Booky84 Booky84 komentáře u knih

Jak jsem vezl kůrovce Jak jsem vezl kůrovce Michal Vaněček

Pohodové čtení na jeden večer, bohužel úplně nenadchne ovšem ani neurazí, holt takový průměr.

27.02.2024 3 z 5

Saturnin při chuti Saturnin při chuti Miroslav Macek

Toto pokračování jsem četla pouze kvůli letošní čtenářské výzvě. Na začátku jsem zjistila, že si vlastně vůbec nepamatuji předchozí díl a co se v něm událo. Díky ilustracím je kniha ještě tenčí, což je dobře. Už mi to přijde zbytečně nastavované a doufám, že další kniha už nebude.

25.02.2024 3 z 5

Kočka, která si hrála na pošťáka Kočka, která si hrála na pošťáka Lilian Jackson Braun

Krásný a čtivý díl, který sice začíná malým šokem, ale naštěstí záhy dochází k vysvětlení. Nejvíc se mi líbilo, jak si kočky hrají na pošťáky a baví je příchozí dopisy. Koko je neuvěřitelný a užasný a chytrý. Tahle detektivní partička mě prostě baví - stejně jako kdysi před lety.

24.02.2024 5 z 5

Povídky ke kávě IX. Povídky ke kávě IX. Hana Hrabáková

Opět pohodové čtení, při kterém se dá vypnout a relaxovat. Jednohubka na pozdní odpoledne, jen tu káva jsem vyměnila za čaj. :-)

20.02.2024 4 z 5

Zbývá pouze vzpomínka Zbývá pouze vzpomínka Marieluise von Ingenheim

Kniha na mě působila smutným dojmem, kdy nás autorka opět vrací do minulosti a vzpomínání - tentokrát se jedná o Angličana Johna Colleta, kterého mi bylo líto. Bohužel osudové setkání, které nemá šťastný konec. Kniha je ovšem opět velmi čtivá, to nelze autorce upřít.

19.02.2024 5 z 5

Pohádky bratří Grimmů (60 pohádek) Pohádky bratří Grimmů (60 pohádek) Jacob Ludwig Carl Grimm

Pohádky mám ráda od dětství a na tuhle knihu jsem se moc těšila a čtení jsem si užívala - každý den několik pohádek, prostě krása a pohlazení po čtenářské duši. Některé jsem znala a jiné pro mě byly nové, což ovšem vůbec nevadilo. Kniha je doplněna zajímavými ilustracemi a určitě jsem ji nečetla naposledy.

19.02.2024 5 z 5

Kočka, která hrála Brahmse Kočka, která hrála Brahmse Lilian Jackson Braun

Novinář J.Q. a jeho skvělé kočky vyrážení na dovolenou. Co je asi čeká? Poklidná až nudná dovolená na venkově je protkána vraždou a dalšími záhadami. Kocour Koko na vše samozřejmě přijde a Yum Yum je opravdu malá šikovná zlodějka. :-) Konec je překvapivý a svým způsobem očekávatelný, ale stejně dávám pět hvězd, protože pro mě je to "detektivní" pohodovka a miluji kočky. :-)

18.02.2024 5 z 5

Povídky ke kávě VIII Povídky ke kávě VIII Hana Hrabáková

Opět takové milé a pohodové čtení na večer. Příjemné a lehce vtipné vzpomínání na dovolené z různých časových období. Autorka píše čtivě a vždy je to taková fajn knižní jednohubka.

16.02.2024 4 z 5

Kapsa plná žita Kapsa plná žita Agatha Christie

Slečna Marplová, ta malá roztomilá všetečka, která by nejspíš dokázala nějakou informaci vytáhnout i z němého. :-) Detektivky s ní mám ráda, protože ona je prostě úžasná. Tohle rodinné drama okořeněné několika vraždami mě bavilo a rozuzlení bylo skvělé.

15.02.2024 5 z 5

Záhada Modrého vlaku Záhada Modrého vlaku Agatha Christie

Skvělá detektivka s jedinečným Herculem Poirotem = sázka na jistotu. Děj se mi líbil a pěkně se mi kniha četla. Opět nečekané rozuzlení, na které se vždy moc těším a užívám si, jak vše zapadne na své místo.

