Doktore, to je ale mazec!

Doktore, to je ale mazec! https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392390/bmid_doktore-to-je-ale-mazec-Xso-392390.jpg 4 43 43

Irish Country série

Doktor O’Reilly nyní žije se svou láskou Kitty a hospodyně Kinky má svého Archieho, ale mladý Barry Laverty se teprve rozhoduje, zda se opravdu chce se svou snoubenkou Sue usadit a založit rodinu. Život v Ballybucklebo mezitím plyne jako obvykle: přináší spoustu radostí i starostí a pánům doktorům předloží nejednu medicínskou hádanku. Anne Galvinovou trápí záhadný kašel, který odolává veškeré léčbě, a doktor Ronald Fitzpatrick, O’Reillyho kamarád a spolužák z medicíny, zápasí se závislostí na sázení. A pak jsou tady Kinkyiny jasnovidecké schopnosti – ty přispějí k nečekanému shledání…... celý text

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Leda

An Irish Country Practice , 2018

Kristy.Seb
17.04.2024 5 z 5

Opět zase pohladilo po duši, že na sebe jsou lidi hodní a obětaví. Že to takhle nemůže fungovat i v našem světě.

Booky84
28.01.2024 5 z 5

Opět krásné a milé čtení, prostě pohlazení čtenářské duše. Je hezké, jak si všichni navzájem pomáhají a mají se rádi. Z knihy ji cítit pohoda a vykouzlí úsměv na rtech.

mia.com
13.05.2023 5 z 5

Zase moc krasny a dojemny dil. Zase musim poznamenat, ze to chce natocit seriaaaaaaal! Nejlepe ve stejnem duchu jako Herriotuv Zverolekar nebo Durrellovi.

Katka2382
17.10.2022 5 z 5

Zase další pohodové počteníčko.
A teď hurá na další díl.
Kupodivu mají v naší knihovně celou sérii.

Bedřich63
24.05.2022 5 z 5

Pomalu se blížím k přečtení celé série, kterou jsem si oblíbil. Podrobné popisy života, vztahů a životních osudů obyvatel a pacientů doktorů v malé vesničce Ballybucklebo mě velmi baví. Autor má specifický styl psaní s mnoha odbočkami vysvětlujícími detaily z praxe doktorů, jejich minulosti, historie Irska nebo připomínající historky z minulých dílů. Vše podáno jemně a s humorem. No a nelze zapomenout ani na to, že jídlu a pití se zde věnuje nemálo stran. Jako na konci každé z knih, i zde najdeme pár receptů hospodyně a božské kuchařky Kinky.
Ze spousty citátů v knize vyberu jeden, který mě hodně pobavil:
"Muž je tak starý, jako nejmladší žena, která mu dovolí na sebe sáhnout."

pepa4081
12.07.2021 4 z 5

Oproti několika předchozím dílům série, zde nejsou žádné odbočky do minulosti. Vyprávění probíhá v jedné časové rovině v Ballybucklebo. Jinak je zde všechno, na co jsem u této série zvyklý. Opět velmi příjemné, lehce humorné čtení. Mohu jen doporučit.
Velmi uspokojivé.

orson
16.05.2021 4 z 5

Pořád dobré oddechové čtení... a to už to je 13. díl!

helenkan
10.08.2020 5 z 5

To je krásné počteníčko. V takové vesnici žít, musí být úžasný. Krásný, přátelský vztahy a prima sousedi. A doktoři? Tak o takových si můžeme nechat jen zdát.

bruntal
08.02.2020 4 z 5

Z každé stránky dýchá lidskost a laskavost.

hapac
11.03.2019 4 z 5

Zatím poslední díl z celé série. Ta mne provázela celý minulý rok a rozhodně nelituji času, který jsem strávila nad jednotlivými díly.

jana79
24.02.2019 4 z 5

Muj oblibeny autor,lehce se cte,obcas se zasmejete. Dokonaly relax,proste super