Strategie bohů - Osmý div světa

Strategie bohů - Osmý div světa https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12030/strategie-bohu-12030.jpg 4 64 7

I v této knize se autor zaměřil na několik námětů, které spojuje svou osobitou, tzv. dänikenovskou ideou. Srovnává např. bibli se slavnou Knihou mormonů, základní památkou mormonské církve, o jejímž nadpozemském původu se dodnes traduje živá legenda; poměřuje chrámový komplex Chavín de Huántar v Andách se stavbou jeruzalémského chrámu; rozebírá Ezechielovu knihu ze Starého zákona a pátrá po zbytcích velkých civilizací v džunglích jihoamerického kontinentu. Z nepřeberného množství materiálu i díky autorově tvůrčí invenci se dozvídáme řadu originálních informací. Podobně jako ve svých předchozích dílech Erich von Däniken klade množství nových otázek, na něž odpoví až budoucnost.... celý text

Literatura světová Mytologie Záhady
Vydáno: , Knižní klub

Strategie der Götter, Das achte Weltwunder , 1982

Lele61
08.09.2023 4 z 5

Erich von Däniken tak, jak ho všichni velmi dobře známe. V této knížce dále rozvíjí svoje teorie o návštěvě mimozemšťanů na naší planetě. Přináší zde však celou řadu nových málo známých informací, které mají potvrzovat jeho závěry. Doplněno řadou zajímavých fotografií a nákresů. Docela povedená knížka určená nejen pro "skalní" příznivce záhadologie.

brunettlibrary
19.07.2023 3 z 5

Kniha pojednává o velmi zajímavých myšlenkách! Jsem vidění počátků autora nakloněna. Ovšem autor píše knihu zvláštním stylem a někdy přechází až do deníku. Díky tomu bylo pro mě těžší se do knihy začíst. Byla bych i raději, kdyby kniha pojednávala o jednom problému víc do hloubky. Tady mi to přišlo docela povrchově pojmuté.

kapr
04.11.2020 5 z 5

Bible vyznavačů boje za zkoumání naší skutečné historie, alternativám k uznávaným, oficiálně jedině správným verzím. Vynikající, nelze než doporučit.

Terva
25.08.2015 4 z 5

CITÁT - Maňana.............. Starší kniha od pana Dänikena je plná překvapení a pravdy. Kdo nevidí, ten musí být slepcem. Kniha se velmi dobře čte a když se od ní neodtrhnete, hrozí, že ji přečtete na jeden zátah. Nechybí ani plno fotografií, ale bohužel (mimozemšťanožel?) nejsou vůbec kvalitní. Proto jen čtyři hvězdy. Malá ochutnávka: Tudy by mohli kráčet dva vetřelci vedle sebe..............
Jinak kdo s mistrem začíná, je tahle kniha vhodná a nikdo nebude tápat. Kdo má již načteno, je to doplňování Dänikenovo teorií o návštěvě mimozemšťanů na naší planetě v prehistorické době - v době, kterou si mi, lidstvo vůbec nepamatujeme, protože je tomu velmi, velmi dávno v dobách kdy na Zemi ještě chodili dinosauři.

Eldar80
08.12.2014 4 z 5

Tohle je povedená kniha a dala by se doporučit i těm, kteří Dänikena nijak neprožívají. Uvádí totiž docela dost informací, se kterými není běžný člověk obeznámen. Nebo znáte začátky mormonského náboženství? Už jste slyšeli o zvláštní pravěké památce Chavín de Huántar v jižní americe? Däniken si dokonce pohrává s myšlenkou, zda tento chrám není tím co spatřil prorok Ezechiel ve své vizi. Däniken popisuje záhadné pravěké a starověké památky v jižní americe a jak je u něj zvykem doplňuje to svými úvahami a teoriemi o mimozemšťanech. Ale není to důležité, protože kde jinde se dozvíte o dalších záhadách naší planety než od něj? 70%

mpb1913
21.01.2014 4 z 5

Ten člověk prostě věří tomu o čem píše. Ne že bych s ním souhlasil, ale baví mě.

Bytost na cestě
19.01.2012 4 z 5