Tanec smrti

Tanec smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130356/bmid_tanec-smrti-3CJ-130356.png 4 21 3

Dvě básnické skladby jednoho z největších současných českých básníků. Český orloj, který vznikl v letech 1971-1973, je hodnocen jako jedno z nejvýznamnějších básnických děl nejen doby příkazů a zákazů, ale jako nové slovo v českém básnictví dvacátého století. Tanec smrti aneb Ještě Pámbu neumřel byl napsán v letech 1974-1975.... celý text

kopeceli
09.04.2024 5 z 5

Tanec smrti - zaujal mě básníkův pohled na smrt, její obhajoba, ale i její oběti. Třeba Jan Palach... Mám na dlouho o čem přemýšlet.
Postřeh k smrti politika:

Už ho mažou
vonnou mastí.

Co zaživa nevonělo,
nesmí v hrobě smrděti.

Booky84
02.01.2024 3 z 5

Po hodně dlouhé době jsem sáhla po verších a rovnou jsou to ty se smrtí. Právě ty mě zaujaly nejvíce - viz citace: "V člověku je dnes nenávisti na tři lidské životy."

Gweny
09.09.2020 4 z 5

Surovost těch veršů je neskutečná. Na druhou stranu smrt tu člověk vnímá jako někoho/něco, kdo/co jen koná dobro pro lidstvo a nikoli zlo (možná proto jsem často vzpomínala na Zlodějku knih Markuse Zusaka). Nejsou to verše, které pohladí na duši, i když vlastně v jistých částech ano. Rozmluvy se smrtí, dá-li se to tak nazvat, mě v podstatě uklidňovaly.