brunettlibrary brunettlibrary komentáře u knih

Iluze Iluze Camilla Läckberg

Tuhle knihu jsem četla velmi dlouho, kvůli probíhajícím státnicím (několik měsíců). Ovšem stejně na konci knihy musím říct - na žádné události jsem nezapomněla, všechno jsem si pamatovala, pořád jsem nad knihou musela přemýšlet. Možná vás napadne otázka, proč jsem ji teda nedala 5 hvězd? Necítila jsem u knihy to něco, co by bylo na tu poslední. Což mě docela mrzí, kdybych ji četla v kuse bez přerušování, mám velmi silný pocit, že by tam ten pocit přišel. Ovšem v této situaci se tak nestalo. I tak jsem moc ráda, že jsem si knihu mohla přečíst a určitě se vrhnu i na druhy díl (Kult). V knize mě bavily hlavní postavy, děj, konec, ale i propojení zaměření autorů a fakt, že knihu autoři psali vždy po konzultaci s odborníky na danou problematiku. Tleskám za tak propracovanou práci!!

25.12.2023 4 z 5

Dvě prázdná místa Dvě prázdná místa Zuzana Holčíková

Po prvním dílu jsem byla napnutá jak bude příběh pokračovat. Musím říct, že mě autorka nezklamala a dala mi přesně pokračování (a hlavně konec), který jsem očekávala. Jsem ráda, že se hlavní postavy posunuli od konce jedničky a nestáli na místě. Děj má v sobě i pár zvratů, které nejsou násilné. Co ještě dál oceňuji jsou citáty s hlubšími myšlenkami, které přesně sedí pro obsah následující kapitoly. Knížka je přesně ta skvělá oddechovka, kterou bych chtěla doporučit i vám.

29.11.2023 5 z 5

Tiché lži Tiché lži Sarah Pinborough

Tiché lži jsem poslouchala jako audioknihu. Tedy vždycky když jsem někam přecházela.

Musím říct, že anotace slibovala víc než jsem od knihy dostala. Námět o třech ženách, které se vypořádávají se svým osudem se mi líbil. Ovšem to jsem nečekala, že děj bude až tak překombinovaný. Pořád jsem si říkala, kdy to asi skončí.

Postavy mi přišly sympatické, ovšem ke konci se někdy měnily až na superhrdiny. Ocenila bych, v tak rozvětveném příběhu, víc záporných postav.

Ovšem nemůžu knize upřít konec, který hezky uzavřel všechny otevřené linky příběhu. Knihu jsem poslouchala často, ale děj mě nevtáhl natolik, abych nad knihou přemýšlela a těšila se na pokračování.

22.10.2023 3 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Nestároucí klasika, o které jsem přesvědčená, že v učebních osnovách má své místo. Já miluju film natočený dle knihy v roce 2005 s Keira Knightley a Matthew Macfadyenem. Ale musím říct, že kniha je díkybohu úplně stejná. Hlavní hrdiny jsem v knize hltala od začátku až do konce. Ovšem ne jenom ty, vedlejší postavy jsou taky super a krásně dotváří celkovou situaci. Baví mě i číst o tehdejší době plné konvencí a pravidel. Samotné prostředí vyšší třídy a šlechty mě vždycky velmi zajímalo. Děj plyne a nikde se nezadrhává, graduje a zase se uklidňuje. Samotný fakt, že hlavní hrdinka by měla být autobiografie autorky Jane jen přidává knize na atraktivnosti. Styl psaní mi sedl a už teď mám v plánu sednout na další její knihy. Doporučíte mi jaké? :)

11.10.2023 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Moje první kniha od autorky a musím říct, že se mi docela líbila. Postavy se v průběhu děje proměňovaly a to mě bavilo. Prostředí a způsob vyprávění byly také v pohodě. Tři hvězdy dávám proto, protože mě děj nevtáhl, neměla jsem potřebu číst dál. Byla to pro mě průměrné čtení. Určitě si od autorky přečtu i další její knihy, ale spěchat na to nebudu.

