Děti Koruny

Děti Koruny https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31581/bmid_deti-koruny-647ed642c653d.jpg 4 35 6

Sissi série

< 14. díl

Závěrečný svazek rozsáhlého životopisného cyklu o životě Alžběty Rakouské je věnován především jejím dětem a vztahu k tchýni, arcivévodkyni Žofii. Autorka popisuje dlouholetý souboj mladé císařovny s mocnou a vytrvalou protivnicí, jíž pro ni od počátku manželství byla její tchýně, která se samozvaně ujala výchovy dětí, ovlivňovala císaře a mladou panovnici omezovala v mnoha dalších ohledech. Závěrečný svazek tak shrnuje stále tragičtější osud císařovny, hledající po mnoha životních ranách klid daleko od vídeňského dvora, až k tragickému konci z ruky atentátníka v září roku 1898.... celý text

Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

Sissi. Die Kinder der Krone , 1992

gabis98
20.10.2023 5 z 5

Tragická smrt Sissi je všeobecně známá a proto jsem čekala jak to bude napsáno v knížce. A nutno říci, že skvěle.

Martina291086
13.01.2022 4 z 5

Přijde mi, že zde je vztah Sissi a Žofie zbytečně jen negativistický. V historických pramenech a dochované konverzaci se najdou i řekněme pozitivní věci, vypovídající o postupně budovaném respektu obou žen-matek. Můžeme si o chování Žofie i Sissi myslet cokoli, ale na svou dobu byly obě odvážné a zasluhující respekt. Spoustě žen tehdejší doby šly příkladem. Knížku jsem přečetla opět jedním dechem, je to důstojné zakončení celé série.

lalaserka
24.06.2015 5 z 5

Ahoj, mám dotaz. Nevítě kde by se dalo koupit všech 14 dílu o Sissi od Marielouise von Ingenheim? Nikde jsem na to nenarazila.Moc mě všech 14 dílů zaujalo. Předem děkuju

Markett
25.01.2014 5 z 5

Krásné zakončení celé série. :) Tato knížka se krásně četla a na konci jsem se zarazila, že už je to konec. Byla sice tenčí než ostatní, ale byla stejně tak krásná.
K celé sérii můžu říct, že je to velmi oddechové čtení. Díky této sérii jsem se dozvěděla o císařovně něco nového a kolikrát jsem byla i překvapená. Určitě můžu celou sérii doporučit a věřím, že se k ní budu ráda vracet. :)

lusila
07.07.2013 4 z 5

Prečítala som celú sériu, každá kniha bola zaujímavá, aj keď som sa nedozvedela nič nové.

Christina Marie
05.07.2012 4 z 5

Poslední díl série se mi zdál velmi dobrý, jen si nemyslím, že by vztah mezi Sissi a Žofií byl tak špatný. Alespoň podle knihy "Naše milá Sisi". Sissi mi bylo tak líto...

Sisi, císařovna Alžběta Bavorská, 1837–1898

1998  86%Malá divoška