brabofka brabofka komentáře u knih

Znamení Jidáš Znamení Jidáš Vlastimil Vondruška

Prostě klasika. K tomu se snad už nedá ani nic jinýho napsat... klídek, oddychovka, relax. Příjemné čtení. Jediné co mě trošku mrzí je to, že pan Vondruška nezačal od začátku ale příběhy přeskakují. V této knize je čerstvým vdovcem a přitom už před touto knihou vyšli příběhy kde byl zase čerstvým otcem a manželem své 2. ženy.....
Je v tom trochu zmatek, zvláště když na začátku každého příběhu, kdy autor představuje postavy, píše, že v minulosti někomu pomohl Oldřich nebo někdo pomohl Oldřichovi.....

09.05.2014 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Série uzavřena. A stálo to za to. Skláním se před spisovatelčinou fantazií a umem dotáhnout vše do konce a všechno vysvětlit. Faktem je, že i čtenáři spolu s HP rostou, a poslední díl už není pro ty menší... Je to opravdu od začátku do konce jízda, plná napětí, akce a bohužel i mrtvých :-( A potom co jsem měla možnost přečíst celou sérii a zkouknout první dva díly ve film. podobě, si stojím za názorem, že film se knížce prostě nevyrovná. JKR to měla parádně vymyšlené, do poslední tečky :-)
PS škoda, že to skončilo. Celou sérii jsem přečetla za necelé dva měsíce, a byla to jízda od začátku až do konce!

05.12.2013 5 z 5

Přítelkyně z domu smutku Přítelkyně z domu smutku Eva Kantůrková

Otřesné svědectví, jak se minulý režim choval ke svým odpůrcům. O to víc děsivější je to, že je to žena. Další ze svědectví, která by se neměla nechat zapomenout, a čas od času si je připomínat. Člověk by se měl naučit poučit se ze svých chyb.

25.04.2013 5 z 5

Můj celkový dojem z knihy je maličké zklamání. Čekala jsem hororový příběh s prvky fantasy. První 1/3 knihy tomu tak odpovídala. Pak se vše jakoby vysvětlilo a začal příběh plný dobrodružství a napětí. Nicméně, to vše byla "pohádka". Pro fanoušky Harryho Pottera si myslím, že je tohle celkem líbivá alternativa. Název, přebal i anotace na přebalu prostě nabízejí knihu jako hororový téměř detektivní příběh, což mě trochu zklamalo. Ale jinak je to čtivý, skvěle napsaná kniha.

18.04.2013 4 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Kniha co mě naprosto uchvátila. Na podzim jsem bohužel viděla film, přesto jsem si knihu daleko víc užila. Ty detaily a popisy jsou prostě daleko lepší než ve filmu (ať už švédském nebo nově americkém). Následující dva díly jsou jenom vygradováním celého příběhu a myslím že mít doma celou trilogii stojí za to! :-)

14.03.2013 5 z 5

Moucha Moucha Dominik Dán

Klasický příběh od D. Dána. Nezklamal, spíše překvapil. Škoda jen, že v ČR jich vyšlo tak málo. A na slovenský originál nemám odvahu. I když, za chvíli asi nastanou abstinenční příznaky na četbu tohoto druhu a tak mi nic jiného asi nezbyde.

01.03.2013 4 z 5

Kněz Kněz Ken Bruen

na knížku mi stačili dvě odpoledne. Je čtivá, jen mi přišlo všechno vzaté "hopem". S vrahem je hotový raz dva, konec samozřejmě dává možnost pro další pokračování.... jako oddechová knížka do metra nebo autobusu. Přesto příště dám radši přednost třeba Taně French a jejímu vyobrazení Irska.

