No jo, medvěd!

No jo, medvěd! https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/176893/mid_no-jo-medved-V8h-176893.jpg 5 26 9

Medvěd brýlatý žije sám v malém srubu v lese, umí číst a psát a rád poslouchá rádio. A taky je vášnivý odborník na přísloví. Píše si je na malé kousky papíru, má jich stovky. Ne vždy ale ví, co které znamená, a někdy je trochu zmatený. Ale co na tom záleží, věty jako „Jablko nechodí po horách, ale po lidech“ zní přece skvěle! Ve vzrušujícím medvědově životě se toho děje spousta: potká kouzelníka, učí se létat a zjistí, co je to takový dekanečník. Všechno se ale změní jednoho dne, kdy se objeví medvědice, a brýlatá k tomu. Jestlipak bude chtít s medvědem zůstat v jeho chaloupce?... celý text

Akvabela
14.05.2023 4 z 5

Přísloví děti (4 a 7 let) ještě moc nechápaly. Tudíž i přes vysvětlování pro ně nebyl požitek z knížky moc velký. Asi můj omyl, čekala jsem, že kniha je dle zařazení pro jejich věkovou kategorii. Jinak milá kniha s pěknými ilustracemi a příběhem.

Atlantis
21.03.2022 4 z 5

Překvapivě povedená a vtipná dětská knížečka. Medvěd je tak akorát natvrdlý, že vás nebude štvát, ilustrace jsou příjemné a celkově jde o pohodovou knížku.

muchomurka
08.09.2020 5 z 5

Bylo to buďto zaplatit poštovné, nebo si místo toho vybrat knihu (a poštovné zdarma). Tak jsem si vybrala knihu. Naslepo, zhruba v částce poštovného. A jaká dobrá volba! Skvělý příběh, dost jsem se u toho pobavila, krásné ilustrace. Jen škoda, že jsme si neužili více těch pomotaných přísloví. A teda ten konec - nevím, zda jsem ho úplně pochopila, ale to knize nic neubírá.

Karinka2012
24.03.2020 5 z 5

Vtipná a popletená knížka o medvědovi, který poslouchá radio.

marta8417
11.12.2019 5 z 5

Naprosto úžasná knížka, dceru moc pobavila .-)§
Škoda, že jich autor nenapsal víc!!!

martina3721
15.10.2018 5 z 5

Moc pěkná a vtipná kniha.

Taťka Hraboš
11.03.2016 4 z 5

Docela roztomilé a nápadité příběhy trochu ujetého medvěda. Starší syn sice prohlásil, že je to hloupý medvěd, ale oba kluci poslouchali se zjevným zaujetím; bylo vidět, že se jim knížka líbí. Já jsem se místy docela zapotil při vysvětlování medvědových oblíbených přísloví.

Brambram
19.10.2014 4 z 5

Vtipná kniha o popleteném medvědovi, vhodná spíše k předčítání,ale pobaví si i rodič.

miriama
11.04.2014 5 z 5

Půvabná a humorná kniha o medvědovi brýlatém, který poslouchá rádio a sbírá přísloví. Ale protože je trochu popleta, tak si je nepamatuje správně. Ostatní zvířata se mu trochu posmívají. Nakonec nalezne spřízněnou duši v osamělé medvědici. Příjemné čtení o zvířátkách určené dětem, ale i dospělý čtenář toužící po troše laskavého čtení příběh ocení.

pohádky pro děti medvědi

Autorovy knížky