bovinka bovinka komentáře u knih

Praga Piccola Praga Piccola Miloš Urban

Pro mě lehce těžkopádné, knížka me začala bavit až na posledních cca 50ti stranách, což je škoda

23.05.2013 3 z 5

Tajný deník Adriana Molea Tajný deník Adriana Molea Sue Townsend

Moje oblíbená kniha. První díl čtený snad 20x. A pokaždé se neudržím smíchy. Postupem času mi docházely některé vtípky a narážky. a hláška Už mám zase uhra, to už je můj osud, myslím, že jedno vášnivé pomilování by mi zlepšilo pleť - mi několik let visela nad postelí:-)

28.02.2013 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Můj druhý Nesbo... jelikož mám v knihovně ještě jednu knihu, dám mu šanci. Ale pak už končím. Ve srovnání se všemi severskými hity je nejslabší- nemůžu si pomoct. Skoro tři týdny jsem se začítala. Zajímavý mi přišel konec. Rozuzlení má skvělá, ale to mi přijde málo.

26.02.2013 3 z 5

Štěně k Vánocům Štěně k Vánocům Megan Rix

Náhodou jsem narazila na tuto knihu při mých toulkách po knížkách o psech. Anotace mě zaujala a knížka nezklamala. Všem pejskomilům či zvířátkomilům doporučuji

13.02.2013 5 z 5

Já a moje smečka Já a moje smečka Ivana Syručková

Knížka je uváděna jako dětská nebo pro pejskaře. Moc jsem si u ní odpočala, nádherné fotečky.

01.02.2013 5 z 5

Vraždy ve Villette Vraždy ve Villette Ingrid Hedström

Asi tak, jsem zklamaná. Četla jsem výborné recenze,ale výsledek mi přišel jako velmi plánovaně sestavený. Mnoho motivů, zločinů. Zajímavá mi přišla jen hlavní hrdinka vyšetřovací soudkyně Poirotová.

25.01.2013 3 z 5

Udělej si ráj Udělej si ráj Mariusz Szczygieł

Zajímavé přečíst si o nás Češích psané někým zvenku. Dost jsem se bavila. Kouzelný článek o hymnách:-)

06.01.2013 5 z 5

Copak naše babi! Copak naše babi! Ilse Kleberger

Výborná dětská knížka. Myslím, že by měla znovu vyjít, aby si ji užily další děti

30.12.2012 5 z 5

Mafie v Praze Mafie v Praze Michal Viewegh

Perfektní detektivka, zápletka. Napínavé

28.12.2012 5 z 5

Pohádky po telefonu Pohádky po telefonu Gianni Rodari

Dnes jsem zjistila, že znovu vyšla tahle půvabná vtipná kniha. Velice doporučuji

19.12.2012

Stín katedrály Stín katedrály Miloš Urban

Pro mě první Urbanova kniha. Velmi čtivé a chvílemi až strašidelné

11.12.2012 4 z 5

Vražda na apríla Vražda na apríla Lee Harris (p)

Další "jeptiškovský příběh". Uděluji mu nejvyšší hodnocení, zajímavý námět, řešení a vyústění, bavila jsem se celou dobu

09.12.2012 5 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

V posledních letech považuji tuto knihu za nejlepší, co jsem četla. Ano knížka je tragikomická, ale já se bavila.... tak strašně moc jsem v tom viděla herecké historky, které vyprávěla moje babička. Viděla jsem též i divadelní představení a nadchlo mě. Nicméně jsem ráda, že knihu jsem četla jako první.

18.11.2012 5 z 5

Dům na pláži Dům na pláži James Patterson

Musím oblíbenému autorovi za tuto knihu dát jen jednu hvězdičku. Opravdu- příběh, zápletka a rozuzlení velmi primitivní.

12.11.2012 1 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Milá vzpomínka na dobu dětství a na to, kdy mi čítávala babička

30.10.2012 5 z 5

Prasklé zrcadlo Prasklé zrcadlo Agatha Christie

Na tuhle knihu jsem se těšila x let, protože jsem viděla film. No, jsem asi zklamaná, toto je druhá Agatha, která se mi úplně dobře nečetla. "Rozjelo"se to na posledních cca 50 str. To je škoda.
A ještě mě tu na databázi dojal ten štítek senioři. Vím, že Slečna Marplová není mladá, ale zařadit knihu pod štítek senioři mi přijde divné. Asi tak jako bych O letadélku Káněti dala pod štítel letectví.

02.10.2012 3 z 5

Líbánky Líbánky James Patterson

Bála jsem se, aby kniha podle názvu nebyla "sladká", tak jako tomu bylo u Deníku. Ale opět nejsem zklamána. Perfektní, rychlý děj.

13.09.2012 5 z 5

Miluj mě navždy Miluj mě navždy Johanna Lindsey

Uf, pro mě muka, dostala jsem ji jako dárek. Jediné + čte se to dobře, ale od začátku již vím, co můžu čekat a jak se příběh vyvine. Patří to mezi knihy, které musím hodnotit tako odpad

12.09.2012

Vražda na Den práce Vražda na Den práce Lee Harris (p)

Při prvních stránkách této knížky jsem měla pocit, že se nezačtu. Přišlo mi to těžkopádné-což u Harrissové neznám. Pak ale opět zvítězila zvědavost a knihu jsem zhltla a doporučuji.

27.08.2012 5 z 5

Anna v Summerside Anna v Summerside Lucy Maud Montgomery

Jedna z knih o Anně, která mě bavila asi nejmíň. I když po x-tém přečtení v ní nacházím zase tu Annu, která pro mě znamená život, štěstí, humor, lásku, smích a fantazii.

16.08.2012 4 z 5