book_loverka_ book_loverka_ komentáře u knih

Nevinný záskok Nevinný záskok Lizzy Dent

Nevinný záskok byla osvěžující oddechovka, která mi trochu připomínala Romantické útěky od Julie Caplin. Odehrává se totiž v hotelu ve Skotsku , zmínka je i o gastronomii a je to takové lehké, vtipné a čtivé. Námět se záskokem za kamarádku mi přišel super a Birdiiny patálie skutečně pobaví. Plave ve spoustě druhů vín a musí se s tím nějak vypořádat. Nechybí ani romantická linka. Celkově to bylo parádní, jen bych možná o kousek zkrátila prostřední část, kde už se to trochu opakovalo. Ale jinak se do Nevinného záskoku určitě pusťte, myslím, že nebudete litovat. Pro milovníky vína to platí dvojnásob.

04.09.2021 4 z 5

Na jedné vlně Na jedné vlně Jenn Bennett

Tohle byla naprosto dokonalá knížka na léto! Prostředí slunné Kalifornie, pláže, surfování, mořské akvárium a spousta dalších úžasných míst. Když bych to srovnala s Kudy ke hvězdám, tak je hodně těžké rozhodnout se, která z těchto dvou knížek byla lepší. U Vln mi sedly víc hlavní postavy, ale i Kudy ke hvězdám je boží a já moc doporučuju obě! Jen si rozmyslete, zda si přečtěte anotaci Na jedné vlně, protože je spoilerová. Záleží, jak to uchopíte. Na jednu stranu to zas tolik nevadí, ale na druhou zkazí jedno velké překvapení.
Každopádně je to vtipná, pohodová oddechovka, která mě hrozně bavila a určitě jsem ji nečetla naposled.

20.08.2021 5 z 5

Hodná holka, zlá krev Hodná holka, zlá krev Holly Jackson

Tak tohle byla naprostá pecka! Možná ještě lepší než Návod na vraždu pro hodné holky! Přečetla jsem to za jediný den - je to neskutečně návyková, čtivá a napínavá kniha. Hrozně mě to bavilo a nemohla jsem se odtrhnout. Autorka to má promyšlené do nejmenšího detailu, pořád se tam něco děje, objevují se nové stopy a postupně se odkrývájí různá tajemství. Hlavní hrdinka Pipa se chovala dospěleji, než prvním díle a byla fajn. Originalita tomu nechybí a knížku dokonce doplňují fotky důkazů, nahrávky rozhovorů, chaty a tak. Jen jestli si chcete přečíst Hodnou holku, zlou krev, tak doporučuju mít přečtený i první díl, protože to na sebe navazuje, hodně se zmiňuje případ právě z prvního dílu a nemusely by vám docházet souvislosti. Taky byste si Návod vyspoilerovali, takže začněte radši pěkně od začátku. Toť vše, za tuhle sérii bych dala ruku do ohně - určitě se do ní pusťte!

22.05.2021 5 z 5

Než jsme se odcizili Než jsme se odcizili Renée Carlino

Tohle bylo hrozně čtivé! Ze začátku mi přišlo, že to není moc originální, přesto mě to bavilo. A nakonec se z toho vyklubala úžasná knížka ve stylu T. J. Reid. Jasně, nějaké to klišé by se našlo, ale to asi v každé romantické knize. Na Než jsme se odcizili mě vzal hlavně ten konec, to jsem fakt nečekala. Všechno do sebe zapadlo a odhalila se dávná tajemství. Hlavní postavy byly taky fajn, na Grace mě bavila hlavně ta hudba, jak pro ni violoncello znamenalo všechno. Tahle knížka určitě stojí za přečtení.

25.11.2020

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Hotýlek na Islandu mi přišel trošku slabší než Kavárna v Kodani, ale i tak byl super. Dozvěděla jsem se spoustu nových informací o Islandu, něco o tamních tradicích a zajímavých místech. Romantická linka byla taky fajn. Knížka je milá, vtipná a oddechová. Oblíbila jsem si hlavní hrdiny, ale hlavně Heklu a další zaměstnance hotelu. V knize nechybí ani nějaké ty zvraty a komické situace. Moc se mi to líbilo, tahle autorka asi nezklame, podle těch 2 knížek, co jsem od ní četla.

