Den, kdy přišli bohové

Den, kdy přišli bohové

Mayský kalendář byl nejpřesnější ze všech: odchyloval se od exaktní, astronomy vypočítané délky roku oběžné dráhy Země okolo Slunce jen minimálně. Vědci se shodují v názoru, že mystické nulové datum, od kterého fenomenální mayský kalendář začíná, je 11. srpna 3114 před Kristem. Co se ten den stalo? Proč Mayové, dědicové neznámé minulosti, stanovili pro svůj kalendář pevný počátek? Jejich předkům se zřejmě muselo v hodině nula přihodit něco neuvěřitelně důležitého. Závěry mayské archeologie však nejsou schopny se s problémem mayského kalendáře vypořádat. Proč kalendář začíná celá tisíciletí před vlastní mayskou epochou? Kdo určil toto počáteční datum? S čím je spojeno? Je to den, kdy přišli na Zem bohové?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/15699/den-kdy-prisli-bohove-15699.jpg 4.193

Tag an dem die Götter kamen (1984)

Literatura světová, Mytologie, Záhady
Vydáno:, Knižní klub, Baronet

Vojtak91
23.12.2016

Malinko podivné dílo, nicméně autor jen rozvíjí zajímavé myšlenky, aniž by je vnucoval. I tak mě forma jakou to bylo napsané a popravdě ani informace natolik nezaujaly, abych od knihy neustále neodbíhal.

ivan0937
07.12.2015

Právě to čtu.Řád bych si přečetl Popol Vuh dá se to sehnat i v češtině?

Terva
07.06.2015

Tak tohle je pecka. Přečetl jsem to jedním dechem a pak asi za rok znovu a zase se do toho pustím. I když pan Däniken stále vydává knihy, tuhle jsem přečetl nejvícekrát. Je prostě plná informací se kterými se dá souhlasit.

Eldar80
25.05.2015

Tohle je jedna z těch lepších Dänikenových knih. Obsahuje spoustu informací o archeologických objevech v mezoamerice. Vypráví osudy indiánských národů a popisuje jejich památky. Dozvíme se o jejich početním systému, jejich kalendáři a velmi zvláštní kultuře posedlé lidskými obětmi. Na druhou stranu měly tyto civilizace velmi pokročilé astronomické znalosti. Z mého pohledu, právě skeptický člověk by měl v této knize vidět, skutečně divná vysvětlení od školských archeologů. Bohužel však příliš mnoho věcí nedává smysl a opět není nutné do toho tahat mimozemšťany a těchto teorií bylo v knize naštěstí docela málo. U vydání, které jsem četl by knize svědčila větší obrazová příloha a kvalitnější fotky v textu jejichž kvalita byla občas dost špatná. Däniken popisuje místy svoje zážitky a dozvídáme se tak spoustu věcí, které bychom se jinak těžko dověděli. Je to tedy i trošku cestopisné. Díky spoustě informací doporučuji i těm, kteří Dänikena zrovna nemusí. Kniha se dobře čte a faktů je tam více než spekulací. 85%

Skytha
03.06.2013

Nový přesnější výpočet počátku Mayského kalendáře provedli bratři Böhmové a stanovili jej na rok 3009 př.n .letopočtem
Spisovatel Däniken použil starý výpočet, značený jako GMT má v titulku své knihy:"Den, kdy přišli bohové" chybné datum, a sice:
11,srpen 3114 BC . Je to chyba dvojnásobná. Za prvé - podle nového přepočtu je správný letopočet rok 3009 BC, tedy před Kristem a za druhé je to chyba v číslici, neboť se u tohoto data mělo jednat o rozdíl 104 roky, tedy letopočet by měl znít na 3113
Jinak jsem se chtěl zúčastnit jeho přednášky, ale v uveřejněném rozhovoru před touto přednáško zazněla jeho slova, že se mimozemšťané vrátí. To mne od návštěvy odradilo, neboť mimozemšťané se nevrátí. Ti vyhynuli po rozpadu své planety v roce 1250 př.n.l. Po této události jich několik uteklo do vyhnanství na planetě Zemi, ale patrně už také zahynuli.
Vyplývá z toho, že Ufoni existovali Ostrava 3,6,2013 Skytha

Alix
31.01.2012

Dovolím si mírně nesouhlasit s anotací, protože vědci se NESHODUJÍ v názoru, kterým dnem je vlastně nulové datum mayského kalendáře. Pokud jsem pana Dänikena dobře pochopila, rozpětí "nulového data" je, podle výpočtů různých vědců, od června roku 8498 před Kristem do 11. srpna 3114 před Kristem. Další data, která pan Däniken uvádí, jsou mezi těmito dvěma daty., například 14. říjen 3373 před Kristem, nebo 16. září 3606 před Kristem. Protože se teď dělá docela humbuk s mayským kalendářem a koncem světa, zdá se mi to docela komické. V každém případě je zcela jisté, že rok "nula" mayského kalendáře, začíná přesně 4 Ahau 8 Cumhu.