bovinka bovinka komentáře u knih

Vražda na den Svatého Patrika Vražda na den Svatého Patrika Lee Harris (p)

Po dlouhém pátrání jsem ji sehnala. Jako vždy, zápletka dobrá a napínavá. Jen konec mi přišel lehce zamotaný a nepřehledný, proto dávám jen 4****

17.08.2011 4 z 5

Žofka Žofka Miloš Macourek

Žofku jsem poprvé četla, když vycházela na pokračování v Ohníčku. Těšila jsem se pokaždé na další číslo a další příběh. Kouzelné čtení a super ilustrace a taktéž Večerníček. Přiznám se, nejsem obdivovatelka A. Borna (asi za to může výstava ve třetí třídě, kdy jsem se těšila na dětské obrázky a viděla samé abstraktní obrazy a hrozně mě bolela hlava), ale jeho Večerníčky miluju

14.08.2011 5 z 5

Viděla jsem vraždu Viděla jsem vraždu Agatha Christie

Přidávám se k názorům, že tato kniha byla oddechovka. Pro mě napínavá.

06.08.2011 5 z 5

Hodina tance a lásky Hodina tance a lásky Pavel Kohout

Kniha skvělá, hluboce mě zasáhla. Film, který byl podle ní natočený byl proti tomu velmi slabý.

30.07.2011 5 z 5

Kočka a myš Kočka a myš James Patterson

Pro mě asi zatím Pattersonova nejdrsnější. Ale taky velmi skvělá!

29.07.2011 5 z 5

Jack a Jill Jack a Jill James Patterson

Mě tahle kniha šokovala asi nejvíc. Spousta zvratů. Dobře se četla

15.07.2011 5 z 5

Pošta od Mary Pošta od Mary James Patterson

Další Pattersonova kniha. Zajímavá. Moje první s Alexem Crossem. Ty předchozí se mi četly líp.

07.07.2011 4 z 5

Pátý jezdec Pátý jezdec James Patterson

Dávám 5*, i když je pravda, že ze tří knížek od Pattersona, co jsem zatím četla, byla asi slabší. Nicméně velmi napínavá. Mám nového oblíbeného autora

27.06.2011 5 z 5

První musí zemřít První musí zemřít James Patterson

Byla to moje první kniha tohoto autora a opravdu mě zaujala, takže se rozhodně nebráním číst jeho další knížky. Jediné, co mi vadilo, byly časté překlepy a chyby. Např. slovo "klijent". To jsem opravdu ještě nikdy neviděla

14.06.2011 5 z 5

S rukama na uších S rukama na uších Jana Makovcová

Právě jsem dočetla druhou knihu Jany Makovcové a přiznám se, že na mě z ní padl smutek. Narozdíl od první nečiší kniha humorem , ale spíš smířením se situací. Ono popisujte neustále vtipně zážitky a boj s autistickými dětmi. Autorka má můj obdiv, že ještě při vší té péči o syny dokáže skvěle psát a podporovat jiné rodiče.

13.06.2011 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Souhlasím s tím, že Milénium bylo lepší. Ale určitě jsem se perfektně začetla

06.06.2011 5 z 5

15 pátračů 15 pátračů Jan Zábrana

Bylo zajímavé přečíst si detektivní povídky od různých autorů. Je ale fakt, že některé už v dnešní době byly trochu vyčpělé. Agatha je nadčasová a McBain se mi líbil. Byla to první jeho detektivka- či povídka, kterou jsem četla.

22.05.2011 3 z 5

Abeceda strachu Abeceda strachu Jenny Berthelius

Jsem nadšená. ! Abeceda strachu mi dala zabrat, opět kvůli miniaturnímu písmu. Ale jinak to bylo perfektně vymyšlené. A Muž s kosou opravdu brilantní. Vzhleden k době, kdy kniha vyšla, nepůsobí vůbec "vyčpěle"

10.05.2011 5 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Pro mě trochu těžkopádnější..., ale nebyla špatná. Konečně vím, co je to "zalehnout na matrace"

27.04.2011 4 z 5

Brusinky Brusinky Barbara Nesvadbová

Nevím, jak přesně to charakterizovat. Nesvatbová nepatří mezi mé oblíbené. Knížka mi přišla povrchní a neustále se točila dokola. Zasmála jsem se upřímně jednou.

26.04.2011 3 z 5

Rozsudek smrti Rozsudek smrti Donald Bain

Príběh a zápletka zajímavá. Ale asi televizní zpracování je lepší. Navíc mě nenadchl překlad - nebo spíš nelíbila se mi určitá hovorová slova použitá v textu.

06.04.2011 3 z 5

Co mně ryba vyprávěla Co mně ryba vyprávěla Alena Vostrá

Kouzelná dětská knížka. Pamatuju si, že mi ji koupila babička v trafice v sešitkovém vydání za 1Kč. Četla mi ji pořád dokola. Brala jsem si ji do lázní, kde mi ji "ukradly" děti. Teprve před pár lety jsem ji znovu objevila a jako infantilní dítě jsem si ji letěla skoro ve 30:-) koupit. Doporučuji pro malé čtenáře. Rybka je chytrá a děti se s ní hodně naučí:-)))

29.03.2011 5 z 5

Román pro ženy Román pro ženy Michal Viewegh

Úžasná:-). Měla jsem ji na dovolené a opravdu se mi líbila. Doporučuji

27.03.2011 5 z 5

Účastníci zájezdu Účastníci zájezdu Michal Viewegh

Četla jsem ji potom, co jsem slyšela dost negativních názorů. Ale já byla nadšena. Perfektní knížka. I film se povedl

27.03.2011 5 z 5

Zapisovatelé otcovský lásky Zapisovatelé otcovský lásky Michal Viewegh

Perfektní. Velmi vtipné vyprávění z autogramiády.

27.03.2011