19.11.2020

Každý má svůj Everest Každý má svůj Everest Aleš Procházka

Tahle knížka splnila účel a opravdu jsem se pobavila. Je úplně náprásknutá prekérními situacemi. Myslela jsem si ale, že na ty hory pojede sám pan Spáčil se syny, ale jela i jeho manželka a pořád se spolu hádali- nebo spíš inženýr Spáčil byl chytrý jak rádio a měl vždycky na všechno odpověď. Toho bych doma teda nesnesla ???? Knížka by se mohla líbit hlavně rodičům, kteří už nějaké ty děti mají, určitě by se v tom našli více než já. Jo málem bych zapomněla na tchyni Miladu, která taky pěkně umí pít krev ???? Knížka vykresluje ironii dovolené, kde nefunguje elektřina v ubytování, do chalupy najednou přijedou ještě další nájemníci a tak dále. Tím horolezením mi to lehce připomínalo Jak vytrhnout velrybě stoličku, ale spíš ten 2. díl. Styl psaní byl také fajn, celkově knížka nebyla vůbec špatná. Jenom mi nevyhovovalo to, že kniha není vůbec rozdělená na kapitoly. Jestli se chcete zasmát, odpočinout nebo se třeba ztotožnit s touhle vykutálenou rodinkou, tak je to čtivo pro vás.
2,5⭐️/5⭐️

13.11.2020

Den, kdy jsem zahlídla lásku Den, kdy jsem zahlídla lásku Josie Silver

Ani jsem nečekala, že se mi tahle knížka bude tolik líbit. Je to hooodně romantická knížka s nádechem Vánoc. Občas se vyskytne nějaké to klišé, ale v tomhle případě to vůbec nevadí. Je to psáno hrozně čtivě, na tom mají zásluhu i krátké kapitoly. Vyprávění je ze 2 pohledů - z Lauriina a Jackova. Hlavní postavy jsem si moc oblíbila a na konci mě mrzelo, že se s nimi musím rozloučit. Chování Jacka mě občas trochu vytáčelo. Jinak styl psaní autorky mi připomínal knížky od T. J. Reid, které mám moc ráda. Kniha je i dost vtipná a emotivní. Můžu jen doporučit, ať už ji budete číst okolo Vánoc nebo někdy jindy ????

06.11.2020

Zřícenina na krku a jiné katastrofy Zřícenina na krku a jiné katastrofy Hannah Mary Rothschild

Tahle kniha mi nesedla. Představovala jsem si něco úplně jiného. Myslela jsem si, že to bude taková fajn odpočinková, vtipná knížka o trefené rodince, která zdědila nějaké sídlo. Jenže humor chyběl a vyskytovalo se zde neskutečně moc nudy pasáží a sáhodlouhých popisů. To fakt není nic pro mě. Navíc je to pěkná bichle - klidně bych nějaké zbytečné části vyškrtla. Musím se přiznat, že jsem i přeskakovala (nějaký popis burzy a investic mě vůbec nezajímá). Ale třeba by se to mohlo líbit někomu dospělému, já nejsem cílovka. Dávám tedy alespoň 2 hvězdy za obálku a nápad.
2⭐️/5⭐️

24.09.2020

Bradavická knihovna (box) Bradavická knihovna (box) J. K. Rowling (p)

▫️Bajky Barda Beedleho
Bajky jsem si zamilovala! Tyhle kouzelnické pohádky jsou nádherným doplňkem k celé sérii . Dokonce jsou i na zamyšlení. Kometáře Albuse Brumbála byly fajn doplněním a zase jsem se dozvěděla něco nového z HP světa. Celou dobu jsem se kochala ilustracemi a čtení jsem si moc užila!
▫️Fantastická zvířata a kde je najít
Tohle mě nenadchlo tolik jako bajky, protože je to psané učebnicovou formu. Je to dobré na zorientování se v kouzelných tvorech a má to opět nádherné ilustrace. Obdivuju originální překlady roztodivných zvířat. Tahle doplňková knížka by určitě neměla v knihovničkách HP fanoušků chybět.
▫️Famfrpál v průběhu věků
Famfrpál je psán opět učebnicovou formou a tolik mě to nechytlo. Je tam však spousta zajímavostí a ilustrace to hezky doplňují.
Celému boxu dávám 4⭐️/5⭐️, je velice propracovaný, jen Famfrpál a Fantastická zvířata mě tolik nebavila.

01.10.2022 4 z 5

Korunovace Korunovace Lena Valenová

Tak tohle bylo jedinečné! Naprosto originální námět mě okouzlil. Klobouk dolů, že autorku napadlo psát o monarchii v Čechách. Pojala to fakt skvěle, je to promyšlené do detailu a dokonce to má na začátku mapu areálu Pražského hradu. V knížce se také vyskytuje poměrně velké množství postav, ale neměla jsem problém se v nich orientovat. Kdyžtak máte na konci jmenný seznam. Líbit by se to mohlo fanouškům Selekce, ikdyž zde nehraje hlavní roli romantická linka. Jediné, proč nedávám plné hodnocení je to, že děj se neposouval příliš kupředu, ale že je to spíš ,,připravení půdy” na další díl.

