Brambu Brambu komentáře u knih

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Tak tohle byla jízda. Parádní kniha, ve které si s námi autor pěkně pohrává a napíná nás až do konce. Je to velmi dobře vystavěný příběh, který člověka úplně pohltí. Chvílemi to vypadá hodně beznadějně, ale hlavní hrdinka není žádný strašpatel a tak se za žádnou cenu nevzdává a bojuje ze všech sil. Autor dokáže být krutý a nebojí se násilí, ovšem do příběhu to skvěle zapadá. A ten závěr ten byl naprosto bravůrní. Tleskám!

21.06.2019 5 z 5

Bolest: Zima komisaře Ricciardiho Bolest: Zima komisaře Ricciardiho Maurizio de Giovanni

Zase tak trochu jiná detektivka, možná trošinku i duchařina. Hlavní postava policejní komisař vidí nedávno mrtvé a díky tomu, je pro něj vyšetřování vražd o něco jednodušší. Moc mě bavilo zjišťovat, jak duše zesnulých působí na pana komisaře a jak se nám postupně utváří skládačka o vraždě operního zpěváka. Nejedná se o žádný dechberoucí příběh, ale je to rozhodně zajímavé čtení.

02.06.2019 3 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Opět jsem si po nějaké době dopřála příběh o židech a jejich utrpení. Kniha je moc dobře propracovaná, moc se mi líbilo vzájemné propojení příběhů, které se na konci propojí v jeden velký závěr. Je fajn vidět, že i v tak zlé a náročné době se najdou hrdinové a andělé, kteří nemůžou vytrpět tu krutost a bezpráví, které se děje druhým lidem. Velmi zvláštně se mi to četlo, bylo to bolestné a smutné, ale naděje a víra v dobro mě poháněla kupředu. Konec byl krásné zakončení příběhu. Nestačím se divit, čeho všeho jsou lidé schopní a jsem ohromena, co všechno jsou lidé pro štěstí druhých a svých milovaných obětovat. Moc poučná kniha.

21.04.2019 4 z 5

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Jedná se o velmi nápaditý příběh. Je to trošku zase něco jiného, než co jsem zvyklá číst, ale nadchlo mě to. Autorka si pohrává s nápadem, co se stane, když nás pravá láska zničehonic jednoho dne opustí, umře. Dokáže se člověk přes takovou situaci vůbec přenést, opět se zamilovat a znovu najít pravou lásku? A aby toho nebylo málo, autorka nám tuto první lásku "oživí" a navrátí ji do našeho života. Dokážete si představit, co to s člověkem udělá? Byl to moc zajímavý námět, který nutí člověka k zamyšlení. Rozhodně se pustím do dalších knih od autorky.

18.04.2019 4 z 5

Cizinec Cizinec Arno Strobel

Příběh mě chytl úplně od začátku. V úvodu se odehraje jeden velký zvrat a my se celou dobu snažíme zjistit, jak k tomu vlastně došlo. Krátce na to začnou umírat lidé a pak příběh začne dostávat ty správné grády, akce střídá akci, mrtvol přibývá a jako vrchol všeho je spáchán bombový útok. Kniha se čte úplně sama, udržela mě v napětí od začátku až do konce a samotné rozuzlení mě velmi mile překvapilo. Mohu jen doporučit.

04.04.2019 4 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Tak tohle mi opravdu nesedlo. Příběh mě vůbec nezaujal, seznamujeme se v něm s hlavní hrdinkou, která se po dlouhé době vrací zpátky domů za rodiči do své rodné vesničky a zjišťuje, že nic není takové, jak se na první pohled zdá. Na můj vkus to bylo takové nijaké, nezaujme, nepobaví, snad jen to nářečí mě příjemně překvapilo, ale to je tak vše.

