Booky84 Booky84 komentáře u knih

Kočka, která okusovala ušák Kočka, která okusovala ušák Lilian Jackson Braun

Opět pohodová a čtivá detektivka z mojí oblíbené kočičí série. Autorka tentokrát zvolila i zajímavé prostředí bytových architektů. Koko je stále boží a jsem ráda, že mu koncem knihy pořídil novinář J.Q. novou kamarádku Yum Yum.

21.01.2024 5 z 5

Herečka: Múza první republiky Herečka: Múza první republiky Jana Poncarová

Moje první kniha od autorky a pocity mám rozporuplné. Začátek mi přišel takový nudný, ale nechtěla jsem knihu úplně odkládat. Linka Jarmily Horákové se mi líbíla daleko více než ta Olgy, která mi neseděla a vlastně mě i rušila a byla mi tak nějak nesympatická. Kdyby byla kniha pouze o Jarmile, tak si myslím, že to bude lepší, protože ona byla opravdu úžasnou osobností.

20.01.2024 4 z 5

Kočka, která uměla číst pozpátku Kočka, která uměla číst pozpátku Lilian Jackson Braun

Po několika letech se opět vracím k této pro mě skvělé detektivní sérii. Jsem velká milovnice koček a Koko je prostě neuvěřitelný chytrouš a společně s novinářem J.Q. jsou správná dvojka a já se moc těším, až si opět přečtu všechna jejich dobrodružství.

18.01.2024 5 z 5

Černý diamant koruny Černý diamant koruny Marieluise von Ingenheim

Opět čtivá kniha jako předchozí díly. Zajímalo by mě, kolik ze svého života byla Sissi vlastně mimo Vídeň na svých cestovatelských dobrodružstvích a zda se opravdu tak moc zajímala o vztah Františka Ferdinanda a Žofie Chotkové.

13.01.2024 5 z 5

Spletité lži Spletité lži Angela Marsons

Opět skvělá, čtivá a prostě návyková detektivka, jako vždy se nešlo odtrhnout. Moc se mi líbila dějová linka Frostové a její dialogy s Kim, ty byly boží, stejně jako "tvrdohlavý" pes Barney. A těch posledních pár vět na úplném konci knihy?! Určitě se máme na co těšit a jsem moc zvědavá, čím nás autorka tentokrát překvapí.

09.01.2024 5 z 5

Co by kdyby: Popelka neobula střevíček Co by kdyby: Popelka neobula střevíček Sarah Mlynowski

Příběh o Popelce se mi líbil více než ten první o Sněhurce. Kniha svižně uhání a stránky letí, je to knižní jednohubka na večer. Bylo skvělé, že se Popelka nevzdává a konec byl překvapivý. Škoda, že není další díl.

06.01.2024 5 z 5

Nesmír Nesmír Karel Šiktanc

Knihu jsem četla na základě letošní čtenářské výzvy a mám z ní rozporuplné pocity - něco se mi líbilo, něčemu jsem naopak neporozuměla a bohužel se mi vůbec nelíbily ilustrace.

06.01.2024 3 z 5

Pinocchiova dobrodružství Pinocchiova dobrodružství Carlo Lorenzi Collodi

Moje první setkání s Pinocchiem, na které jsem se chystala už dlouhou dobu. V dětství jsem knihu nečetla a o to více jsem si její čtení nyní užívala. Kromě samotného příběhu jsou v knize i krásné ilustrace.

06.01.2024 5 z 5

Co by kdyby: Sněhurka nesnědla otrávené jablko Co by kdyby: Sněhurka nesnědla otrávené jablko Sarah Mlynowski

Milé a lehce dobrodružné vyprávění - jiný pohled na známou pohádku a třeba trpaslíci se mi tady líbili více a zrcadlo bylo moc roztomilé. Na knihu jsem narazila díky letošní čtenářské výzvě a jsem za to moc ráda.

