Booky84 Booky84 komentáře u knih

Sestřičky v nesnázích Sestřičky v nesnázích Donna Douglas

Krásná, čtivá a milá oddechovka. Ráda jsem si přečetla další dobrodružství sestřiček, které mě vtáhlo a pustilo až s poslední větou knihy. Jsem moc zvědavá, jaké osudy hrdinky ještě čekají.

04.02.2023 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

(SPOILER) Skvělá a čtivá detektivka - více dějových linek mi vůbec nevadilo, tak nějak jsem tušila, že by se mohlo vše propojit a tentokrát jsem i odhadla vraha, což se mi příliš často nestává.

27.03.2022 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Opět pohodová a vtipná kniha, zase jsem se smála nahlas a to hlavně díky paní Tiché - je prostě boží. A ten konec?! Už se nemůžu dočkat dalšího dílu a jak to dopadne - určitě to bude super a psycho.

10.02.2022 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Skvělá detektivka, od které se nešlo odtrhnout - čtivá a napínavá.

28.03.2021 5 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Moc pěkné zakončení série, která mi opakovaně prodloužila život. Opět jsem se skvěle bavila a smála nahlas. Nejlepší byla scéna ze zásahovou jednotkou a paní Tichá a Josef jsou prostě boží a psycho. K sérii se určitě budu vracet, protože je povedená a ideální na zahnání chmur a vylepšení špatných dní.

26.03.2023 5 z 5

Kamenná opice Kamenná opice Jeffery Deaver

Zajímavý detektivní příběh, tentokrát o čínských uprchlících a jejich snaze o lepší život v nové zemi. Při odhalení Ducha mi spadla brada, protože jsem to nečekala. Nejvíce se mi tentokrát líbil detektiv z Číny.

08.01.2023 4 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

V tomhle deštivém a pošmourném období jsem měla chuť na nějakou pořádnou dávku romantiky, tak jsem po delší době sáhla po téhle sérii a jako vždy nelituji. Už sice dávno nepatřím do cílové čtenářské skupiny, ale stále mě příběh baví.

15.11.2023 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Knihu jsem objevila náhodou v knihovně a vzpomněla jsem si, že kdysi o ní mluvila kolegyně v práci. Anotace mě zaujala a řekla jsem si, že to bude určitě zajímavé čtení, od kterého se neodtrhnu. Bohužel to se úplně nekonalo a z knihy mám takové smíšené pocity, že nyní nedokážu říct, zda se mi vůbec líbila dokonce jsem si ani neoblíbila žádnou postavu a vlastně mi bylo jedno, zda detektiv zemře nebo ne. Chápu, že je to autorova prvotina, ale za mě tedy spíš takový průměr. Nemám ráda nedočtené série, takže když v knihovně narazím na další díl, tak si ho půjčím, ale cíleně ho vyhledávat nebudu.

20.05.2023 3 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Dnešní večer mě přitáhl k této české klasice. Krátká báseň a tolik toho v ní čtenář najde - lásku, vraždu, smrt a citů mnoho. Nečetla jsem poprvé a jistě ne naposledy. Děkuji za možnost e-knihy zdarma.

15.03.2023 5 z 5

Med v hlavě, marmeláda v srdci Med v hlavě, marmeláda v srdci Hilly Martinek

Kniha mě opravdu citově dostala - nádherné čtení plné lásky, smutku i trochu toho vtipu. Slzám jsem se nebránila, protože příběh je krásně napsán.

23.11.2022 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Opět pěkné a vtipné čtení, které je skvělé na odreagování se. Zase jsem se zasmála i nahlas a řekla bych, že tento díl mne zaujal zatím nejvíc. Velice se mi líbila tetička Nora a přiznám se, že bych se i ráda zůčastnila prohlídky "Oživená historie", protože to muselo být prostě super i psycho zároveň. :-)

23.01.2022 5 z 5

Kapsa plná žita Kapsa plná žita Agatha Christie

Slečna Marplová, ta malá roztomilá všetečka, která by nejspíš dokázala nějakou informaci vytáhnout i z němého. :-) Detektivky s ní mám ráda, protože ona je prostě úžasná. Tohle rodinné drama okořeněné několika vraždami mě bavilo a rozuzlení bylo skvělé.

15.02.2024 5 z 5

Kdo má za ušima Kdo má za ušima Marie Rejfová

Pěkná knižní jednohubka, ideální čtení před spaním. Škoda, že je povídka tak krátká. Musím si brzy přečíst další knihy s Josefínou, protože ona je prostě skvěle trhlá.

13.09.2023 5 z 5

Pověsti hradů a zámků - po stopách Bílé paní Pověsti hradů a zámků - po stopách Bílé paní Eva Martínková

Zajímavé čtení o Bílých paních z různých hradů či zámků i měst. Kapitoly nejsou dlouhé a na začátku každé je opravdu stručná historie daného místa a na konci zase různé recepty a některé vypadají zajímavě.

05.02.2023 4 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Tentokrát jsem se nemohla hned začíst (řekla bych, že mi trochu vadilo to psaní o hmyzu – hlavně těch sršňů bylo opravdu dost), ale pak to byla jízda. Autor opět skvělý. Vraha ani motiv jsem nevytušila ani náhodou – všechny moje teorie autor rozmetal. Těším se na další díl a snad bude v knihovně brzy k dispozici.

15.10.2022 4 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Skvělá, čtivá a napínavá detektivka. Krátké kapitoly nutí číst stále dál a dál a čtenář prostě musí vědět, jak to celé dopadne. Postava Kate je mi sympatická, a to hlavně tím, že to je žena a není dokonalá a má v sobě minulost, se kterou se statečně pere. Těším se na další díl.

12.08.2022 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Další skvělá detektivka - čtivá a napínavá. Za mne dosud nejlepší díl a úžasné téma školních spolků. Škoda toho konce, dohnalo mne to k slzám, což se mi u detektivky asi ještě nikdy nestalo. Jsem zvědavá, jaký bude další vývoj postav v následujícím díle.

17.05.2022 5 z 5

Velká čtyřka Velká čtyřka Agatha Christie

Detektivka se mi moc líbila, byla trochu jiná - Poirot mi přišel více akčnější a to byla naopak příjemná změna. Řekla bych, že kniha tak trochu předpověděla blízkou budoucnost v podobě druhé světové války.

07.10.2023 5 z 5

Vražda Rogera Ackroyda Vražda Rogera Ackroyda Agatha Christie

Naprosto úžasná a geniální detektivka. Od knihy jsem se nemohla vůbec odtrhnout a postupně vylučovala podezřelé, aby mi pak spadla brada, protože tohle jsem opravdu nečekala a ani mě to nenapadlo! Agatha Christie je plným právem Královna detektivek a představa, že Hercule Poirot pěstuje dýně je naprosto kouzelná.

08.04.2023 5 z 5

Zkrocení zlé ženy Zkrocení zlé ženy William Shakespeare

Krásná kniha, kterou jsem nečetla poprvé a ani naposledy - skvělá komedie.

11.11.2023 5 z 5