Kočka a myš

Kočka a myš https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2637/bmid_kocka-a-mys-R6W-2637.jpg 4 176 21

Alex Cross série

Jakmile začne Alex Cross zjišťovat, že stojí za to žít, jakmile konečně překoná depresi, do které upadl po smrti své ženy, je povolán na Lincolnovo nádraží, kde zuřivý šílenec střílí do davu cestujících. Psychopat Gary Soneji se chce proslavit a přeje si, aby byl Alex Cross při tom. Bude to jeho vrcholné číslo?

Literatura světová , Horory , Romány

Vydáno: , Alpress

Cat and Mouse , 1997

petraj30
23.11.2020 5 z 5

Další skvělá kniha. Řekla bych, že je to každým dílem lepší a napínavější.
Líbí se mi sledovat všechny postupy a myšlenky Alexe Crosse. Teď to byla tak trochu ich forma na druhou, ale neméně zajímavá.
Možný Spoiler - nevím, jestli je přímo spoiler, když ani já nevím, jak to všechno skončí, ale pro jistotu... Vždy když začnu číst nějaký další případ, říkám si jak to a Alexem a jeho úžasnou rodinkou a přáteli (které mám v oblibě díl od dílu víc a víc) dopadne, protože už několikrát se ocitli na pokraji smrti. U Alexe si jsem téměř jistá, ale ti ostatní...Vadí mi ta utlačovanost, spíš jen náznakem a v rámci možností. Prozatím. Ale Alex by si zasloužil už nějaký ten pěkný konec.
Jinak opět výborně napsané a zajímavé případy. Možná bude o jednu starost míň, ale člověk nikdy neví, kdo kde zrovna číhá.
Jsem zvědavá na další díl, protože tu byl otevřený konec. Úžasné

kolacky
05.05.2020 4 z 5

Příběh jako obvykle - dobrý a skvěle zpracovaný. Jenomže...
Nepočítám chybějící čárky, háčky či uvozovky. Ale WTF : tenisky patřili? zprávy o Piercovy? krysy si vyrazili? Odleťel??? A vrchol - Virdžínie???
Korektora a sazeče bych zmlátila bejkovcem.

Stanas513
19.04.2019 5 z 5

Opět dobré čtení, i když s otevřeným koncem. Už se těším na další díl.

Pigface
06.03.2019 2 z 5

Další dílko z košaté serie Jamese Pattersona, popisující osudy detektivního esa Alexe Crosse. Atraktivní zápletka seriových vrahů táhne, táhne, ale knihu sama neutáhne. Nevím, jestli Patterson záměrně volí jednoduchou, schematickou formu vyprávění a text je složen víceméně z jednoduchých, krátkých vět nebo je to dílo překladatele. Sázím na první možnost a je mi to líto, protože námět si zaslouží víc. Z knihy je cítit komerce, už jen z obliby dávat věcem značky, nejlépe zavedené a drahé. A především jsem nabyl dojmu, že Patterson je sám o sobě značka, asi i drahá a dobře šlapající firma. A na čtenáře se trochu zapomíná. Mnoha čtenářům styl sedí, já bych asi chtěl trochu víc.

Costanzo
08.09.2018 5 z 5

Jednoznačně zatím nejlepší kniha s Alexem Crossem. Svižná, výborně se čte. V půlce nastává totální chaos, umírá Soneji, pak skoro i Alex a na scénu se přiřítí další magor. Konec knihy plný zvratů, nečekaných překvapení, výborné zakončení. Doufám, že i další kniha bude taková pecka.

veveronka
10.03.2018 5 z 5

Super,jako vždy přečtené jedním dechem

DickBach
03.01.2018 4 z 5

Četlo se to dobře, rychle, nikde ani vteřinka nudy, nicméně za tím vším dějem, napětím a štvanicí číhá myšlenka na překombinaci. Prostě tam bylo trošku moc shod okolností, trošku moc zvratů v poslední vteřince, trošku moc podpůrných berliček. Takže příběh pěkný, ale pan Patterson má prostě na víc. I tak děkuji.

Miruš
19.11.2017 5 z 5

...jen ne otevřený konec...

Renča352
03.11.2017 4 z 5

skvělá knížka

davas
13.10.2017 4 z 5

Určitě výborná kniha,která má propracovaný příběh ...čte se skvěle a krimi příběh je samozřejmě ukončen ,ale v závěru vám autor dá pozvánku k dalšímu dílu další záhadou ...za mne 4,5 *

Kerberos
20.06.2017 4 z 5

Hromadný vrah zasáhne tragicky do Alexova života.

moudivlacek
05.06.2017 5 z 5

Skvělý díl, řekla bych, že tato série je díl od dílu lepší a lepší. Od začátku napětí, prudké výkyvy klidu a boje hrdinů, neustále dějové šoky, a přitom si říkáte, že to musí skončit dobře, protože jinak by ta série skončila, kdyby tam nebyl Alex. Konec knihy pak napoví o čem bude další díl.
Tentokrát končí smutně a doufám, že i to se v dalším díle vyřeší.

Endy17
14.12.2016 3 z 5

Celkově bych řekl, že průběhy detektiva Crosse mají kvalitativně sestupnou tendenci. V tomhle je kromě nevídané brutality nepochopitelně často podrobně vyjmenovaný jídelníček celé rodiny, o stránkách jako vystřižených z červené knihovny ani nemluvě. Ale závěr je nečekaný, překvapivý - a rozhodně vybízející rychle sáhnout po dalším díle.

postrach
14.03.2016 5 z 5

Vybrala jsem si sérii- Alex Cross.Zatím mě nesklamala žádná ze čtyř,kterou jsem četla.Těším se,jak dopadne hon na psychopata jménem- Gery Soneji,i na odhalení totožnosti Jacka a Jill.Knihy tohoto autora,jsou děsivé.Zatím nejvíc,se mi líbyly první dvě.

koki.veru
08.10.2014 3 z 5

Četla jsem od tohoto spisovatele zatím jen první čtyři knihy ze série Alex Cross, ale musím říct, že tahle je z nich zatím nejslabší. Začátek mě docela bavil, ale přibližně od půlky knihy mi to připadalo jako slátanina. Doufám, že další knihy ze série budou lepší.

mfe
29.04.2014 5 z 5

Perfektní detektivka, fandil jsem Crossovi a bál jsem se, jak to dopadne s Christinou...

Kubíííína
28.04.2014 5 z 5

Patterson opět nezklamal. Přečteno jedním dechem, strhující, do poslední chvíle napínavé! Už se moc těším na další osudy Alexe Crosse! ;-)

Dumicek
27.09.2013 5 z 5

Opět naprosto luxusní čtení! No byla jsem v šoku,jak to vše dopadlo.Trnula jsem hrůzou a hltala stránku po stránce,abych se vše dozvěděla :)

Evus
25.03.2013 4 z 5

Opravdu vynikající příběh s nečekaným rozuzlením, ostatně jako téměř vždy u Pattersona

pamica
25.06.2012 5 z 5

Opravdu výborná kniha! Jsem nadšený, konec knihy mi způsobil málem infarkt :)