Černý diamant koruny

Sedmá část historické životopisné epopeje o životě císařovny Alžběty začíná rokem 1894, kdy se blíží velkolepé oslavy uherského milénia. Císařovna, zaujatá starostmi o následníka trůnu Františka Ferdinanda, ho navštíví v plicním sanatoriu a vyslechne příběh jeho lásky k Žofii Chotkové. Přislíbí mu svou přímluvu u císaře a do Čech posílá dvorní dámu, aby Žofii našla. Posléze odjíždí na jednu ze svých dobrodružných cest, kde málem zahyne. Po návratu se pak musí intenzívně připravovat na odjezd do Budapešti na oslavy tisíciletí svatoštěpánské koruny po boku svého manžela....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31568/cerny-diamant-koruny-TF3-31568.jpg 3.930

Sissi (7.)

Schwarzer Diamant der Krone (1994)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Ikar (ČR)

Markett
08.01.2014

Přečetla jsem ji jedním dechem. :)

lusila
07.07.2013

Prečítala som celú sériu, každá kniha bola zaujímavá, aj keď som sa nedozvedela nič nové.

Christina Marie
05.07.2012

Černý diamant koruny považuji za nejhorší ze série, Nevím proč, ale něco mi na ní nesedělo. Přesto se vyplatí si ji přečíst a jen by mě zajímalo, jestli se Alžběta skutečně tak moc zajímala o štěstí Františka Ferdinanda a Žofie Chotkové.