04.04.2019 2 z 5

Cesty se rozcházejí Cesty se rozcházejí Veronica Roth

A ani pokračování bohužel není tak dechberoucí jaké by mohlo být. Na můj vkus je tu až příliš moc politikaření, pořád samé cestování a pletichaření a žádné wau efekty a ani tolik akce, jako bylo v prvním díle. Samotné zakončení příběhu je už jen nutné vyúštění děje, ke kterému se schylovalo už od počátku knihy. Možná snad jen jeden dojem tu byl pro mne překvapením, ale to je na tak obsáhlou knihu dosti málo. Škoda, příběh měl velký potenciál.

03.03.2019 3 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Moje první odeonka a musím uznat, že jde opravdu o trochu jiný typ literatury, než na co jsem zvyklá. Každopádně mě kniha zaujala a moc se mi líbila. Samotný příběh si měl získal svým vyprávěním. Autorka v něm popisuje, jak odlišné mohou jen být tři osudy žen, na první pohled tak strašně kulturně rozdílných, přesto však v mnohém velmi podobných. Příběh je velmi dobře vystavěn a samotné rozuzlení mě velmi mile překvapilo. Celou dobu jsem obdivovala tu odvahu a ctižádost všech hlavních hrdinek a mohu rozhodně říci, že to nebyla má poslední odeonka.

19.02.2019 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Strašně těžce se mi kniha hodnotí. Příběh pojednává o životě nekolika kolegů v práci, kteří si na konci roku přislíbí, že v tom roce následujícím svůj život radikálně změní. A že se jim to některým opravdu daří, o tom není pochyb. Nečekejte ovšem bůhvíjakou senzaci, jde totiž o realitu života a ta umí lidí pěkně potrápit. Místy je to veselé, místy smutné, někdy až přímo dojemné čtení, ale na odreagování je to vhodné.

10.02.2019 3 z 5

Tajemný rytíř Tajemný rytíř George R. R. Martin

Nečetla jsem předchozí dva díly, ale i přesto mě to bavilo. Příběh byl poutavý, děj napínavý a hlavní hrdina sympatický. Pro fanoušky Hry o trůny další příjemný bonus.

09.02.2019 3 z 5

Je tohle láska? Je tohle láska? Holly Bourne

A i pokračování se nese ve stejném duchu. Tentokráte strávíme léto s Amber, vysokou štíhlou zrzavou puberťačkou, která se nevzdává naděje na lepší vztah se svojí mámou a tak se vydává přes půl světa, aby jí mohla být nablízku. Inu, realita je však mnohem komplikovanější a Amber se s tím jen těžko smiřuje. Vše se ale změní, jakmile jí do života vstoupí láska... Jsem zvědavá, jakým příběhem nás autorka překvapí u Lottie.

27.01.2019 3 z 5

Klub vrahů Klub vrahů Pavel Renčín

Zajímavý příběh. Bylo to hodně tajemné a temné. Autor si s námi od začátku pohrává a my se tak seznámíme s Adamem, navenek nezajímavým pracovníkem telefonní společnosti, který moc touží najít lásku a zažít dobrodružství, stejně jako jeho oblíbení hrdinové z knižních předloh. Adam jednoho dne zahlédne v metru Dianu, ihned se do ní zamiluje a jeho svět se obrátí vzhůru nohama. Ovšem né všechno je tak, jak se na první pohled zdá...

27.01.2019 3 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kelly Oram

Musím bohužel podotknout, že už to nemělo takové kouzlo jako první díl. Ale i tak to bylo příjemné čtení. Ellamara neustále bojuje se svým strachem a se svými úzkostmi. Do toho neústále rozpory v rodině a pozornost okolí nakonec vyústí v to, že se hlavní hrdinka osamostatní a překoná tak všechny překážky, aby získala potřebné sebevědomí a my tak nakonec dostaneme ono slíbené Šťastně až navěky.

