bookcase

PozdějiPozdějiStephen King

Skvělé, líbil se mi námět i zpracování, trefná sonda do duše kluka, který...no však uvidíte. :) Jen mě trochu zaskočila jedna zápletka, takovou jsem ji nečekala a moc mi do toho nepasovala, ale to je můj subjektivní pocit.

předevčírem

CarrieCarrieStephen King

Skvělý příběh, psychologie šikanované dívky se dostane pod kůži. Na jednu stranu je to hodně smutná záležitost, kam týrání a šikana může vést.

Na LímečkuNa LímečkuAnna Sedlmayerová

Super, nestárnoucí retropříběh, nadčasový, psychologicky laděný. Moc se mi ten pohled do pestrých životů lidí jedné ulice líbil.

Holka přes palubuHolka přes palubuTessa Bailey

Tak toto mě mile překvapilo. Hlavně povrchní Piper, která se v průběhu děje dostane někam úplně jinam. Miluju knížky odehrávající se v pobřežních městečkách, tady se atmosféra povedla. A skousla jsem i erotické scény, které jinak v knížkách moc nemusím, málokdo je totiž umí dobře napsat. Tessa Bailey má velkou představivost a bujnou fantazii. Celkově příjemná odpočinková záležitost.

Sestry z viniceSestry z viniceJoAnn Ross

Pohodové čtení, v němž se autorka soustřeďuje především na rodinné vztahy.

Chlorid sodnýChlorid sodnýJussi Adler-Olsen

Nuž, to bola jazda, pane gazda! Masakrální, čekala jsem, co se z těch zdánlivě nesouvisejících linek vyvine. Asad boží jako vždy, Gordon a Rose taky a Carl? Sakryš, sakryš, co ten konec? Potřebuju další díl!

PlameňákPlameňákAlexandra Bajnarová

Hodně zajímavá knížka, překvapila mě - vyzrálá, autorka si s námětem vyhrála. Bavilo mě poznat blíže tři lidi, kteří se na začátku příběhu jeví úplně jinak.

Přitažlivost planety KryptonPřitažlivost planety KryptonJiří Mádl

Zajímavý počin, mě osobně příjemně překvapil. Zpočátku jsem se nemohla do příběhu dostat, ale pak to šlo. Veroničina linka mě zaujala asi víc.

Až uvidíš mořeAž uvidíš mořeScarlett Wilková

Velmi čtivá sága, od knížky se nedalo odejít, obě hrdinky se mi dostaly pod kůži a musela jsem o nich a jejich životech přemýšlet. Mám v románech ráda, když sleduju osudy postav od dětství až po stáří.

Já, robotJá, robotIsaac Asimov

Neskutečně nadčasové, až mě z toho místy mrazilo.

Život na trampolíněŽivot na trampolíněFrances Whiting

Nádherný příběh, dojemný a křehký, užívala jsem si každou stránku.

Dům na útesuDům na útesuJ. Johnson (pseudonym)

Hezké čtení, můj oblíbený Cornwall, dvě časové linie a příběh plný lásky i nenávisti.

Jen čas ukážeJen čas ukážeJeffrey Archer

Moje první knížka od autora a super. Čtivé, ságy mám ráda.

Barunka z Borůvkového statkuBarunka z Borůvkového statkuEva Čepičková

Barunka z Borůvkového statku přináší veselé příhody malé holčičky, jejíž svět je plný dobrodružství a zábavy. Děti s ní prožijí spoustu legrace a zároveň se dozví hodně nových věcí. Barunka si nehraje s telefonem, ani se pořád nedívá na pohádky v televizi, přesto její život není nudný, jak by se mohlo dětem dnešní moderní doby zdát. Třeba je Barunka inspiruje k tomu, aby si hrály častěji venku a všímaly si víc toho, co se v přírodě a kolem nich děje.

Modlitba za mlčeníModlitba za mlčeníLinda Castillo

Série se mi líbí, i když je fakt, že ji autorka píše trochu šablonovitě. Ale nevadí, zaujalo mě prostředí Amišů, baví mě to.

Léto v Kavárně nových začátkůLéto v Kavárně nových začátkůDebbie Johnson

Úžasná knížka, dojemná a milá, užila jsem si každou stránku.

MlhaMlhaStephen King

Za mě jedna z nejlepších povídkových sbírek Stephena Kinga. Povídky jsou hodně sugestivní, u Mlhy jsem se v jednom okamžiku hodně bála a to je u mě co říct.