08.08.2023 3 z 5

Ozvěny run Ozvěny run Christina Courtenay

Nejlepší knížka, kterou jsem kdy četla (a to nepřeháním) a mám asi novou nejoblíbenější autorku. Tento neuvěřitelný příběh ve mně bude rezonovat ještě dlouho. Přesně tento typ knih mi sedí. Pojednává o historii, romanci, je tu i nějaké drama, dozvíme se nějaké nové informace z odvětví archeologie a další. Autorka má skvělý styl psaní a hlavní postavy jsem hltala od začátku do konce. Nechtěla jsem, aby knížka skončila. Už se moc těším má další díl série!

03.08.2023 5 z 5

Strategie bohů - Osmý div světa Strategie bohů - Osmý div světa Erich von Däniken

Kniha pojednává o velmi zajímavých myšlenkách! Jsem vidění počátků autora nakloněna. Ovšem autor píše knihu zvláštním stylem a někdy přechází až do deníku. Díky tomu bylo pro mě těžší se do knihy začíst. Byla bych i raději, kdyby kniha pojednávala o jednom problému víc do hloubky. Tady mi to přišlo docela povrchově pojmuté.

19.07.2023 3 z 5

Recept na toho pravého Recept na toho pravého Anni Rose

Tři hvězdičky krásně vystihují mé průměrné nadšení z knihy. Děj se rozjížděl strašně pomalu. Byl velmi rozevlátý, jednou jsem byli tady, jednou tam, jednou v přítomnosti, jednou v minulosti. Lépe bych jej uspořádala. Nemluvím o pár absurdních situacích, které se tady vyskytly. Od půlky knihy mi byl jasný konec, který jsem hned odhadla. Hlavní postavy mi byly sympatické po celou dobu knihy, to knihu asi i zachraňovalo. Knihu bych úplně nezatracovala, ale budu ji doporučovat velmi opatrně.

17.07.2023 3 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Wow, další pecka nad kterou budu přemýšlet ještě dlouho. Knihy od Lapeny už doporučuji všema deseti již dlouho. Děj se dle mého rozjel až tak v polovině knihy. Ze začátku se mi jména a postavy dost pletly. Ovšem nakonec se mi líbilo, jak nám děj pomalu odkrývá jejich kostlivce ve skříni. Prostředí chaty zaváté sněhem nebylo originální, ale co se dá dělat. Konec jsem dopředu neodhadla a za vraha jsem podezírala někoho úplně jiného. Pocit z knihy jsem měla dost dobrý a to jen umocňuje celkový zážitek z knihy.

14.07.2023 5 z 5

Někdo nový Někdo nový Laura Kneidl

Wow, tahle kniha je dalším důkazem toho, že Kneidl je nejlepší německa autorka co se týče romatik. Kniha je napsaná velmi čtivým jazykem. Hlavní i vedlejší postavy jsou velmi sympatické. Dej je obohacený problematikou LGBT+ a díky tomu má v sobě mnoho tajemství, které se postupně odkrývají. Konec dopředu neodhadnete. Jednu hvězdičku musím ubrat a to kvůli pár pasážím, které byly pouze výplňkové a tak zbytečné. Knihu doporučuji a už se těším na další dva díly.

09.07.2023 4 z 5

Chov koček Chov koček Marie Říhová

Skvělá kniha, kde se majitelé i budoucí majitelé dozví mnoho užitečných rad. Kniha je napsaná poloodborným stylem a tak mu porozumí každý. Autorka se hodně věnuje plemenům s PP. Doporučuju.

27.06.2023 4 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Jak první díl série byla tragédie, tento druhý díl nemůžu vynachválit!! Autorka vymyslela skvělý příběh, který se odkrýval postupně a záhady byly nakonec hezky vyřešené. Záhada byla smysluplná a hezky historiky zasazená. Hlavní postava mi opravdu přirostla k srdci. Kniha mě celkově nenechala v klidu, pořád jsem nad ní musela přemýšlet. Na knize bych našla drobné chyby, ale celkový pozitivní dojem převážil.

