bronulka bronulka komentáře u knih

Karanténa s moderním fotrem Karanténa s moderním fotrem Dominik Landsman

Landsmana mám ráda od prvního deníku fotra. Líbí se mi humor i nadsázka kterou užívá. A musím přiznat, že jsem se hodně nasmála (zvláště u přejmenování ministrů, smyšleného příběhu, jak vlastně covid vznikl) . Určitě doporučuji si přečíst.

24.01.2022 5 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Krásný příběh, navíc hodně mě baví knihy, kde se sleduje víc generací, především žen.

31.12.2021 5 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Kniha se mi velice líbila. Zajímavé pojetí posmrtného života. Určitě je to příjemná oddechovka, ideální čtení na letní dovolenou

22.06.2021 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Knížka mě velice překvapila. Děj krásně ubíhá a i téma, které zpracovává je velice zajímavé.

22.06.2021 5 z 5

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

Celkem svižně napsaná oddechovka, jen musím přiznat, že mi občas vadily popisy erotických scén. Každopádně za nápad s Šedivkou tleskám.

16.05.2021 3 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Stejně jako u prvního dílu jsem měla chvíli problém se začíst, ale jak se děj rozjel, nemohla jsem knihu odložit. Snad ani není možné, kolik katastrof dokáže poznamenat jednu rodinu.

16.05.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Téma knihy naprosto super. Ale za co strhávám hvězdu je nepropracovanost postav, které oproti ostatním v dalších knihách jsou představovány povrchně a mám tak trochu pocit, že je vše psáno "horkou jehlou"

16.05.2021 4 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Skvělý text, skvělý jazyk a skvěle vykreslené vztahy na vesnici, kde si všichni vidí do talíře.

20.05.2018 5 z 5

Jeptiška pro markraběte Jeptiška pro markraběte Naďa Horáková

Poslední díl série. Přišel mi nejslabší a chvíli mi trvalo, než jsem se začetla. Ale i přesto všechno zase zajímavé události

09.05.2018 4 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Musím říct, že Hanišová mě už zaujala svou knížkou Anežka. A Houbařka je ještě lepší. Dost mě bavilo proplétání kapitol, dokreslování příběhu a celé rozuzlení. Rozhodně stojí za přečtení.

11.04.2018 5 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Celkem zajímavý příběh, ale ze začátku jsem měla problém se začíst. Postava Ruth mi někdy přišla až moc vyhrocená.

02.04.2018 4 z 5

Spálená křídla Spálená křídla Karla Kubíková

Zajímavý příběh generace jedné rodiny, převážně žen a to od 1. světové války až do roku 1994.
Malé nepřesnosti jsou v rodokmenu na začátku knihy (záměna jmen, špatná datace), ale to na knize neubírá.

18.03.2018 5 z 5

Knihu bych zařadila do povinné četby a dala ji přečíst všem těm, kteří tvrdí, že koncentrační tábory neexistovaly. Ze začátku jsem měla problém se začíst, ale jakmile se děj posunul k ghettu, četla jsem jedním dechem.

16.03.2018 5 z 5

Je smutné opouštět svět na jaře... Je smutné opouštět svět na jaře... Herma Kennel

Zajímavé téma, které je bohužel zpracováno nezáživným způsobem. Měla jsem problém se začíst a bohužel, dostala jsem se jenom do půlky knihy.

31.01.2018 1 z 5

Brněnské Židovky Brněnské Židovky Naďa Horáková

Další skvělý díl. Akorát jsem podle názvu čekala, že tam bude více příběhu židovských dívek. Jediné, co mě překvapilo, že díly na sebe nenavazují. V ženách na pranýři katovka Klára zemřela, tady zase žije. To samé je s dispensem.

04.01.2018

Stalo se prvního září Stalo se prvního září Pavol Rankov

Zajímavá kniha, krásně zpracované dějiny, které se podepsaly na životě úplně obyčejných lidí.

03.01.2018 4 z 5

Matky Matky Pavol Rankov

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Nejvíc mě asi dostala ta část Zuzany, která se ocitla v gulagu díky své matce a bojovala tam za přežití svého dítěte.

03.01.2018 5 z 5

Andělské poselství naděje Andělské poselství naděje Lorna Byrne

Knihu jsem si půjčovala s tím, že spisovatelka je úspěšná a chtěla jsem vědět co na těch knihách je. Každá kapitola popisuje nějakého anděla, bohužel, po třetí kapitole jsem to vzdala, protože mi to přišlo do kola to jedno a to samé. Ale i tak mě sem tam nějaká pasáž zaujala.

29.12.2017 3 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Skvělý styl psaní a hodně silný příběh. Moje první setkání s autorkou a jsem nadšená. Ze začátku jsem měla problém s velkým množstvím postav, ale brzy jsem se do knihy začetla

26.12.2017

Róziny dcery Róziny dcery Zdenka Becker

Knížku jsem přečetla jedním dechem. Zajímavě propletené osudy, Rózu jsem nechápala a obdivovala jsem Jasmínu, která se nějakým způsobem snažila o spojení rodiny. Určitě doporučuji

26.12.2017