Louskáček a myší král

Slavná pohádka německého romantického básníka. Nádherné ilustrace Dagmar BERKOVÁ.

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47349/big_louskacek-a-mysi-kral-x9p-47349.jpg 4.638
Literatura světová, Pro děti a mládež, Pohádky

Vydáno: , SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Nussknacker und Mausekönig, 1816

Kniha Louskáček a myší král

Zdenkas522
04.10.2019

Rovněž vlastním konkrétní vydání knížky z roku 1964. Moc krásné vydání knihy. Krásná ilustrace. A za jiné vydání bych ji určitě nevyměnila. Je to jedna z rodinných knižních památek. Doporučuji číst.

mol378
21.08.2019

Nádherná knížka, pro děti plná tajemství, pro dospělé návrat do světa fantazie, vánočního očekávání. Mám právě tot zobrazené vydání a ilustrace jsou nádherné, miluju je od dětství. Jeden z rodinných knižních pokladů. Film naprosto nesrovnatelný, komerčně přihlouplý, doporučuji číst.

ZaS
02.02.2019

Anglosasská poetika není to pravé ořechové. Louskáček hodně připomíná Alenku a její trip do říše divů. Adorace vojáčků (ať cínových nebo skutečných) mi vysloveně vadí. Za mě zklamání.

ladyfromskye
29.12.2018

Příběh je to moc krásný, magický, vonící Vánocemi, ale to provedení (Euromedia Group, k. s. - Knižní klub, 2013)! Tak ošklivě ilustrovanou knížku jsem už dlouho neviděla! Vůbec jsem se nemohla soustředit a využít vlastní fantazie nebo krásných obrazů z filmových verzí. Doufám, že do své knihovny najdu hezčí vydání!

barcc85
19.06.2018

Krásné ilustrace, milý příběh... pro děti jako stvořené.

kolacky
27.04.2018

Nejhezčí vydání je s obrázky paní Berkové. Dostala jsem ho k nejkrásnějším Vánocům, v deseti letech, jako by to bylo napsané přesně pro tenhle věk...

Daniel2009
26.12.2017

Tento příběh se mi hrozně líbil. Určitě doporučuji.

Brambram
10.03.2014

Příběh jako takový není špatný,ale pro dnešní děti se mi zdá už přežitý, u nás nebodoval.