10.10.2012 3 z 5

Na Věrnosti Na Věrnosti Tana French

Krásně čtivá detektivka. Konec byl trochu zklamáním, čekala jsem nějaké napětí až do konce a ne že se cca 100 stránek před koncem dozvím kdo to byl. Pořád jsem čekala NĚCO... a ono to nepřišlo.
Přišlo mi jako kdyby autorka nevěděla jak to ukončit tak to tak nějak zaonačila.... spousta teorií, spousta podezřelých, spousta doměnek které mě odváděly od děje a naznačovaly .... 4h jen pro ten konec.

28.09.2012 4 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Jedna z mých prvních knížek od tohoto autora. Asi jako jedna z mála, která se mu povedla.

12.04.2012 3 z 5

Bestie Bestie Dominik Dán

autor opět nezklamal. super román, napětí až do poslední stránky!

12.02.2012 5 z 5

Cela číslo 17 Cela číslo 17 Dominik Dán

tak tohle se mi už dlouho nestalo abych knihu přečetla za dva dny, a doslova jedním dechem. SUper, už se těším na další knihy od tohoto autora!!!

30.01.2012 5 z 5

Nalezená minulost Nalezená minulost Helen Epstein

Knihu jsem "zhltla" doslova za pár dní. Biografický román, kde autorka popisuje osudy tří žen v historii své rodiny (matku, babičku a prababičku) je krásnou příručkou dějin Čech (nejen židovských). Je to určitě lépe čtivé než Glazarova Treblinka. Až se někdy nechce věřit, že všechny ženy opravdu žili :-)

18.01.2012 5 z 5

Dárkyně Dárkyně Patrick Lynch (p)

kniha napínavá, čtivá až na ten konec. Konec byl utnut a ne zcela vysvětlen, očekávala bych že bude osvobození zajatkyně vykresleno trochu jinak a ne na 4 řádcích vysvětlením jen tak mimochodem. S tím si autor mohl dát trochu práce. za celkové napětí a čtivost dávám 80%, posledním 20 stránkám bych ale dala tak 30%.

05.01.2012 4 z 5

Smrt talentovaného ševce Smrt talentovaného ševce Václav Erben

první seznámení s Michalem. Nejdříve jsem viděla film, kde Jiří Kodet je prostě neodolatelný a pak se teprve dostala ke knížce, oboje bylo fantastické :-)

13.12.2011 5 z 5

Ďáblův sluha Ďáblův sluha Vlastimil Vondruška

Nebylo to špatné. Prostě oddychovka. Mimo dnešní realitu, příjemné prostředí středověku. Stejně jsem ale místy měla pocit jakoby tam ta naše doba lehce zasahovala. Nevím zda v té době bylo nachlazení (vždyť museli být otužilí z těch studených hradů, cest a nebo prostých chalup). A také už mi po tom bezpočtu přečtených příběhů lezl lehce pan Oldřich na nervy. S tou jeho logikou, kterou nikdy zcela nevysvětlil, a tím jeho oddáním logice a realitě oproti tehdejší moci víry. Ale jo, právě proto je to tak populární a bohužel to v těch posledních dílech vypadá. Knihy jdou na trh jedna za druhou a kvalita střídá kvantitu. Tento díl je ještě jeden z počátku toho všeho a podle toho je to taky takové. Jak jsem psala, oddechové. Málo postav, kde každý měl důvod a možnost a teď babo raď. Na mě moc zbytečně natahované. Asi si dám od Oldřicha trochu oddych. Jednou za čas proč ne, ale číst to v sérii bych už dnes nedala.

14.01.2024 4 z 5

Havířovina Havířovina Iva Hadj Moussa

Ani nevím jak jsem se ke knize dostala. Nicméně, opět jsem si potvrdila, že hodnocení zde na DK něco značí. Modrá je dobrá. Nic víc. Nějak jsem od knihy aspoň něco čekala, a ono to nepřišlo. Potřebovala zaznamenat nějaké své nesourodé myšlenkové pochody? Příběh opuštěné, rozvedené ženy, bydlící toho času u rodičů, není ani příběhem. A pátrání po historii domu jménem Havířovina, není pátrání. Přijde mi divné, že na vesnici se nic neutají, takže to co provádí hlavní hrdinka, ví do druhého dne všichni, ale víc nic najednou nikdo neví? Nikdo? A musí čekat, až přijede ta z Prahy aby jim to vypátrala...
Styl vyprávění příběhu "teď mě něco napadlo" mi nesedí. Ostatně neseděla mi celá kniha. Odložit ji, mi bránil fakt ze jsem zvědavá a současně jsem pořád čekala, že se něco stane. Nestalo. Další knihy autorky asi prozatím zkoušet nebudu.