03.01.2024 4 z 5

Tanec smrti Tanec smrti Karel Šiktanc

Po hodně dlouhé době jsem sáhla po verších a rovnou jsou to ty se smrtí. Právě ty mě zaujaly nejvíce - viz citace: "V člověku je dnes nenávisti na tři lidské životy."

02.01.2024 3 z 5

Podivuhodné příběhy Čtyřlístku 2000 Podivuhodné příběhy Čtyřlístku 2000 Ljuba Štíplová

Opět krásné příběhy mých oblíbených komiksových hrdinů. S nimi se člověk nikdy nenudí a hned zapomene na chmury.

02.01.2024 5 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Můj nejoblíbenější díl z celé série, kdysi jsem ho četla pořád dokola. :-) A nyní po tolika letech jsem prostě měla chuť a náladu si celou sérii přečíst znovu a rozhodně toho nelituji. Teď si dám od upírů a vlkodlaků krátkou pauzu a časem si přečtu pokračování.

02.01.2024 5 z 5

Famózní příběhy Čtyřlístku 2004 Famózní příběhy Čtyřlístku 2004 Jaroslav Němeček

Jak nejlépe zahájit nový rok než s knihou. :-) Tentokrát jsem sáhla po mých oblíbených komiksových hrdinech a opět nelituji. Vzhledem k tomu, že se jedná o dobrodružství z roku 2004, tam mi to přijde i takové symbolické. Nejvíce se mi líbilo Velikonoční překvapení a Faustův dům.

01.01.2024 5 z 5

Ples v Schönbrunnu Ples v Schönbrunnu Marieluise von Ingenheim

Opět krásný a čtivý díl ze života císařovny Sissi. Autorka píše lehce a poutavě.

30.12.2023 5 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Druhý díl mě z celé série vždy bavil nejméně. Přijde mi lehce nudný a zdlouhavý. Pořádná akce je tak na zhruba posledních cca 100 stránkách. Tenhle díl mi prostě přijde jako taková vysvětlující vsuvka a příprava na další pokračování.

29.12.2023 4 z 5

Pravý výlet pana Broučka do Měsíce Pravý výlet pana Broučka do Měsíce Svatopluk Čech

Přečteno v rámci čtenářské výzvy, jinak bych se ke knize nejspíš vůbec nedostala. Zajímavá a pro mě naštěstí i krátká satira, bohužel jsem se nemohla vůbec začíst právě kvůli stylu jazyka, ale nakonec jsem ráda, že jsem knihu přečetla a to jako e-knihu, kterou jsem si mohla stáhnout právě na Databázi knih, za což moc děkuji.

24.12.2023 3 z 5

Bordeří povídačky 2 Bordeří povídačky 2 Pavel Mondschein

Milé a humorné čtení stejně jako první díl. Kýnka a její štěňata jsou prostě skvělá a ani chvilku neposedí. S radostí jsem si přečetla nejen jejich různá dobrodružství. Krásné knižní pohlazení.

22.12.2023 5 z 5

Bordeří povídačky Bordeří povídačky Pavel Mondschein

Moc povedená kniha, která pohladí po duši a vykouzlí pohodu a úsměv na rtech a dokáže zpříjemnit den. Určitě je pro děti i dospělé. Těším se na další díl.

08.12.2023 5 z 5

Vyšší spravedlnost Vyšší spravedlnost Hans Rosenfeldt (p)

Po několika letech jsem si konečně přečetla další díl téhle série a to díky Čtenářské výzvě. Kniha byla čtivá a měla spád, jak už je zvykem. Autoři se i hodně rozepsali o soukromí postav, což je fajn, že se vše netočí pouze kolem vyšetřování případu. Vraha jsem samozřejmě neodhalila a ten konec?! Spadla mi brada a jsem hodně zvědavá, zda to bude v dalším díle vysvětleno.

03.12.2023 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

V tomhle deštivém a pošmourném období jsem měla chuť na nějakou pořádnou dávku romantiky, tak jsem po delší době sáhla po téhle sérii a jako vždy nelituji. Už sice dávno nepatřím do cílové čtenářské skupiny, ale stále mě příběh baví.

15.11.2023 5 z 5