Brambram Brambram komentáře u knih

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

jednoduchá, možná až povrchní fantasy o cestě do minulosti, na cestu vlakem proč ne.Ale v knihovně jí mít nemusím

29.06.2014 3 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Karkulka boduje. Rychlé čtení, které má spád, bavila jsem se. Ano, předvídatelné, díky základu postaveném na nejprofláknutějších pohádkách. Ale vůbec mi to nevadí, je třeba občas číst příběhy, kde je předem jasné, že dobro zvítězí nad zlem a budou šťastní až do konce život :o)

17.06.2014 4 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Nic jsem nečekala o to víc jsem byla překvapená. Svěží, vtipné, nic hlubokomyslného,ale občas je třeba si jen tak oddechnout. Smála jsem se a u scény kdy sledují Simonem vybraný film jsem se smála hodně nahlas ač to bylo v dopravním prostředku. Doporučuji

08.03.2014 4 z 5

Srdce ze zlata Srdce ze zlata J. R. Ward (p)

Za mě dobrý. Občas člověk potřebuje jednoduchou romanci kdy bílá je bílá a černá je černá. Kdy ona je krásná a neví o tom, on je bohatý, mužný, ženy nesnášející,ale ona je pro něj neodolatelná. Nic víc, nic míň a očekávaný happyend. Krásně jsem si odpočinula.

31.01.2014 4 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Nakonec se vše vyřešilo, právě včas, neustálé přesuny v čase už šly horko těžko uhlídat :o) Celá série je příjemnou oddechovkou, můžu jí s klidným srdcem doporučit.

08.01.2014 4 z 5

Ostrov Lhářů Ostrov Lhářů E. Lockhart (p)

Váhala jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Kniha je kvalitní, má svou poetiku,koneckonců je to HOST, oni nevydávají blbé knihy.Nicméně jsem už postoupila od čtení knih za účelem nabytí informací které neznám k tomu, že čtu knihy, protože chci aby ve mě zanechaly nějaký pocit, emoci ....
A to co ve mě tahle kniha zanechala je prostě divné, nepříjemné, depresivní. Nebyla jsem schopná se s nějakou postavou ztotožnit, pochopit jejich chování, byli mi nesympatičtí jak dospělí, tak puberťáci, těžko uvěřitelní. Prostě jsem z toho tak nějak v nepohodě

18.06.2015 3 z 5

Vysněný život Ernesta G. Vysněný život Ernesta G. Jean-Michel Guenassia

Prvních 3/4 knihy super, užívala jsem si příběh i formu autorova stylu. Příchod Ernesta alias Che mi tam přišel nadbytečný, tahle dějová linka mi do Josefova života absolutně nesedí a zdá se mi překombinovaná. Porevoluční Heleninu jobovku jsem čekala. Takže díky poslední čtvrtině knihy chybí ta pátá hvězdička.

01.06.2015 4 z 5

Poklad čarodějky ze severu Poklad čarodějky ze severu Caroline Carlson

Vtipná kniha, která je echt "holčičárna", přesto není růžová. Hilary je správná holka milující dobrodružství, piráty a za žádnou cenu nechce být dívkou z kvalitního penzionátu. Chce být pirátka....
Děj pochopí děti už kolem cca osmi let. Nicméně text je obsáhlejší, náročnější, husté řádkování a málo ilustrací, takže je to kniha spíše pro výborné osmileté čtenářky a nebo až pro starší.

26.01.2015 4 z 5

Jako led Jako led J. Lynn (p)

čtení na pár hodin odpoledne, hlavu nezatíží,ale hezky si odpočinu.

