Brambram Brambram komentáře u knih

Příběh draků Příběh draků Rachel Hartman

Co k té knize napsat.Vlastní nápad knihy není špatný, polodraci jsou pro mě příjemná novinka. Co vytýkám - zbytečná přehršel zvláštních výrazů pro různé frakce lidí i draků, mate to, těžce se člověk orientuje. Vzhledem k tomu, že autorka děj plánuje jako knižní sérii, minimálně začátek by si zasloužil větší propracování do podrobností, jako úvod do děje, víc bych si to užila. I za cenu, že by ve finále bylo třeba o jeden knižní díl navíc. Na další díl se těším, byť si na něj minimálně dva roky počkáme. Kiggse je těžké nemilovat :o)

25.03.2014 4 z 5

Duhová ulice Duhová ulice Lisa Kleypas

Klasická romantika, pěkná oddychovka. Jak už psalo několik lidí přede mnou, použití kouzel v druhém příběhu bylo zbytečné, nijak to ten děj neposunulo. Co mi není jasné, proč v trilogii bratrů Nolanových vychází první dva díly najednou a až na podzim vyjde díl o Alexovi. Buď měli zrušit brutálně velké řádkování a do stávajícího počtu stran by se vešly všechny tři díly a nebo každý vydat zvlášť.

19.03.2014 4 z 5

Cayenský pepř a javorový pudink Cayenský pepř a javorový pudink Nathalie Roy

Já myslím, že autorka nemá ambice ani snahu získat za své dílo literární ceny. Chce jen pobavit. Co na tom,že sáhla po profláknutém námětu - sympatická single třicátnice, smolařka co má jedinou touhu - najít toho pravého. Chtěla jen pobavit a u mě se jí to povedlo. Bavila jsem se, nic mi v ději výrazně nedřelo, snad jen, že jsem měla pořád chuť na popisované kulinářské hody. Strávila jsem s knížkou příjemné odpoledne, kdy jsem mohla vypnout a nechat se nést. Proto jsem si jí půjčovala a za mě tedy spokojenost.

17.03.2014 4 z 5

Každá sedmá vlna Každá sedmá vlna Daniel Glattauer

Lepší než první díl, přesto jsem čekala asi NĚCO jiného.

16.03.2014 4 z 5

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

Příběh psaný formou emailu je z těch originálnějších nápadů. Nicméně mě nijak výrazně neoslovil. Emmi mi neskutečně lezla na nervy, její způsob uvažování mi je cizí. Konec knihy mi přišel hodně zvláštní. Hned na to jsem četla i druhý díl, abych teda jako věděla, jak to s nimi dopadlo. Byl lepší, přesto, žádná výhra.

16.03.2014 3 z 5

Má druhá kniha od Torey a pořád dobrý. Čtivý, svižný, za srdce beroucí příběh. Můžu jen doporučit.

16.03.2014 5 z 5

Je mi jedno, jestli to má předvídatelný děj, je to podle někoho bez objevných myšlenek a napsáno jako reklama na Google a podobné firmy. Je mi to fuk. Já jsem se totiž tak báječně bavila a užívala si to, že prostě musím dát pět hvězd. Určitě musím doporučit dál

12.03.2014 5 z 5

Louskáček a myší král Louskáček a myší král Ernst Theodor Wilhelm Hoffmann

Příběh jako takový není špatný,ale pro dnešní děti se mi zdá už přežitý, u nás nebodoval.

10.03.2014 3 z 5

Králíček Sameťáček Králíček Sameťáček Margery Williams

Krátký, milý příběh o tom, že z těch nejmilovanějších, nejošoupanějších hraček se v našich očích stávají skuteční živoucí tvorové. Když mají štěstí může se z nich stát skutečnost i pro ostatní. Vzhledem k tomu, že knížka vznikla začátkem dvacátého století a pořád je oblíbená, věřím, že přežije i další generace.

09.03.2014 4 z 5

Já nevím, autorovy knihy pro dospělé mě prostě neberou, nijak výrazně se nebavím a asi už to znova pokoušet nebudu.

09.03.2014 3 z 5

Gabrielův Očistec Gabrielův Očistec Sylvain Reynard

Slabší než první díl, přesto se mi líbila a těším se na poslední, třetí díl.

08.03.2014 3 z 5

Gabrielovo Inferno Gabrielovo Inferno Sylvain Reynard

Doporučila mi ho kamarádka, která mě navezla do Odstínů šedi (vůbec se mi nelíbily). Váhala jsem,ale dobře, že jsem do toho šla. S Odstíny mají Gabrielovy knihy společných cca 15% kostry děje. Jinak jsou o něčem naprosto jiném. O víře, Víře, odpuštění jiným i sobě samým. Sex tam je,ale ne tak okatě jako v Odstínech a není hlavním bodem děje. Můžu jen doporučit.

