Den, kdy přišli bohové

Mayský kalendář byl nejpřesnější ze všech: odchyloval se od exaktní, astronomy vypočítané délky roku oběžné dráhy Země okolo Slunce jen minimálně. Vědci se shodují v názoru, že mystické nulové datum, od kterého fenomenální mayský kalendář začíná, je 11. srpna 3114 před Kristem. Co se ten den stalo? Proč Mayové, dědicové neznámé minulosti, stanovili pro svůj kalendář pevný počátek? Jejich předkům se zřejmě muselo v hodině nula přihodit něco neuvěřitelně důležitého. Závěry mayské archeologie však nejsou schopny se s problémem mayského kalendáře vypořádat. Proč kalendář začíná celá tisíciletí před vlastní mayskou epochou? Kdo určil toto počáteční datum? S čím je spojeno? Je to den, kdy přišli na Zem bohové?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15699/den-kdy-prisli-bohove-15699.jpg 4.1128
Literatura světová, Mytologie, Záhady

Vydáno: , Knižní klub

Tag an dem die Götter kamen, 1984

Kniha Den, kdy přišli bohové

konicekbily

Kniha plná faktů, dohadů, hypotéz a možná i prognóz jak to možná bylo, či nebylo - je a možná i bude s naší civilizací. Pravdu jako lidstvo nikdy nezjistíme, možná budeme mít problém, aby se naše civilizace sama nezničila. Každopádně počiny autora vydávat knihy plné polemik o záhadných jevech na naší planetě vítám a sám o nich přemýšlím - mohu doufat ,že je vše zajímavé!

Adapa
02.01.2022

Jedna z nejslabších knih od Dänikena. Prvních 100 stran naprostá katastrofa, musel jsem se do čtení nutit. Däniken popisuje své návštěvy střední Ameriky, jakým autem jel, kde spal, co jedl, co mu kdo řekl… Nuda a nuda. Pak od sté strany konečně přichází pořádné mimozemské spekulování a začíná to být zajímavé.
Ústřední téma, že bohové přišli 11. srpna 3114 před Kristem je vysvětleno nějak divně. Däniken zmiňuje, že eixtuje několik variant, kdy začíná mayský kalendář, tzv. rok nula. Jedním z těchto datumů je právě 3114 a tak si ho Däniken bez důkazu volí a na něm staví. Podle některých teorií v knize zmíněných je rokem nula rok 8498 před Kristem, ale i 3373 a nebo 3606. Docela rozptyl. Pak už chápu, že to v roce 2012 s koncem světa nevyšlo.
Druhá třetina knížky se čte mnohem zajímavě, na posledních několika stranách se to opět vrací k nudě a já byl rád, že jsem to konečně dočetl…

Turmee
01.03.2021odpad!

Za mě fakt ne. Nedostala jsem se ani do půlky. Nečtivé, překlad šílený stejně jako návaznost "příběhu". Jeden oslí můstek za druhým.

berry1009
06.09.2019

Byl jsem vůči knize lehce skeptický. Přecijen snažit se dokázat existenci mimozemšťanů, to skepsi přímo předpokládá. Autor však nabízí sérii velmi zajímavých argumentů a informací. Dá se tedy říci, že jsem se dozvěděl nové informace a rozšířil jsem si své obzory. Je pravda, že kniha se občas čte trochu hůře, nakonec jsem ale rád, že jsem si jí přečetl.

Vojtak91
23.12.2016

Malinko podivné dílo, nicméně autor jen rozvíjí zajímavé myšlenky, aniž by je vnucoval. I tak mě forma jakou to bylo napsané a popravdě ani informace natolik nezaujaly, abych od knihy neustále neodbíhal.

ivan0937
07.12.2015

Právě to čtu.Řád bych si přečetl Popol Vuh dá se to sehnat i v češtině?

Terva
07.06.2015

Tak tohle je pecka. Přečetl jsem to jedním dechem a pak asi za rok znovu a zase se do toho pustím. I když pan Däniken stále vydává knihy, tuhle jsem přečetl nejvícekrát. Je prostě plná informací se kterými se dá souhlasit.

Eldar80
25.05.2015

Tohle je jedna z těch lepších Dänikenových knih. Obsahuje spoustu informací o archeologických objevech v mezoamerice. Vypráví osudy indiánských národů a popisuje jejich památky. Dozvíme se o jejich početním systému, jejich kalendáři a velmi zvláštní kultuře posedlé lidskými obětmi. Na druhou stranu měly tyto civilizace velmi pokročilé astronomické znalosti. Z mého pohledu, právě skeptický člověk by měl v této knize vidět, skutečně divná vysvětlení od školských archeologů. Bohužel však příliš mnoho věcí nedává smysl a opět není nutné do toho tahat mimozemšťany a těchto teorií bylo v knize naštěstí docela málo. U vydání, které jsem četl by knize svědčila větší obrazová příloha a kvalitnější fotky v textu jejichž kvalita byla občas dost špatná. Däniken popisuje místy svoje zážitky a dozvídáme se tak spoustu věcí, které bychom se jinak těžko dověděli. Je to tedy i trošku cestopisné. Díky spoustě informací doporučuji i těm, kteří Dänikena zrovna nemusí. Kniha se dobře čte a faktů je tam více než spekulací. 85%