12.02.2024 5 z 5

Čardáš a cikánské housle Čardáš a cikánské housle Marieluise von Ingenheim

Opět se jedná o vzpomínkovou knihu, která se krásně čte. Přátelství vzniklé z politických důvodů, ale které bylo neuvěřitelně silné, až došlo ke spojení nikoliv dvou lidí ale jejich duší. Ráda bych se někdy do Maďarska podívala a navštívila místa spojená se Sissi.

09.02.2024 5 z 5

Statek v ohrožení Statek v ohrožení Kateřina Vágnerová

Velmi povedená a pohodová kniha, i když místy o napětí nebyla nouze - taková detektivka z Jižních Čech s partou slečen Marplových, které se skvěle doplňovaly. Autorkám se kniha opět moc povedla, je úžasné, že se dokážou domluvit a napsat již druhou knihu. Doufám, že nebyla poslední, protože bych si určitě ráda přečetla další. Kdo si chcete odpočinout a vypnout, tak bych řekla, že tohle je ideální ke knižní relaxaci.

06.02.2024 5 z 5

Kočka, která viděla rudě Kočka, která viděla rudě Lilian Jackson Braun

Opět milé čtení a zase jiné prostředí, to se mi líbí. Psát o jídle a zajímat se o keramiku je pěkné propojení. Vražda či jiné zločiny nesmějí chybět. Ještě štěstí, že je tu nejen novinář J.Q., ale hlavně jeho největší rádce a pomocník kocour Koko.

04.02.2024 5 z 5

Statek je rodu ženského Statek je rodu ženského Kateřina Vágnerová

Krásné a pohodové čtení, které pohladí čtenářskou duši, léto na mě ze stránek dýchalo plnými doušky. Hned bych na takový statek vyrazila na dovolenou. Je skvělé, že se autorky daly dohromady a knihu napsaly.

03.02.2024 5 z 5

Láska zůstane věčná Láska zůstane věčná Marieluise von Ingenheim

Příjemné čtení, tentokrát návrat do minulosti. Jen škoda, že občas nebylo hned zřejmé kde začíná vzpomínání. Sissi jako vynikají jezdkyně, které mohl málokdo konkurovat. Další zajímavý pohled na její osobnost a lásku ke zvířatům a možná nejen k nim...

31.01.2024 5 z 5

Kočka, která zhasínala světlo Kočka, která zhasínala světlo Lilian Jackson Braun

Opět skvělý díl se zajímavým prostředím starožitností a jejich nadšenců. Mít kočku je skvělé, ovšem Koko a Yum Yum jsou naprosto boží a je opravdu neuvěřitelné, co všechno dokáží vymyslet a provést.

29.01.2024 5 z 5

Doktore, to je ale mazec! Doktore, to je ale mazec! Patrick Taylor

Opět krásné a milé čtení, prostě pohlazení čtenářské duše. Je hezké, jak si všichni navzájem pomáhají a mají se rádi. Z knihy ji cítit pohoda a vykouzlí úsměv na rtech.

28.01.2024 5 z 5

Báječné příběhy Čtyřlístku: 1979-1982 Báječné příběhy Čtyřlístku: 1979-1982 Ljuba Štíplová

Další krásné příběhy mojí oblíbené komiksové čtveřice. I v dospělosti se k nim ráda vracím a některé si i pamatuji z dětství - např. V džungli trav, Kde je Merkur? nebo Racek volá sos.

27.01.2024 5 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Tahle kniha mě psychicky rozebrala a dostala - potoky slz, mrazení v zádech, husí kůže, ale i vztek a bezmoc, co se tady vlastně dělo a čeho jsou lidé schopni. Klobouk dolů před autorkou, protože kniha je neuvěřitelně čtivá. Tohle by měla být povinná četba, protože na minulost se nesmí zapomínat. Knihu rozhodně doporučuji.

27.01.2024 5 z 5

Koruna a rebelové Koruna a rebelové Marieluise von Ingenheim

Opět zajímavé čtení. Líbí se mi i snaha autorky o historické propojení. Sissi byla opravdu zvláštní a nestálá žena, až mi přijde, že se do své doby prostě nehodila.

23.01.2024 5 z 5