Edinburské duchařské historky

Poutavá sbírka více než stovky zlověstných a strašidelných příběhů ze starého Edinburghu s dobovými ilustracemi tematicky navazuje na knižní řadu, v níž dosud vyšly tituly Skotské duchařské historky, Irské duchařské historky, Anglické duchařské historky a Viktoriánské duchařské historky. Pojednávají o vraždách a záhadách, duchách a upírech, zlodějích těl a upalování čarodějnic a odhalují temnou stránku edinburské historie. Sbírka byla sestavena třemi historiky, kteří pod hlavičkou Mercat Tours organizovali od roku 1985 populární noční prohlídky tajuplnými zákoutími a uličkami edinburského Starého Města, přibližovali hrůzostrašné činy hanebných lumpů, jako byli Diakon Brodie, Burke a Hare, major Weir, Agnes Fynnieová a spousta dalších, a oživovali tak jedinečnou atmosféru tohoto pamětihodného mís­ta....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12645/edinburske-ducharske-historky-jWq-12645.jpg 3.330

Duchařské historky 4.

Literatura světová, Horory, Povídky
Vydáno, Mladá fronta

Ghostly Tales & Sinister Stories of Old Edinburgh, 2002

Kniha Edinburské duchařské historky

Termina
01.03.2019

Bohužel mě kniha ani trochu neoslovila :)

LuthyLaura
25.12.2016

Slabší sbírka. Určitě mohu doporučit povedenější.

Heřmis
24.03.2015

Edinburské duchařské historky jsou spíš takové krátké střípky příběhů, ale i tak je to dobré.

Salonka
21.12.2014

Zaujímavý výber historiek starého Edinburghu. Kniha sa hemží desivými duchmi, zlými čarodejnicami, rôznymi ťažkými zločinmi a popravami na mnohoraké spôsoby. Fajn čítanie, ktoré priam láka na výlet do úzkych uličiek a tajomných zákutí tohto starobylého mesta. :-)

Sisi11
15.11.2014

Fragmenty edinburských pověstí a legend. Je velká škoda, že příběhy nejsou kompletní. Chápu ale, že takové říkačky není lehké někde dohledat, lidé si je totiž předávali ústně, takže vzdávám veliký dík alespoň za to málo, co teď můžeme číst. Zbývá nám veliký prostor pro fantazii, když už není rozřešení! :)

Atropa
13.09.2013

Mě trochu mrzelo, že tato sbírka je zaměřená spíše na kvantitu nežli na kvalitu. Spousta z nich byla ve své podstatě jen kostrou příběhu, který by se dal krásně rozvést, až by z něho mrazilo v zádech, ale takhle jsem se mnohdy cítila ochuzená:(

Ivet.Pe
19.06.2012

Kniha je poměrně povedená, dobře se četla. Jedná se o stejnou tématiku jako ostatní duchařské historky z této série.