bookcase bookcase komentáře u knih

Jeřabinový dům Jeřabinový dům Marie Hajdová

Posloucháno jako audio /Klára Oltová má velmi příjemný hlas/ a líbilo se mi to, mám tyhle psychologické vztahovky ráda.

18.06.2024 4 z 5

Velký průšvih Velký průšvih Sabina Huřťáková

Opět bavilo, dala jsem ji za nedělní odpoledne. A brala bych i další pokračování, s velkou rodinou bude určitě o zážitky postaráno.

16.06.2024 4 z 5

Ufff, to byla síla. Už se nemůžu dočkat třetího dílu.

16.06.2024 5 z 5

Dopisy od babičky Dopisy od babičky Veronika Doušová

Nádherný příběh, obě dějové linky vyrovnané, autorka je pro mě příjemným překvapením.

15.06.2024 5 z 5

O Janě a Zdenkách kolem Jana Wericha O Janě a Zdenkách kolem Jana Wericha Tereza Brdečková

Fascinující, výborné. Ale měli ty osudy trochu prokleté, hlavně Jana.

Kolem dokola Kolem dokola Lucie Hušková

Zajímavé téma, citlivě zpracováno, četlo se mi to hodně dobře. Konec dost zajímavý, otevřený.

Emma ve světě fantazie Emma ve světě fantazie Céline Person

Nádherná knížka pro děti, kterým ukazuje, že dokonalost není vždy dobrá, že je v pořádku řídit se sám sebou a občas se vychýlit z kolejí.

Žirafy mají velikánské srdce Žirafy mají velikánské srdce Sofia Chanfreau

úžasná knížka, pro děti i dospělé, kterým fantazie "zatemnila" :) mozek navždy.

Evropanka: Historky z Polesí Evropanka: Historky z Polesí Alexej Sevruk

Silné vyprávění, naslouchat starým lidem, ošlehaným zkušenostmi se vyplatí.

Kniha osudu Kniha osudu Parínúš Saníí

Ufff, tak to bylo syrové, drsné, kruté, ale zároveň čtivé. Díky za to, že jsem se narodila v Česku. Konec mě rozčaroval, zklamal ve smyslu, že jsem si představovala i přála jinak, ale na druhou stranu - život prostě někdy není peříčko, bohužel.

12.06.2024 5 z 5

Slečna Belle Greene Slečna Belle Greene Alexandra Lapierre

Moje kolegyně měla fascinující osud :). Vlastně žila pořád na hraně a měla nervy na pochodu. Velmi čtivé a poutavé.

07.06.2024 5 z 5

Zámek z pavučiny kouzel Zámek z pavučiny kouzel Sophie Anderson

Opět nádhera. A pokud máte autorku načtenou, na konci vás čeká překvápko. :)

05.06.2024 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Výborná kingovka, má atmosféru, je tísnivá i vřelá, hodně sugestivní.

03.06.2024 5 z 5

Noc špatných polibků Noc špatných polibků Dagmar Digma Čechová

Skvělé jako vždy. Ze života, humorné i k zamyšlení, autorka prostě umí.

03.06.2024 5 z 5

Zapomenutá vesnice Zapomenutá vesnice Lorna Cook

Původně jsem čekala něco trochu jiného - život vesničanů, kteří museli opustit svůj domov, co s nimi bylo dál, ale ve finále se mi příběh líbil.

02.06.2024 4 z 5

Kostischrány Kostischrány Emily Lloyd-Jones

Zajímavý námět, legendy, mýty, mrtvoly a jedna hustá koza :). Bylo to fajn čtení, i přestože bylo plné hnijících mrtvol, čímsi bylo milé.

01.06.2024 4 z 5

Aby na mě nezapomněli Aby na mě nezapomněli Michael Thompson

Ach... to bylo krásné čtení. Trochu smutné, trochu veselé, pořád jsem dumala, jak se to se sympaťákem Tommym vyvrbí. Povedlo se. :)

31.05.2024 5 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Nemám autora načteného, zatím jen Dívka v ledu a Tíživé ticho. Musím říct, že až na pár za vlasy přitažených věcí - sedmačtyřicetiletá lékařka jako superhrdinka, která přežije všechno :))), se to TT četlo dobře, dokonce se Bryndzovi povedlo to, co Kingovi ne - u tří scén jsem se fakt bála spolu s hlavní hrdinkou, a možná víc, než ona. :)

30.05.2024 4 z 5

Alan Rickman: Deníky Alan Rickman: Deníky Alan Rickman

Za mě výborné, líbily se mi jeho postřehy, a jak už se píše v komentáři pode mnou, bylo tísnivé vědět, že se blíží jeho konec, aniž by to, aspoň zpočátku, věděl on sám. AR byl charismatická osobnost a z deníků je to znát.

30.05.2024 5 z 5

Naše divoké dědictví Naše divoké dědictví Peter Wohlleben

Zajímavé čtení, v současné době hodně aktuální. Srozumitelné i pro laika, nenudí.

24.05.2024 4 z 5