Houbové pohádky

Houbové pohádky https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/518677/bmid_houbove-pohadky-QNx-518677.jpg 4 8 4

Pohádky ukryté v jehličí. Devatenáct krátkých pohádek, kde se děti seznámí s houbami jedlými, nejedlými i jedovatými. Díky názorným obrázkům poznají křemenáče, pýchavku, bedlu, muchomůrku červenou, klouzky, ryzce, václavky a mnohé další známé a u nás rozšířené druhy. Bohatě ilustrované pohádky s dobrým koncem.

Jančislava
14.03.2024 3 z 5

Se synem jsme se na pohádky těšili, ale příběhy jsou hodně krátké a často hodně jednoduché. Prohlédli jsme si hezké ilustrace a pár věcí se dozvěděli, ale znovu číst nebudeme. Původně jsem chtěla koupit i další knihy, ale rozmyslela jsem se.

Akvabela
08.11.2023 2 z 5

Nedočetli jsme. Bohužel mě pohádky nebavily. Děti se po nich ani nesháněly. Mrzí mě to. Krásné ilustrace.

Luciluc
23.09.2023 5 z 5

Knížka čtená dceři. Když jsem Houbové pohádky náhodou objevila v knihovně, měla jsem radost. Tento druh pohádek jsme si s dcerkou obě oblíbily, je to podobný koncept jako u knížek Pohádky z lesa a Co si stromy šeptají od Lenky Jakešové. Autorka Jana Burešová vydala ještě další knihy, které máme v plánu si přečíst (Bylinkové pohádky, Nové bylinkové pohádky, Stromové pohádky, Květinové pohádky a Čertovské pohádky o bylinkách). Ilustrace Aleny Schulz jsou krásné, obálka knihy vás upoutá na první pohled. Příběhy jsou krátké, jednoduché, s ponaučením (i já jako dospělá jsem se dozvěděla něco nového, např. jsem vůbec netušila, že z choroše se vyráběly čepice a drobnosti). Jediné, co hodnotím negativně je pohádka Trest, ta mi přišla hrozná. A Čertovská mapa také moc nezaujala. Jinak byly pohádky pěkné a knihu určitě doporučuji k přečtení.

Booky84
13.09.2023 5 z 5

Milé, hezké a čtivé. Pohádky miluji a tyhle jsou navíc o houbách, které mám také ráda. Psaní autorky se mi moc líbí a kniha má ještě navíc pěkné ilustrace.

Jana Burešová
česká, 1983