30.12.2014 4 z 5

Píseň zvěrokvarka Píseň zvěrokvarka Jasper Fforde

Mám ráda autora, fakt hodně. První díl téhle jeho dětské série vzbudil mé nadšení i jsem mu nezáživný úvod odpustila. Tenhle druhý díl je pro mě jako celek výrazně slabší. Tak jak psala Janka, místy nezáživné, složité popisy, které nebavily ani mě jako dospělou, neumím si představit dítě, kterému by to nevadilo. Ráda jsem si tenhle díl přečetla ale bohužel to pro mě už není série, kterou musím mít doma i knižně. Znovu se k ní vracet nebudu a obávám se, že po ní ani mé fantasymilující děti nesáhnou.

27.12.2014 4 z 5

No jo, medvěd! No jo, medvěd! Hubert Schirneck

Vtipná kniha o popleteném medvědovi, vhodná spíše k předčítání,ale pobaví si i rodič.

19.10.2014 4 z 5

O Vendulce a drakovi O Vendulce a drakovi Vhrsti (p)

Draci u nás jedou. Takže tahle knížka z knihovny nemohla chybět. Příběh je poměrně krátký, předčítala jsem ho jen dva večery. Líbil se oběma dětem (7+9), přečíst by ho zvládla jen starší. Chválím obrázky, trochu mi neseděla nutnost uzavřít konec ve stylu a byla svatba,ale dětem to nevadilo. Doporučujeme

19.10.2014 4 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Miluju hřbitovy, ideálně ty staré, s historii, plné kouzelných zákoutí. Takže ač detektivky moc nečtu, tak po téhle jsem prostě sáhnout musela. A dobře jsem udělala, užila jsem si jí velmi a určitě se vrhnu i na další díly.

22.09.2014 4 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Achjo, po V šedých tonech jsem se těšila na další pecku a ne, nekonalo se. Těsně čtyři hvězdičky, ale jen tak tak.Pokud bych odhlédla od místa konání, zůstane mi průměrný příběh náctileté holky co neměla štěstí na rodinu a tak nějak se v tom životě plácá. Uznávám,že New Orleans tomu dává osobitou šťávu,ale ani ten to nezachrání zcela a mě tak zanechává knížka chladnou a znovu ji číst nebudu. Nebyl to vysloveně ztracený čas,ale na druhou stranu, kdybych jí nečetla, nic se nestane.

14.09.2014 4 z 5

Na hraně zapomnění Na hraně zapomnění Jessica Ann Redmerski

Pro mě příběh už hodně na hraně uvěřitelnosti. Ale na odpoledne ke kafi na odpočinutí - proč ne.

19.08.2014 4 z 5

Jít za hlasem svého srdce Jít za hlasem svého srdce Jan-Philipp Sendker

Když bych knihu rozfázovala, tak se mi nejvíce líbila ta část kdy je popisovaný život hlavního protagonisty v Barmě do jeho odchodu do USA. Začátek mi přišel přitažený za vlasy a konec - to už ty vlasy někdo skoro vytrhl. Ale jo, užila jsem si jí, jen je to těžko k uvěření, když jsem před tím četla Stín banyánu.

01.08.2014 4 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Těšila jsem se a nezklamala. Užívala jsem si ten alternativní svět kde jsou nestandardní duševní schopnosti trestné. Oceňuji jazyk, propracovanost tohoto světa i vlastní děj. Trochu mi vadila ta romantická linka,ale co nadělám, asi tam musí být aby bylo dalších 6 dílů o čem psát. Těším se na další díl.

16.07.2014 5 z 5

Easy? Easy? Tammara Webber

Líbila se mi moc, krásná oddychovka.

22.06.2014 4 z 5

Dopisy z ostrova Skye Dopisy z ostrova Skye Jessica Brockmole

Příběh lásky zrozené z dopisů, prožívané ve válkách. Příjemné, byť předvídatelné, čtení. Hezky jsem si odpočinula,ale vracet se k ní asi nebudu.

14.06.2014 4 z 5

Rok v Bullerbynu Rok v Bullerbynu Gunnar Herrmann

Kniha s mnoha, pro mě neznámými, fakty o Švédsku a švédské mentalitě. Příjemná rychlovka

14.06.2014 4 z 5