Brambu Brambu komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tak tohle mě dostalo. Je to velmi silný příběh, vyprávěný z pohledu několika generací. Nutí to člověka číst stále dál a dál a odhalit tak všechna příkoří, kterých se na rodině Karáskových dopustili druzí. A tak pěkně postupně po kouskách odhalujeme všechnu tu nespravedlnost a diskriminaci. Kniha není pro slabší povahy. Já sama jsem netušila že mne příběh tolik zasáhne. Pro milovníky 2. světové války vřele doporučuji.

07.11.2018 4 z 5

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

Velice krásný a přitom velmi smutný příběh o nehynoucí lásce. Lásce dvou mladých lidí, co překoná vše i několikaleté odloučení. Až Vám to srdce trhá. Naprosto mne to dostalo a přála bych si jiný konec pro hlavní hrdiny, ale takto to mělo být. Bylo to kouzelné...

07.01.2018 4 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Mám ráda tento typ příběhů. A tohle se vážně povedlo. Princezna, která nesouhlasí s domluveným sňatkem a tak raději utíká před svým osudem a zažívá nečekané dobrodružství. Ale osud si i tak svou cestu najde a tak se princezna musí postavit svému údělu děj se co děj. A tady příběh dostává ty správné grády. Už se nemůžu dočkat pokračování!

10.11.2017 4 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Zase po dlouhé době jsem si dopřála jednu romanťárnu a rozhodně jsem nešlápla vedle. Bavilo mě to, mělo to příběh, zápletku, příjemně to plynulo a nechyběly tomu vášnivé a peprné scény. Přesně to jsem potřebovala.

16.08.2017 4 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Tři povídky. Každá je trochu jiná a přesto mají mnohé společné. Velmi nepříznivý vliv osudu. Tuhne z toho až krev v žilách. Člověka to nutí zamyslet se, jak kruté dokáže být dětství a sourozenecká "láska". Hold ne vždy musí kniha končit happyendem. Povedené dílo!

15.04.2017 4 z 5

Srdceboly Srdceboly Simona Monyová (p)

Poslední kniha autorky Monyové. Je velmi smutná... Přijde mi to až zoufalé, jak se hlavní hrdinka tohoto příběhu snaží neustále omlouvat a převychovávat svého záletného a podvádějícího manžela. A ten pořád slibuje a slibuje a stejně se nezmění. Život někdy takový je. Naštěstí pro hlavní hrdinku tento příběh končí dobře, na rozdíl od autorky. Není pochyb, že do svého posledního dílu dala hodně ze sebe. Škoda jen, že svůj boj nevyhrála a nedokázala se ubránit. Budeme vzpomínat!

28.08.2011 4 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Tak tohle byla jízda. Parádní kniha, ve které si s námi autor pěkně pohrává a napíná nás až do konce. Je to velmi dobře vystavěný příběh, který člověka úplně pohltí. Chvílemi to vypadá hodně beznadějně, ale hlavní hrdinka není žádný strašpatel a tak se za žádnou cenu nevzdává a bojuje ze všech sil. Autor dokáže být krutý a nebojí se násilí, ovšem do příběhu to skvěle zapadá. A ten závěr ten byl naprosto bravůrní. Tleskám!

21.06.2019 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Tak tohle mi opravdu nesedlo. Příběh mě vůbec nezaujal, seznamujeme se v něm s hlavní hrdinkou, která se po dlouhé době vrací zpátky domů za rodiči do své rodné vesničky a zjišťuje, že nic není takové, jak se na první pohled zdá. Na můj vkus to bylo takové nijaké, nezaujme, nepobaví, snad jen to nářečí mě příjemně překvapilo, ale to je tak vše.

04.04.2019 2 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Jsem nadšená. Tohle bylo parádní. Naprosto originální příběh. Mám moc ráda, když autoři přijdou s něčím novým, s něčím, co ještě před nimi nebylo napsáno a tohle byla trefa do černého! Rozhodně stojí za přečtení!

08.07.2018 4 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Krásný příběh. Chvílemi trochu smutný, ale hlavně plný lásky a naděje. Tento typ příběhu mě snad nikdy neomrzí. Čte se to pomalu samo a člověka to neuvěřitelně nabije. Více takových knih.

