Žirafy mají velikánské srdce

Žirafy mají velikánské srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/531977/bmid_zirafy-maji-velikanske-srdce-65c8f659548e9.jpg 5 9 1

Veze je devět let a žije s tátou na Žirafím ostrově. Tenhle ostrov připomíná tvarem žirafu a uprostřed něj se nachází velikánské jezero zvané Žirafí srdce, jehož průzračná, teplá voda láká ke koupání. Zato tátovo srdce mrazivě krásná Viola mění v kus ledu. Tak to aspoň Veze připadá, a proto se rozhodne něco podniknout. S kamarádem Nelsonem, jeho fenkou Florou a báječně potřeštěným dědou Hektorem vyrazí na divokou jízdu přes Krkošíji a Tělokraj až na Pevninu. Najde Vega během cesty svou mámu, kterou nikdy nepoznala? A povede se jí rozehřát tátovo srdce? Vega žije v podivuhodném světě, kde se záhony zalévají limonádou a všude se to hemží lžícouny, darmoplky a mrožvědy, ale i pro ni je nakonec nejdůležitější jedno někam patřit a být přijímána se vším všudy.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Host

Kirahvin sydän on tavattoman suuri , 2022

dagmar7365
24.03.2024 5 z 5

Moc krásný příběh plný dětské fantazie, ale taky zajímavostí ze světa zvířat. Umím si představit, že by z knihy byl skvělý film. Moc se mi líbila myšlenka, že občas nás srdce úplně ovládne:
" Ne vždycky se dá přání srdce odporovat. Občas se v nás ze všech sil bouří a dme, fouká v něm z různých stran, takže člověk těžko pozná, kam se vrtnout. Srdce rozhoduje. Ale neví pokaždé všechno nejlíp. Může být nespolehlivé, paličaté a někdy se s ním vůbec nedá vydržet."
A smekám tedy i před překladem Marie Voslářové! Vymyslet tolik kouzelných pojmenování určitě nebylo nic jednoduchého.

Autorovy knížky

Sofia Chanfreau
finská, 1986
2024  91%Žirafy mají velikánské srdce

Kniha Žirafy mají velikánské srdce je v