Booky84 Online Booky84 komentáře u knih

Krysař Krysař Viktor Dyk

Kniha, kterou jsem si chtěla už dlouho přečíst, ale stále mi unikala a až nyní jsem se k ní konečně dostala. Tajemný a smutný příběh o lásce, chamtivosti, pomstě, hlouposti. Jak je to celé nadčasové. Četla jsem jako e-knihu z knihovny a bohužel kniha nebyla kompletní, naštěstí jsem ji objevila i zde, za což moc děkuji.

14.11.2023 5 z 5

Zkrocení zlé ženy Zkrocení zlé ženy William Shakespeare

Krásná kniha, kterou jsem nečetla poprvé a ani naposledy - skvělá komedie.

11.11.2023 5 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Poslední díl byl z celé série nejlepší, až jsem měla chvílemi pocit, jako by to psal jiný autor. Kniha byla čtivá, místy i vtipná. Líbilo se mi prolínání minulosti a současnosti, ale ten konec mi přišel uspěchaný.

11.11.2023 4 z 5

Hvězdné příběhy Čtyřlístku: 1993-1995 Hvězdné příběhy Čtyřlístku: 1993-1995 Ljuba Štíplová

Příjemně strávené chvíle s mými oblíbenými komiksovými hrdiny. Během chvilky se čtenář ocitne na prérii, cvičí s čerty, kamarádí s kamzíky nebo jde na karneval s pohádkovými postavami. Líbí se mi ta rozmatinost příběhů, každý si může najít co se mu líbí.

28.10.2023 5 z 5

Doktore, vy jste se zamiloval! Doktore, vy jste se zamiloval! Patrick Taylor

Opět příjemné čtení pohodové knihy, kde láska a přátelství vždy zvítězí. Vétšina městečka drží při sobě a táhne za jeden provaz a vzájemně si všichni pomáhají. Krásné pohlazení pro čtenářovu duši.

23.10.2023 5 z 5

Zimní tulipán Zimní tulipán Daniela Krolupperová

Milá knížečka s roztomilými ilustracemi. Čtení nejen pro děti, ale i dospělé. Advent tu bude během chvilky a snad bude bílý. Ideální na navození atmosféry a těšení se na blížící se Vánoce. Čteno jako e-kniha.

20.10.2023 5 z 5

Zvířecí duchařské historky Zvířecí duchařské historky Gerina Dunwich

Opět některé povídky byly lepší a jiné horší. Pro mě jako milovnici koček se mi líbily hlavně povídky právě o kočkách.

19.10.2023 3 z 5

Johanka z Arku Johanka z Arku Jerome Le Gris

Příběh Johanky z Arku znám z dějepisu, a proto jsem byla na komiksové pojetí zvědavá. Bohužel celkově mě kniha nezaujala, i když bylo vidět snahu o pravdivý a ucelený příběh jak historického, tak i komiksového zpracování.

17.10.2023 3 z 5

Zlaté příběhy Čtyřlístku: 1992-1993 Zlaté příběhy Čtyřlístku: 1992-1993 Ljuba Štíplová

Opět krásné čtení a vzpomínání na dětství. Některé příběhy jsem znala a jiné pro mě byly nové, ovšem všechny skvělé. Se Čtyřlístkem se čtenář rozhodně nikdy nenudí a vždy se dobře pobaví a zažije úžasná dobrodružství.

16.10.2023 5 z 5

Nová kamarádka Nová kamarádka Sue Bentley

Čtivé dobrodružství, kde je kouzelným zvířecím kamarádem poník. Škoda, že v knize není více dobrodružství. Čteno jako e-kniha.

15.10.2023 4 z 5

Smysluplná vražda Smysluplná vražda Agatha Christie

Klasická detektivka, při které jsem se musela více soustředit na jména, ale kniha byla čtivá a nutila mě přemýšlet o tom, kdo je vrah. Slečnu Marplovou mám moc ráda, je to prostě taková milá babička, kterou ovšem není dobré podceňovat, protože ona si sice pěkně v křesle plete, ale přitom poslouchá a nic jí neunikne.

10.10.2023 5 z 5

Velká čtyřka Velká čtyřka Agatha Christie

Detektivka se mi moc líbila, byla trochu jiná - Poirot mi přišel více akčnější a to byla naopak příjemná změna. Řekla bych, že kniha tak trochu předpověděla blízkou budoucnost v podobě druhé světové války.

07.10.2023 5 z 5

Anglické duchařské historky Anglické duchařské historky Richard Dalby

Povídky lepší i horší, kratší i delší a tentokrát bez temných ilustrací, škoda.

01.10.2023 3 z 5

Strážce klíče Strážce klíče Sue Bentley

Hezké čtení pro děti. Škoda, že kniha není delší a je lehce nudná bez nějaké dobrodružné zápletky. Čteno jako e-kniha.

01.10.2023 4 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Tentokrát jsem se do knihy nemohla vůbec začíst a často jsem ji i odkládala po pár stránkách. Přišla mi zbytečně dlouhá a přiznám se, že místy i nudná. Poslední třetina to ovšem plně vynahradila - napnutá jak kšandy a velmi zajímavá zápletka a vše do sebe skvěle zapadlo. Úplný konec láká na další příběh, tak uvidíme...

30.09.2023 4 z 5

Letní dobrodružství Letní dobrodružství Sue Bentley

Krásná kniha, která potěší děti, ale určitě i dospělé a milovníky koček. Autorka píše čtivě a poutavě a těším se na další její knihy.

16.09.2023 5 z 5

Kdo má za ušima Kdo má za ušima Marie Rejfová

Pěkná knižní jednohubka, ideální čtení před spaním. Škoda, že je povídka tak krátká. Musím si brzy přečíst další knihy s Josefínou, protože ona je prostě skvěle trhlá.

13.09.2023 5 z 5

Houbové pohádky Houbové pohádky Jana Burešová

Milé, hezké a čtivé. Pohádky miluji a tyhle jsou navíc o houbách, které mám také ráda. Psaní autorky se mi moc líbí a kniha má ještě navíc pěkné ilustrace.

13.09.2023 5 z 5

Edinburské duchařské historky Edinburské duchařské historky * antologie

"Kdyby jen tyto budovy mohly mluvit, jaké příběhy by nám asi vyprávěly?!"

Bohužel, domy ani ulice mluvit sice nemohou, ale prostřednictvím této knihy se o to pokusí a my se můžeme seznámit s tímto tajemným místem.

02.09.2023 3 z 5

Historky z Tinderu Historky z Tinderu Lucie Macháčková

Milé, vtipné, pohodové čtení ze života autorky. Jediná škoda je, že jsem neměla audio verzi, protože v tomhle případě, bych řekla, že to bude ještě lepší zážitek. Příjemná kniha a skvělá na odreagování a pobavení.

27.08.2023 4 z 5