Pohádky po telefonu

Pohádky po telefonu https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/142722/bmid_pohadky-po-telefonu-Tnr-142722.jpg 4 45 8

Italského autora, nositele Andersenovy ceny, není třeba českému čtenáři představovat – tedy pokud je mu víc než třicet let. Tolik let totiž uplynulo od vydání jeho slavné knihy Pohádky po telefonu. 63 krátkých, ale vždy vtipných, moudrých a originálních pohádek nyní vychází znovu, ovšem se zcela neobvyklým ilustračním doprovodem. Nakladatelství LIKA KLUB se k vydání této knihy spojilo s organizací CELÉ ČESKO ČTE DĚTEM a jejím prostřednictvím oslovilo děti z celé republiky, aby si pohádky ilustrovaly samy. Z více než 1200 ilustrací pak byly vybrány ty nejzajímavější a díky kouzelné grafické úpravě knihy se jim dostalo profesionálního zpracování. Vznikla tak veselá barevná kniha, plná legrace, nápadů a radosti. Kdo by si nechtěl číst o paláci ze zmrzliny či o bonbonovém dešti, koho by nezajímaly příběhy o holčičce, co pořád padala nebo o klukovi, který stále něco ztrácel... Krátké pohádky jsou zvláště vhodné pro čtení dětem nebo pro začínající čtenáře.... celý text

Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Lika klub

Favole al telefono , 1978

Lilda
08.06.2022

Jedna z mých nejoblíbenějších dětských knih. Skvělé fantazijní prvky brané jako samozřejmost - zasazené do reálného světa. Moje potenciální děti tato kniha nemine :D.

Lessana
27.06.2020 4 z 5

Kniha, ktorá tvorila súčasť našej domácej detskej knižnice. Pamätám si, ako som z nej kedysi jednu rozprávku recitovala na súťaži Hviezdoslavov Kubín. Nepýtajte sa ma ale ktorú... už neviem. Viem ale, že najväčšmi som sa bála toho, či pred samotnou recitáciou správne vyslovím meno autora :))).

Varjohukka
22.11.2019 5 z 5

Jedna z nejoblíbenějších knih mého dětství.

martini.ce
31.10.2019 4 z 5

Knížku jsem dostala od kamarádky, jako vzpomínku na její oblíbenou část dětství. A začala jsem ji číst až s vlastními dětmi. Každá pohádka je jiná, smutné, vtipné, nelogické, některé podivné... Ale v postýlkách je vždycky ticho nebo chichotání nebo dohadování, kterou budeme číst teď. A je to naše nejoblíbenější kniha před spaním už asi 5 let. Baví děti i maminku (což se u všech dětských knížek říct nedá :))

Petja
17.09.2019 5 z 5

Pohádky jsou stručné (max. 3 stránky, některé mají třeba jen půl stránky), protože je tatínek během služebních cest vypráví každý večer po telefonu své holčičce, která bez pohádky od táty neusne. Příběhy jsou velmi originální, některé vtipné (např. Planeta pravdy O lidech z másla), některé jsou i smutné (např. O zedníkovi z Valtelliny), několikrát jsme musely číst např. o Paláci ze samé zmrzliny nebo o Paláci na rozbíjení.
Četla jsem je pětileté dcerce, ale myslím, že některé mají složitější pointu a jsou až pro školáky. Měli jsme ji půjčenou z knihovničky v léčebně, pokud na ni narazím v antikvariátu nebo v knihkupectví, pořídím ji domů.

ilicka
26.09.2015 5 z 5

Vyvážená kombinace poučných, nonsensových i dospělých pohádek. Jako dítě jsem si nejvíce užívala třeba Palác na rozbíjení, o patnáct let později mě svou brutální upřímností rozsekal příběh Tety Ady. K Pohádkám po telefonu se opravdu ráda vracím.

Yalka
06.01.2013 5 z 5

Nádherná kniha! Stálice mého dětství. 200 %.

bovinka
19.12.2012

Dnes jsem zjistila, že znovu vyšla tahle půvabná vtipná kniha. Velice doporučuji

pohádky pro děti

Gianni Rodari
italská, 1920 - 1980
2009  89%O statečném Cibulkovi
1963  92%Jasmínek v zemi lhářů
2012  88%Pohádky po telefonu
2016  90%Pohádky na hraní
1985  100%Pohrajme sa s rozprávkami

Kniha Pohádky po telefonu je v