25.05.2018 4 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Začínám si tuto autorku oblibovat. Druhá kniha co jsem od ní přečetla a jsem nadšená. Takový příběh a v něm obrovský zvrat prostě paráda. Autorka má výborný smysl pro dramatičnost a dokáže příběhy výborně zamotat a zmást čtenáře do poslední stránky. Tak tohle mne baví a už se těším na další zajímavý příběh.

25.03.2018 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Výborná detektivka. Obsahuje zajímavou zápletku, vraha jsem neodhadla ani náhodou a Eriku, hlavní vyšetřovatelku jsem si hned oblíbila. Nemá to vůbec jednoduché a její odhodlání dostat vraha za každou cenu mě dostalo. Kniha příjemně plyne a samotné vyústění je výtečné, bravo. Moc se těším na další díl!

02.07.2017 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Moje první zkušenost s tématikou světové války a upřímně nechápu, jak to může být pro někoho oblíbený žánr. Mě se tedy jen velmi těžce četlo o utrpení druhých lidí. Taková brutalita, zastrašování a krutost, no hrůza. Nebýt té špetky naděje na přežití a té vzkvétající lásky, tak je to pro mne jeden velký strašák. Díky bohu, že žijeme v této době...

22.04.2017 4 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Moje první odeonka a musím uznat, že jde opravdu o trochu jiný typ literatury, než na co jsem zvyklá. Každopádně mě kniha zaujala a moc se mi líbila. Samotný příběh si měl získal svým vyprávěním. Autorka v něm popisuje, jak odlišné mohou jen být tři osudy žen, na první pohled tak strašně kulturně rozdílných, přesto však v mnohém velmi podobných. Příběh je velmi dobře vystavěn a samotné rozuzlení mě velmi mile překvapilo. Celou dobu jsem obdivovala tu odvahu a ctižádost všech hlavních hrdinek a mohu rozhodně říci, že to nebyla má poslední odeonka.

19.02.2019 4 z 5

Jediná vzpomínka Flory Banksové Jediná vzpomínka Flory Banksové Emily Barr

Tak originální příběh už jsem dlouho nečetla. Rozhodně to člověka zaujme, protože si takový život neumí ani představit. A proto jsem Floře držela palce od začátku až do samotného konce. A že to Flóra nemá vůbec jednoduché o tom žádná. Nic ji nevystihuje lépe než heslo: Buď statečná!

14.01.2018 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Tak jsem si zase dopřála trochu toho napětí a rozhodně jsem nebyla zklamaná. Příběh má výborný spád, vzájemné obviňování hlavních podezřelých do toho rodinné drama, problémy v práci a poporodní deprese tomu dodávají ten správný šmrnc. Škoda jen, že autorka nám v půlce příběhu odkryje jedno tajemství, které už mnohé napoví. I tak to byl velmi povedený příběh a já jsem zvědavá s čím nás autorka překvapí příště.

07.01.2018 4 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

I pokračování se nese v duchu stále stejného příběhu. Hlavní hrdinka stále neví, jakého přítele si vlastně vybrat a když už se zdá, že si jej vybrala, tak následuje rozchod. Do toho se na scéně objevuje její stará láska z dětství a příběh se začne zamotávat. Nebyla by to ovšem autorka, kdyby nám nedopřála happyend. Zda to bude již konečný přítel Lary Jean na to si budeme muset počkat do dalšího dílu.

25.08.2017 3 z 5

Nocte Nocte Courtney Cole

Čekala jsem od příběhu hodně, ale to co následovalo mě moc překvapilo. Calla nemá příliš přívětivý osud, ale to už tak někdy bývá. Každopádně se mi zdála jako jediná s nohama na zemi, ale chyba lávky. Všechno je jinak. Moc doporučuju a už se těším na další díl.

23.06.2017 4 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Kniha je sice určená pro mladší ročníky, ale i mě se moc líbila. Člověk si ani nedokáže představit, co lidé trpící schizofrenií prožívají. A Alex se s tím pere velmi zodpovědně. Do toho problémy běžné puberťačky a první láska a máme z toho příběh přímo ukázkový. Nadmíru dobře se to čte.

30.04.2017 4 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Úžasná knižní jednohubka. Tak snadno se čte a tak moc Vás vrací do školních let a prvních lásek. Celou dobu jsem Simonovi držela palce a jsem moc ráda za výborný konec. PS: Chci ještě...

16.04.2017 5 z 5