Pošta od Mary

Pošta od Mary https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/18819/bmid_posta-od-mary-G1X-18819.jpg 4 128 18

Alex Cross série

Sérii vražd odstartovala v Beverly Hills smrt známé producentky právě v době, kdy Alex Cross splnil své rodině dávný slib a odletěl na krátkou dovolenou. Byl odvolán, protože po první vraždě následovala vražda známé herečky a nato další. Po každém takovém masakru dostane jeden z novinářů místního deníku e-mail, v němž je způsob vraždy popsán do nejmenších podrobností a policie marně pátrá po osobě, která tyto dopisy pod jménem Mary Smithová odesílá. Klíčem k případu je pochopení smyslu brutálních vražd, jejichž oběti jsou většinou matky jednoho či více dětí, a to je právě kámen úrazu všech policejních teorií. Alex Cross, který v těchto dnech prožívá v soukromém životě obtížné období, musí odložit všechny osobní problémy stranou, dokud se mu nepodaří odhalit pachatele a zabránit dalším plánovaným vraždám.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Alpress

Mary, Mary , 2005

Stanas513
25.11.2023 5 z 5

Opět jedna pěkná detektivka. Alex Cross mě zatím nikdy neunavil a čte se mi velice dobře. Co jiného k tomu říct?

petraj30
02.02.2021 5 z 5

Tak tohle byla bomba. Byl to velmi zajímavý příběh, ze kterého mi šel mráz po zádech.
Myslím, že bylo jasné, že vrahem asi nebude žena. Ovšem kdo byl skutečným vrahem jsem nepoznala, ale nebyla jsem až tak daleko se svými odhady. Motiv byl pro mě velkým překvapením, tak trochu mi to připomnělo Agathu Christie.
Nevím jestli se dá říci, že se u Alexe Crosse otevírá nová etapa jeho života, vše je jen tak lehce nastíněno, co se bude v budoucnu ještě řešit a dít. Ale upřímně jsem z té jeho práce rozpačitá. Tu bych změnila hned a vrátila se zpět k policii.
Vážně to byl moc zajímavý a nevšední případ. Po minulém díle to je top. Moc se těším na další.

koki.veru
05.12.2020 5 z 5

Opět další krásný díl z této série. Pěkný příběh, zajímavá zápletka.

oleg
31.10.2020 5 z 5

Já mám Alexe Crosse ráda, má to spád a hezky se čte, jdu na další

kolacky
15.05.2020 5 z 5

Tak se mi to líbí, jedna knížka, jeden příběh, jeden dopadený vrah. (Nebo více případů a tolikéž dopadených vrahů...) Vynikající Alex Cross.

konicekbily
05.04.2019 4 z 5

Další kousek mého oblíbeného autora přináší novinku (zatím jsem nikde podobnou nenašel) v podávání zpráv sériového vraha. Nad závěrečnou scénu, kterou samozřejmě hrdina přežije, mi zůszával rozum stát.

nai.ivka
06.02.2019 4 z 5

Přijde mi, že ty knížky jsou čím dál kratší.

Costanzo
06.10.2018 5 z 5

Sérii s Alexem mám obzvláště ráda. Už mám přečtených v tuto chvíli 11 knih a občas nevycházím z údivu, kam na ty zápletky Patterson chodí. Za mě opravdu povedené. Obzvláště oceňuji "rychlý děj" a žádné zbytečné vykecávání se. Každá z knih se mi zatím výborně četla, knihy mají děj a spád. Někdy vraha odhalíte a někdy ne. A i když vraha odhalíte, stejně pořád nechápete motiv. Dost dobré.

moudivlacek
29.06.2018 4 z 5

Zajímavý díl, i když minulé se mi asi líbily víc, také jsem velice brzy přišla na správného vraha, bylo to docela průhledné. Ale každopádně na své jsem si přišla. Jsem zvědavá, jak se bude dále vyvíjet osobní život Alexe, a jestli Alex nebo Sampson přijme nabídku toho druhého.
Pokračuji v sérii.

martin9929
31.05.2018 5 z 5

Tahle série mně velice zaujala. Opět nechybí napětí.

Nimunka
24.04.2018 3 z 5

Za mě jedna ze slabších od Pattersona. Ale četlo se samo.

veveronka
10.03.2018 5 z 5

Super,jako vždy přečtené jedním dechem

Kerberos
20.06.2017 4 z 5

Dobré.po posledním dílu zlepšení

ivoiro
19.05.2017 5 z 5

Super příběh. Kniha mě zaujala okamžitě.

Evus
03.12.2013 4 z 5

Mistr detektivek Patterson opět předvedl, že své řemeslo opravdu ovládá

pamica
19.11.2012 5 z 5

Kniha se mi líbila-jako zatím všechny předešlé a vřele všem doporučuji!Líbí se mi taková "rodinná atmosféra", kdy se neřeší čistě jen rozběhnutá série vražd v Hollywoodu, ale i zázemí Alexe Crosse jako např soud o opatrování jeho malého syna. Konec dává tušit zajímavé pokračování v jeho rodinné situace, za což jsem moc rád!

JaneTrestry
21.08.2012 5 z 5

Přečteno za jeden jediný den. Úžasná další kniha od tohoto autora. Konec je velmi překvapivý. Teda mě to velmi překvapilo, i když jsem věděla, že vrahem je někdo jiný než zatkli. :)

bovinka
07.07.2011 4 z 5

Další Pattersonova kniha. Zajímavá. Moje první s Alexem Crossem. Ty předchozí se mi četly líp.