůbec na tom nezáleží. Knize nechybí pichlavé dialogy plné sarkasmu, pořádná porce nenávisti, dlouholeté touhy, přitažlivosti a posedlosti. Chemie postav byla skvělá a prolínání s minulostí mě moc bavilo.

"Copak to nevíte? Láska je posedlost. Někteří by dokonce řekli, že je to... šílená posedlost."

22.05.2023 5 z 5