19.06.2023 5 z 5

Stanice odložených lásek Stanice odložených lásek Hana Marie Körnerová (p)

Styl psaní autorky se mi zamlouvá čím dál víc. Při čtení mám pocit, jako bych se dívala na jeden z českých nekonečných seriálů a moc jsem si ho užívala. Obě hlavni hrdinky mi sedly a já jsem s nimi prožívala vzestupy i pády jejich životů. Jedna hvězda musela jít dolů, jelikož někdy mi přišly situace natáhne a přitažené za vlasy. Ale jinak nemám knížce co vytknout, doporučuju k přečtení!

16.06.2023 4 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Zajímavé spletité fantasy. Nedám knize víc jak tři hvězdy, jelikož mě neuhranula tolik, jak jsem očekávala. Svět byl vymyšlený hezky. Vedlejších postav bylo tak akorát. Hlavní hrdinka mi sedla, ovšem největší problém mám s dějem. Tolikrát se z nějaké situace vyklubalo něco jiného - že jsem potom měla problém věřit vypravěči. Děj mi přišel hodně politický. Nechci říct, že je kniha špatná, ale možná někdy méně je více. Na další díly se asi jednou vrhnu, ovšem spěchat na to určitě nebudu.

10.06.2023 3 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Tak tohle bylo zklamání, ale snažím se to přisuzovat faktu, že se jedná o první díl série. Ztrhávám hvězdy za hlavní postavu, která mě neoslovila, za absurdnost víc než jedné situace, za až moc okaté natahování děje - i když australské mýty a legendy mi přišly zajímavé. Děj byl překombinovaný, takže se v něm nešlo moc vyznat. Na druhou stranu byly tu pasáže, které mě bavily a konec jsem dopředu neodhadla. Není to moje první četba Nesbø, takže určitě tohoto autora nezatracujte. Má i dobré knihy.

06.06.2023 2 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Průměrná detektivka, která je zbytečně moc natahovaná. Hlavní postavy se pořád točí v kruhu a potom děj vyřeší ten nejpravděpodobnější. Popis prostředí byl hezký, atmosféru kniha nepostrádala. Knihu bych neoznačila za vyloženě špatnou, ale za takový průměr (neurazí, ale ani nenadchne).

19.02.2023 3 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Moje první kniha od tohoto autora a musím říct že pecka. Detektivka je zasazená do prostředí, které samo o sobě zasahuje do příběhu, což není tak obvyklé. Jsem ráda, že se hlavní policejní vyšetřovatel odlišoval od klasického škatulkování. Případ mě pořád překvapoval a konec jsme dopředu neodhadla. Skvěle a těším se na další díly! Doporučuju!

16.02.2023 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Kniha byla velmi napínání a oceňuji, že jsem konec dopředu neodhadla. Ovšem jednu hvězdu musím strhnout za překombinovanost děje, ve kterém jsem se někdy až ztrácela. Hlavní postavy mi byly sympatické a fandila jsem jim. Styl vyprávění mi je velmi sympatický. Do dalších dílů bych se ráda někdy v budoucnu pustila.

08.02.2023 4 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Kniha měla pomalý rozjezd, ale čím víc jste četli, tím to bylo lepší a napínavější. Hlavní postavy se v průběhu děje hodně rozvíjeli, z čehož jsme měla velkou radost! Tak velký vývoj jsem ještě v knize nezažila a jen to knize přidalo. Ovšem bylo tu pár chyb v podobě za vlasy přitáhnutých scén nebo nudných pasáží, které knize vzaly jednu hvězdu. Styl psaní byl skvělý, jako v každé knize od Maas. Určitě se chci pustit do dalších dílu této série. Knihu doporučuji.

12.01.2023 4 z 5

Začněte s proč: jak vůdčí osobnosti inspirují k činům Začněte s proč: jak vůdčí osobnosti inspirují k činům Simon Sinek

Kniha má dobrou myšlenku, kterou mezi řádky vidíte a pochopíte. Autor se svou myšlenku snaží demonstrovat na příkladech úspěšných firem. To je všechno hezký, ale mě kniha nebavila (stejně druhý díl). Věty se tu opakují, a pak už se vám do knihy ani nechce, jelikož máte pocit, že už neslyšíte nic nového. Mně autor nesedl a víc knih od něj už číst nebudu.

19.11.2022 2 z 5