01.10.2022 4 z 5

Bea Bea Zuzana Ryšavá

Další díl série Niky stories nezklamal a naprosto mě pohltil! Přečetla jsem ho na dva zátahy a těšila se na každou další stránku. A co v knížce najdete? Hate to love romantickou linku, neotřelé prostředí hobby marketu a dokonce i kempováni v Českém Krumlově. Taktéž zde vystupuje Martin a Niky z prvního dílu - jsou to totiž rodiče Bey. Jen mi přišlo škoda, že Niky zde nedostala moc prostoru. Jinak mě to strašně bavilo. Řekla bych, že Zuzana Ryšavá hravě strčí většinu zahraničních autorek podobných YA románů do kapsy. Pokud vás knížka zaujala, nemusíte číst jednotlivé díly postupně. Klidně můžete začít rovnou Beou, protože knížky na sebe navazují pouze volně. Navíc Niky je téměř nesehnatelná. Každopádně já hodnotím velice kladně a určitě jsem knížku nečetla naposled.

24.04.2022 5 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Tohle byla stravitelná povinná četba, která mi ani nevadila. U některých části jsem se musela dokonce pousmát, což je u maturitní četby fakt výkon Jedná se vlastně o rodinnou kroniku, která zachycuje období normalizace do pádu komunismu očima Kvida. Román je z části i autobiografický, protože sám autor si tuto dobu zažil.
Existuje i film, který jsem neviděla úplně celý, ale vypadal docela fajn.
Nakonec to nebyla vůbec špatná kniha, ikdyž jsem od toho nic neočekávala.

24.01.2022 3 z 5

Beze svědků Beze svědků Lisa Jewell

Lisa Jewell opět skóruje! Upřímně jsem nečekala, že to bude až tak dobré, protože ta obálka je taková nic moc a vypadalo to spíš na průměrnější thriller Ale vnitřek stojí fakt za to a je to extrémní jízda! Od autorky jsem četla Rodinu z podkroví, které jsem dala 4,5 hvězd a tohle bylo ještě lepší. Napínavý thriller, kde se všechno postupně začalo skládat dohromady. Stejně mi tam však pořád něco neštymovalo a právě to mi pak vyrazilo dech.
PS: Věděli jste, že knížky Lisy Jewell doporučuje i B. A. Paris? Také je to 4. nejoblíbenější britská autorka podle GoodReads, takže já určitě doporučuju něco od ní vyzkoušet! Já se chystám ještě na Pod dohledem, což mě snad taky příjemně překvapí.

16.10.2021 5 z 5

Hodný holky umírají první Hodný holky umírají první Kathryn Foxfield

Od téhle knížky jsem čekala něco ve stylu Návodu na vraždu pro hodné holky, který se mi líbil strašně moc, ale bohužel tahle kniha nebyla můj šálek kávy.
Těšila jsem se na YA thriller, ale dostala jsem spíš horor s velkou dávkou nadpřirozena a to ja vůbec nevyhledávám. Právě proto jsem příběhu absolutně nevěřila a nemohla jsem se do něj vžít. Ale atmosféra zchátralého lunaparku byla vážně povedená a celkově je ta knížka hodně originální, protože něco takového mezi YA literaturou ještě nebylo. Prý je to inspirováno Deseti malými černoušky od Agathy Christie, ale to nemůžu posoudit, protože je neznám. Každopádně tahle knížka by se mohla líbit fanouškům hororů se špetkou mystična. Pro mě to bylo však něco naprosto vzdáleného a ani nevím, kolik hvězd bych tomu dala, jelikož to nemám s čím srovnat a všechny horory mi přijdou jako nerealistický bizár.

16.10.2021

Letní sázka Letní sázka Emily Henry

Letní sázka mě bohužel neohromila tolik, co ostatní. Přišlo mi to spíš jako lepší průměr. Musí se ale nechat, že má zajímavý námět - 2 spisovatelé se vsadí, že do konce léta napíší knihu žánru toho druhého. Letní atmosféra je také plus, knížka je ideální s sebou na dovolenou. Jenže přichází zádrhel - prostředek knížky se celkem táhl a dle mého by se dal v klidu zkrátit. Do čtení jsem se musela lehce nutit. Závěr to však vylepšil, dopisy od otce January byly krásné a konec jako z pohádky.