08.03.2014 4 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Nic jsem nečekala o to víc jsem byla překvapená. Svěží, vtipné, nic hlubokomyslného,ale občas je třeba si jen tak oddechnout. Smála jsem se a u scény kdy sledují Simonem vybraný film jsem se smála hodně nahlas ač to bylo v dopravním prostředku. Doporučuji

08.03.2014 4 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Každý z nás občas nadává na osud, že mu zrovna nerozdal pro danou chvíli dobré karty. Josh a Nastya mají ty karty rozdané sakra špatně a už dlouho. Oba pevně věří v Boha, jen jsi jsou jistí , že Bůh je prostě nenávidí. Josh se bojí někoho milovat aby ho neztratil, Nastya se bojí někoho milovat aby náhodou nemiloval někdo i jí, protože si to nezaslouží. Oba mají pocit, že nic pěkného v životě je už nečeká a zvažují, jestli samotný život má smysl. Postupně přichází na to, že žít jen ze vzteku není dlouhodobě možné a že jsou schopni odpustit. Všem okolo, osudu, nepřátelům. Bohužel je čeká největší zkouška, naučit se jak odpustit sám sobě, zvednout se a jít dál.

Zvláštním způsobem psaná kniha, zvláštní příběh od kterého se neodtrhnete. Právem dávám pět hvězd.

01.03.2014 5 z 5

Brenda Veliká Brenda Veliká C. D. Payne

C.D.Payn je pro mě zatím ve znamení Neviditelného, který mě ale moc neuchvátil. Pořád jsem si říkala, co na něm ti fanoušci vidí. Dám mu ještě šanci. Literatura pro mládež mu jde o poznání lépe. U Brendy jsem se výborně bavila, kousavý humor poněkud prostorově výraznější hlavní hrdinky je prostě luxusní. Odpočinková četba na jedno odpoledne, můžu jen doporučit.

Ve znamení Štíra Ve znamení Štíra Maggie Stiefvater

Nejsem milovnice koní, vlastně se jich spíš bojím. Přesto mě v této knize mořští koně okouzlili a způsob vyprávění také, krásně jsem si u toho odpočinula.

Jsem zlomená Jsem zlomená Tahereh Mafi

První díl byl pro mě lepší, netradičním nápadem, způsobem vyprávění hlavní hrdinky. Ale své jsem si našla i v tomto díle a určitě si přečtu i díl poslední.

Operace Králíček Operace Králíček Sally Gardner

Pro mě jasná volba na koupi pro mou čerstvě devítiletou dceru. Miluje fantasy, víly, čarodějnice atd. Pochopitelně jsem si jí přečetla taky. Osnova příběhu není překvapivá - hodný versus zlý, příběh je pro dospělé předvídatelný. Přesto je to příjemná, odpočinková četba. Dceři se hodně líbila, obzvláště králíčci jí nutili k smíchu. Důvodem proč nedám pět hvězd jsou jména. Každá postava má anglické jméno i příjmení,mnohdy velmi obtížně vyslovitelné. Vzhledem k tomu, že je kniha pro děti od osmi let, tedy ve věku, kdy s angličtinou ještě většinou nepřišly do styku,docela to čtení komplikuje a ze zkušenosti dceřiny spolužačky od čtení dokonce odradí. Možná by nebylo od věci zvážit "počeštění" jmen. Na druhý díl, který má vyjít v květnu se přesto obě velmi těšíme.

26.02.2014 4 z 5

Čistý Čistý Andrew Miller

Pro mě průměrný historický román z neobvyklého prostředí hřbitova. Některé popisy dějů jsou poněkud nechutné,ale dá se to přežít. Možná kdybych znala podrobněji Paříž, tak bych si to užila víc, v popisech ulic kterými jde jsem se mnohdy hodně ztrácela.

23.02.2014 3 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Měla jsem asi velká očekávání a jinou představu. Uznávám,že podrobnými znalostmi současné politické scény v Německu bych si to asi užila víc. I tak mě ale vtipy nezaložené na politice zřejměi unikaly, protože jsem se nezasmála ani jednou. Naopak od zhruba dvacáté stránky až do konce mě mrazilo a to velmi. Jako memento tahle knížka ale funguje výborně. Jen se obávám, že ti,kterým by měla otevřít oči, po ní nesáhnou a nebo to nepochopí viz hrdinové knížky.

23.02.2014 3 z 5