Louskáček a myší král

Slavná pohádka německého romantického básníka. Nádherné ilustrace Dagmar BERKOVÁ.

https://www.databazeknih.cz/images_books/47_/47349/louskacek-a-mysi-kral-x9p-47349.jpg 4.531
Literatura světová, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Nussknacker und Mausekönig (1816)

Kniha Louskáček a myší král

mol378

Nádherná knížka, pro děti plná tajemství, pro dospělé návrat do světa fantazie, vánočního očekávání. Film naprosto nesrovnatelný, komerčně přihlouplý, doporučuji číst.

ZaS

Anglosasská poetika není to pravé ořechové. Louskáček hodně připomíná Alenku a její trip do říše divů. Adorace vojáčků (ať cínových nebo skutečných) mi vysloveně vadí. Za mě zklamání.

ladyfromskye
29.12.2018

Příběh je to moc krásný, magický, vonící Vánocemi, ale to provedení (Euromedia Group, k. s. - Knižní klub, 2013)! Tak ošklivě ilustrovanou knížku jsem už dlouho neviděla! Vůbec jsem se nemohla soustředit a využít vlastní fantazie nebo krásných obrazů z filmových verzí. Doufám, že do své knihovny najdu hezčí vydání!

barcc85
19.06.2018

Krásné ilustrace, milý příběh... pro děti jako stvořené.

kolacky
27.04.2018

Nejhezčí vydání je s obrázky paní Berkové. Dostala jsem ho k nejkrásnějším Vánocům, v deseti letech, jako by to bylo napsané přesně pro tenhle věk...

Daniel2009
26.12.2017

Tento příběh se mi hrozně líbil. Určitě doporučuji.

Brambram
10.03.2014

Příběh jako takový není špatný,ale pro dnešní děti se mi zdá už přežitý, u nás nebodoval.

bibi.r
22.12.2013

Velmi pěkný vánoční příběh, který se pro dané období svkěle hodí.
V ruce mám vydání z roku 2013 s ilustracemi Mariny Richterové. Mně osobně se velmi líbí, ale přiznám se, že u dětí bych si s nimi moc jistá nebyla.