Štěstí hřeje jako slunceŠtěstí hřeje jako sluncePauline Mai

Moc milé letní čtení, zábavné, hřejivé, líbilo se mi to snad o maličký fous víc, než předchozí autorčina kniha.

Tajemství sanatoriaTajemství sanatoriaAnne-Sophie Lunding-Sørensen

Nějak jsme si nekápli do noty, možná špatná doba na čtení takového typu příběhu. Jinak zajímavý námět i destinace, jen jsem si to zpracování představovala jinak, aspoň pro mě.

Zakladatelka roduZakladatelka roduCynthia Harrod-Eagles

Čteno asi potřetí, prostě moje srdcová série. Poprvé jsem Eleanor nemohla přijít na jméno vůbec, dnes s odstupem ji trochu chápu.

Gott: Československý příběhGott: Československý příběhPavel Klusák

Výborné, a to nejen pro ty, co se zajímají o život a tvorbu KG, ale pro fanoušky celé jedné éry popu a všeho kolem ní.

Jenom kamarádiJenom kamarádiAbby Jimenez

Velké, velké a milé překvápko. Bála jsem se, že to bude taková ta klišoidní erotická romance, což já nemusím a z toho důvodu bych se jí vyhnula, ale dala jsem výjimečně na komentáře tady na DK a dobře jsem udělala. Bylo to hezké, trochu smutné čtení, ke konci jsem neměla daleko k pláči. Romance s přesahem.

Pekárna plná životaPekárna plná životaRuth Kvarnström-Jones

Milé čtení. První díl se mi líbil o fous víc, ale to nevadí, pořád to byl příjemný příběh o lásce, rodině a přátelství. Jak už tady padlo víckrát - i mé doporučení je, abyste si ho nechali na adventní čas, vychutnáte si ho mnohem víc. A už jdu omrknout playlist ke knize na Spotify. :)

Život si se mnou zahráváŽivot si se mnou zahráváDavid Grossman

Je to Odeonka, takže nic lehkého nečekejte. Čtení je to hutné, bolestné, náročné. Ale vynikající, přestože musíte opravdu dávat pozor, neboť dějové linky nejsou nijak oddělené. Zase jsem se dozvěděla něco nového ze světových dějin.

Pro dítě to nejlepšíPro dítě to nejlepšíStine Bolther

Výborné, čtivé, kombinuje současnost a minulost a taky mapuje osobní životy hrdinů, to mám ráda.

Alex, léto a jáAlex, léto a jáEmily Henry

Tak ta se povedla snad ještě víc, než Letní sázka. Milý, jiskřivý, vtipný i trochu vážnější romantický příběh. Užila jsem si ho. Alex a Poppy skvělá dvojka.

Oddané sestryOddané sestryEileen Goudge

Poprvé jsem ji četla někdy ke konci devadesátek, v paměti mi utkvěly popisy čokoládových dobrot a erotické scény :). Teď po druhém čtení jsem si ji užila mnohem víc, příběh o lásce, rodinných poutech a čokoládě je nadčasový. Klidně by dnes mohla vyjít znovu.

Pohlednice z PařížePohlednice z PařížeAlex Brown

Příjemně napsáno, s hrdinkou se díky okolnostem ponoříme do bolestného období Francie (2. sv. válka) a zároveň si užijeme Paříž plnou dobrého jídla i lásky.

Růžové bludičkyRůžové bludičkyMarie Čtyroká

Je mi to líto, ale zklamalo mě to. Jsem knihovnice, takže jsem se na příběh moc těšila, miluju knížky o knihovnách a knihovnicích, ale - nesedl mi styl, moc překombinované a navíc trochu nereálné - ještě nikdy se u nás v práci nestalo, a neslyšela jsem to ani nikde jinde - že by šéf(ová) vzal(a) telefon a volal(a) partnerům svých podřízených, aby si o nic něco zjistil(a). Škoda, tohle knižní setkání nevyšlo. Doufám, že někomu se líbit bude, že si knížka své příznivce najde.

Finlay na zabitíFinlay na zabitíElle Cosimano

Bavilo :). Nad nelogičností jsem nepřemýšlela, prostě jsem si užila bláznivou letní knižní komedii. Finlay a Vero skvělá dvojka, hlavně Vero a její suchý humor byla top. A konec takový, že se můžeme těšit na pokračování. Snad si autorka udrží laťku.