10.11.2023 3 z 5

Relikvie Relikvie Lincoln Child

Příběhu se nedá nic vytknout. V první chvíli mě odrazovala nahuštěná písmenka a tolik stran. Přesto se příběh relativně rychle rozjel a až na pár škobrtnutí, v podobě zdlouhavějších popisů všeho možného, jel až do finále. Občas jste si tedy museli něco domýšlet, občas je to dodatečně v dalším ději vysvětleno. Opravdu hororově laděný příběh z Newyorského muzea přírodních věd. Bylo docela fajn, číst příběh, který se odehrává v 90.letech v nichž byl také napsán. Bez všech těch mobilů, internetů a všeho možného. A hlavně i postavy se chovají podle toho. Nejednají stylem, všechno vím, všechno znám a co ne zjistím. A když ne na gůglu, který vlastně neexistuje, vyřeším to tak nějak ... už jsem se nedávno zmínila, že tyto hororové příběhy nemusím. Tohle je spíš thriller s prvky scifi..? Proč ne. Další příběhy asi zatím hledat nebudu, s ohledem na frontu ke čtení. Ale až nebude co, ráda zase sáhnu po dalším díle.

29.10.2023 5 z 5

Pech Pech Klára Aycox

Jako prvotina to není špatné. Co je zavádějící, je anotace knihy. Sice uvádí, že se příběh odehrává v Liberci atd. Ale jaksi zapomněli doplnit, že to je jen jedna ze tří částí. Mají společného jmenovatele Olivera Pecha. Takže mě zmátlo, když liberecká část skončila, a to ještě ne zcela jasně a děj se posunul v čase dál a do Plzně. Hovorový styl byl fajn, dokud se nedošlo pravedo té Plzně. Chápu autorku, že potřebovala ukázat jazykové odlišnosti ale vkládat do téměř každé věty "copa", "tuten" nebo "japa" bylo i na mě dost.
Jak jsem pročítala komentáře níže i ostatní měli s tímto problém. Avizovaný překvapivý konec zas až takový nebyl. Tak nejakjsem něco takového na závěr čekala.
Nicméně kdyby si s tím dala autorky víc práce a každý příběh více vykreslila, mohla mít zaděláno rovnou na 3 knihy.
Množství postav, které příběh nijak neposunuly, neovlivnily ale byly tam, byl občas i na mě moc. Pořád jsem hledala kdo je kdo, kdo se propisuje napříč a kdo tam co dělá. Zbytečně moc lidí.

25.08.2023 4 z 5

Víno z hroznů Víno z hroznů Ladislav Štaidl

No možná přeci jen měl nějakého toho kamaráda spisovatele přizvat. Kniha je psaná "tak jak přijde na mysl". A je evidentní, že p. Štaidl se potřeboval vypořádat s určitými lidmi, a nakonec si trochu ještě načechrat ego. Nepřehledný sled toho s kým byl, nebyl, koho měl rád, komu půjčil peníze a tak. I na Ivetu dojde. Za mě, kdyby kniha nevyšla, nic se nestane.

16.08.2023 1 z 5

První republika - Jak žily hvězdy První republika - Jak žily hvězdy Blanka Kovaříková

Mile napsané, zajímavé. Dozvíte se mimoděk spoustu dalších zajímavých věcí. Potěšilo mě, že z toho není bulvár. Určitě si najdu i další knihy autorky.

01.04.2023 4 z 5