29.08.2021 3 z 5

Klíč Klíč Kathryn Hughes

Klíč je stavěn podobně jako Dopis (2 časové roviny a láska, které nebylo přáno), ale přesto je úplně jiný. Jedna linka se odehrává v psychiatrické léčebně, kde někteří nebyli dobrovolně. To prostředí na mě nepůsobilo vůbec příjemně, ale jinak to byla opět skvělá kniha. Postupně se odkrývala různá tajemství a ze zvratu na konci jsem byla úplně paf. Přesto se mi Dopis líbil o malinko víc, nemáte tam to depresivní prostředí ústavu a přišlo mi, že má větší hloubku.

19.08.2021 5 z 5

Dívka pod hladinou Dívka pod hladinou Andrew Mayne

Vydání Dívky pod hladinou jsem vyhlížela už někdy od ledna, kdy jsem v podcastu Knižního klubu zaslechla, že má tento rok vyjít. Jakožto fanynky série Šelma jsem měla obrovská očekávání a byla jsem hodně natěšená. Bohužel knížka úplně nesplnila má očekávání, ale rozhodně má co nabídnout.
Je to originální thriller s hlavní hrdinkou, která pracuje u policie jako potápěčka. Hrozně mě bavily podvodní scény, různé poznámky o potápění atd. První polovina knížky se rozjížděla slibně, pak se to ale nějak zamotalo, řešily se drogy a vlastně jsem se v tom trochu ztrácela. Pak už mě čtení ani tolik nebavilo.
U mě tedy vítězí stoprocentně Šelma.

17.07.2021 3 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Další díl Bridgertonů už mě neokouzlil tolik, co ten předchozí. První díl byl pro mě něco nového, nezvyklého a osvěžujícího mezi ostatními knihami, kdežto druhý díl byl podobný tomu prvnímu, takže mi to přišlo už malinko okoukané.
V tomto dílu sledujeme Anthonyho - nejstaršího ze sourozenců, který mě svým chováním ze začátku štval, ale hlavní hrdinka Kate na tom byla fajn. Bavilo mě špičkování mezi nimi a mezi moje nejoblíbenější scény patří hraní pall mallu a sćena v knihovně.
Je to vtipná oddechová kniha, ideální chcete vypnout a přesunout se do historického prostředí bálů a nádherných šatů.
Jediné co mě děsí je, že série má 8 dílů a nemám zdání, co tam autorka chce pořád vymýšlet. Dalšími díly dle mého námět celé série ztrácí na jedinečnosti, takže ještě nemám jasno, zda se pustím do pokračování .

19.06.2021 3 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

Na novou Monu Kasten jsem byla hodně zvědavá a jakmile se mi dostala do ruky, hned jsem ji rozečetla A bylo to super! Především tuto knihu doporučuju všem fanouškům Papírové princezny, protože jí je v mnoha věcech podobná. A já Papírku zbožňuju, takže mně se Zachraň mě líbilo moc
Jedná se o příběh dvou lidí, kteří se ze začátku moc nemusí, pocházejí z odlišných společenských vrstev, ale začíná to mezi nimi jiskřit. Okolnosti tomu však nejsou zrovna nakloněné.
Bylo to čtivé, hlavní postavy byly sympatické a líbil se mi jejich vývoj. Akorát mě občas James štval svým chováním, ale měl k tomu celkem důvod. Jen se připravte na otevřený konec, ten si autorka prostě nemohla odpustit Aspoň, že další díl vychází už na podzim.
4,5️/5️

16.06.2021 5 z 5

Miluju tě. Já vím Miluju tě. Já vím Nofreeusernames (p)

Tohle byla fajn oddechovka, u které jsem se pobavila a odpočinula si. U Oliných knížek je jedinečné to grafické zpracování - zbožňuju ty konverzace se spoustou emoji! Taky ty fotky nafocené přímo ke knize nádherně dotváří příběh. To samé playlisty - je vidět, že je to celé propracované a promyšlené do nejmenšího detailu. Ava byla na můj vkus trochu ztreštěná hlavní hrdinka, ale byla knihomolka, která s sebou všude tahá knihu, takže napůl spřízněná duše. Jediné, co mi nesedlo, bylo zaměření na StarWars. Já jsem to totiž neviděla a moc netuším, o co jde, takže jsem vůbec nepobírala ty narážky. Kdybych to srovnala s prvním dílem, tak u mě teda vítězí Navždycky, protože jsem si hrozně oblíbila Liama i Travise a bylo tam více zmínek o Harrym Potterovi. Ale Miluju tě já vím má zase lepší paperback - konečně se dá normálně otevřít! Jinak tyhle knížky vám stopro zlepší náladu, ty vtípky jsou totiž nejvíc!
3,5⭐️/5⭐️

13.05.2021 4 z 5