20.01.2019 3 z 5

Mé jméno je Nikdo Mé jméno je Nikdo Kristen Orlando

Je to velmi čtivý příběh. Bavilo mě to, ikdyž kniha obsahuje mnoho klišé. To už zkrátka k young adult patří. Ale dostaneme taky velmi dobrodružný a napínavý příběh, který mě zaujal. Hlavní hrdinka bojuje sama se sebou, neví jakou cestu si zvolit a pro jaký život se rozhodnout. A když jí do života vstoupí láska, pěkně to s ní zamává. Ovšem konec to je jedno velké drama a překvapení. Už se těším na pokračování.

06.01.2019 3 z 5

Tajemství kůže Tajemství kůže Alice Broadway

Autorka měla velmi zajímavý napád, vytvořila svět, kde si lidé musí nechat vytetovat na kůži všechny důležité milníky života. Každý dle tetování pozná, kdo jste a co jste prožili. Ovšem takové tetování s sebou přináší i hanbu. Například takový cejch. A tak se v příběhu setkáváme jak s příznivci, tak i s odpůrci tohoto "značkování". Jde o velmi dobrodružný a napínavý příběh, který mě bavil a už se těším, jak tento zajímavý příběh bude pokračovat. A ta obálka je jedna velká krása!

30.12.2018 4 z 5

Vertigo Vertigo Patrik Girgle

Velmi syrový příběh dospívajícího mladíka, který netouží po ničem jiném, než sehnat holku s kterou by mohl přijít o panenství. Do toho chodí rybařit, užívá drogy, pije nadmíru alkoholu a příliš si nerozumí s rodiči. A tak spolu s hrdinou prožíváme tyto chvíle života. Žádné hlubokomyslné dílo nečekejte. Tohle rozhodně není můj šálek kávy, ale věřím, že své čtenáře si tato novela najde.

27.12.2018 2 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Krásný příběh. Ukazuje nám, jak se dva naprostí cizinci dokáží sblížit během jednoho víkendu, jelikož zůstanou zamčení v knihovně a musejí se spolehnout jen sami na sebe. A tím začíná jedno velké dobrodružství, které si oba překvapivě užívají a navíc se o sobě dozvídají mnohá tajemství. Ovšem všechno jednou pomine, takže i jejich nedobrovolné uvěznění končí a vše je rázem jinak. Dokáže jejich sblížení vytrvat i v reálném životě nebo to byla jen iluze?

27.12.2018 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Chvilku mi trvalo, než jsem se do příběhu začetla, ale potom už se začaly dít ty správné věci. Jedno malé nedorozumění a jakou dokáže udělat neplechu. Paráda. Zkrátka výborná zápletka a to vyústění bylo bravurní. Autorka nás opět napíná do samotného konce a následné odhalení mnohdy vyrazí dech. Vrhám se na další knihu od autorky.

16.12.2018 4 z 5

Cinder & Ella Cinder & Ella Kelly Oram

Bylo to krásné, taková moderní romance. Ikdyž osud hlavní hrdinky mi přišel až příliš krutý. Nakonec se s ním popasovala až přespříliš dobře. A možná i proto mne to tolik bavilo. Po pár stránkách jsem byla naprosto pohlcena a výborně jsem se bavila. Tak silné přátelství a podporu jsem už dlouho nezažila. A o lásce ani nemluvě. Bylo to silné. Takže knihu mohu vřele doporučit, čte se to přímo pohádkově.

07.12.2018 4 z 5

Ostrov Lhářů Ostrov Lhářů E. Lockhart (p)

Byl to velmi poutavý příběh. Setkáváme se s rodinou Sinclairových, rodinou, která má jasně určená pravidla. Rodinou, kde vládne strach, faleš a přetvářka. Rodinou, kde touha po penězích vítězí nad láskou a vzájemnou úctou. Rodinou, která se svým jednáním řítí do horoucích pekel. Tudíž tuto rodinu nečeká nic dobrého, ale pak zasáhne osud a vše se změní. Moc mě bavilo postupně odhalovat velké tajemství této rodiny a ty krátké kapitoly tomu dodávaly šťávu.

11.11.2018 3 z 5