Zajíček a tchoř

Zajíček a tchoř https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375336/bmid_zajicek-a-tchor-D5b-375336.jpg 5 10 3

Dva kamarádi zajíček a tchořík zažívají různé příhody, při kterých se seznámí se spoustou léčivých i jinak užitečných bylinek. Zjistí, že jitrocel hojí rány, máta se hodí při únavě, měsíček na bolesti a kořen mydlice jako prášek na praní. Na konci každé pohádky jsou dvě jednoduché otázky, které děti zapojí bystří jejich pozornost.... celý text

Knihomolka506
01.12.2022 5 z 5

Dva osrstnatělí tvorové s okřídlenou kamarádkou v krátkých příbězích představují malým čtenářům názvy bylin a vysvětlují jejich využití.
Na konci každého krátkého příběhu naleznete otázky sloužící k procvičení orientace v textu .

Ethys
09.10.2019 5 z 5

Moc povedené příběhy pro děti. Libi se mi propojení na svět bylinek.

HancaB82
13.10.2018 5 z 5

Knížka s krátkými a pro děti poutavými příběhy. U mého syna asi největší úspěch měla kapitola Jak jeli do Prahy. Pro mě jako pro rodice, který čte dítěti před spaním byla pak zajímavá kapitola Jak se učili jazykolamy :-) Je tam jazykolam "Řekni třeba nejkulaťoulinkatějsi kulička," navrhl zajíček. Přiznám se,ze jsem dopadla jak ten tchořík. :-) Knížka je též pěkně ilustrovaná.